Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak658 FtBenzin árak640 FtEUR408.33 FtUSD388.8 FtCHF429.37 FtGBP485.44 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Üdv!
Ha nem akarod hogy a nagyobb darab veszélybe kerüljön akkor csináltass két adásvételit, egyet a nagy darabnak, egyet a két kicsinek, és így külön függeszted ki, de így a 2 kicsit el tudják venni, ha nem akarod azokat veszni hagyni, akkor megveszel egy pár aranykoronát jó drágán és utána már helyben vagy egyből
Válasz #581. hozzászólásra
Vedd meg a nagyot. Aztán külön a kicsikből pár m2-t, drágán. Aztán tulajtársként kifüggesztés nélkül a többit. Persze ha mindenképp neked akarják eladni...
Válasz #580. hozzászólásra
egyben eladó egy 5 meg kettő 1 hektáros darab. a bérlő az cég nem helyben lakó. Az öt hekinél én vagyok szomszéd helyben lakó családi.g. A két egy heki is az út túloldalán van így elvileg csak az út van én meg a földek között de nem közvetlen mellette van hanem eltolódva 50 méterrel. És a két kisebb darabnál ugyanúgy van más családi gazda szomszéd.
Ilyenkor mi lehet a tényállás ha a kicsikre rájelentkeznek és a kifüggesztésben benne lesz hogy csak 1ben eladó?
És én fogom az egészet kifüggesztetni.
Így:
"helyben lakó szomszéd: az a helyben lakó, akinek a tulajdonában vagy használatában lévő termőföld vagy tanya közvetlenül, illetve önálló helyrajzi szám alatt nyilvántartott út, árok, csatorna közbeékelődésével szomszédos az adásvétel, illetve a haszonbérlet tárgyát képező termőfölddel vagy tanyával;[14]"
Így ni. Speciális eset a Tiéd, ha a másik két föld szomszédja is jelentkezik, de csak egyben eladó, akkor SZERINTEM a rangsor dönt, hiszen ugyanolyan ár és feltétel mellett és rangsor alapján vagytok rá jelentkezők. És mivel ez nem licit kérdése, így SZERINTEM az dönt, hogy csgazda, állatartó stb. -e valaki.
SZERINTEM
Válasz #575. hozzászólásra
Olyan gondom van hogy eladnának 3 darabot egyben, a nagyobbik darabnál csak én vagyok a szomszéd első ranghellyel. A két kicsinél nem pont én vagyok a szomszéd. De egyben akarják eladni mindet. Bekavarhat-e a kifüggesztésbe a 2 kis darabnál a szomszéd?
A szomszéd fogalma az szerintetek hogyan van értelmezve?
Az oké hogy ha út árok vagy csatorna van közötte akkor még szomszédos, de ha mondjuk ugyanaz az út választja el őket de út nélkül nem érnének össze akkor már nem minősül szomszédosnak?
A cimborám kifüggesztéskor lépett rá egy területre mint társtulajdonos, a Berettyóújfalui Földhivatal nem fogadja el nyertesnek.
Előzmények lentebb !!!
Az egyik azt mondja hogy elővásárlása van kifüggesztéskor is, a másik azt állítja hogy nem ( én is az utóbbihoz tartozom, mert a törvényben nincs sehol az elővásárlási jogosult emberek közötti rangsorban).
Üdv
Válasz #572. hozzászólásra
Az elővásárlási jognál is a családi gazdálkodó van előrébb, utána jön a vállalkozó.
Szerintem a csgazda magasabb, ha a vállalkozó nem szomszéd, 3 éve bérlője a területnek stb...
Ugyanolyan jognál a csgazda röviden.
Az lenne a kérdésem hogy haszonbérletnél ki van előrébb a helyben lakó állattartó vállalkozó vagy a helyben lakó állattartó családi gazdálkodó! egyikünk sem szomszéd!
Válasz #563. hozzászólásra
A Mezőgazdasági bizottság módosító javaslata a tvjavaslat 7. $-hoz, ma adták be.
"7. §
A Tft . 18/A. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki :
„(2) A haszonbérbe adó személyében bekövetkező változás esetén — ide nem értve a törvényes öröklés esetét —a haszonbérbe adó jogutódja a haszonbérletet 60 napos felmondással a gazdasági év végére megszüntetheti, ha a felmondással egyidejűleg
kötelezettséget vállal arra, hogy a tulajdonába került termőföldet öt éven belül nem idegeníti
el, és azt saját maga használja, hasznosítja . A szerződés megszűnésekor — eltérő megállapodás
hiányában — a haszonbérbe adó jogutódja és a haszonbérlő köteles egymással elszámolni . ”"
Válasz #564. hozzászólásra
A haszonkölcsön szerződéssel is használatba adod a földet, de térítést, bérleti díjat nem kapsz érte (hivatalosan). Valamint a használónak nincsen elővásárlási joga rá. Ezek a legfontosabbak.
Továbbá a használat időtartamában, és a felmondásnál vannak még különbségek.
Akkor még egyszer.
http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=39&p_izon=10052
T/10052 Az egyes agrár tárgyú törvények módosításáról.
Ma volt részletes vitára bocsátás.
7.§-ban van az érdekelt rész. Gondolom azt is betettétek a linkbe, azért nem jött be.
Tisztelt peggy!
Sajnos nem jön be a link, ha bemásolom. Tudna nekem küldeni hivatkozást v. dokumentumot, mert új tulajdonosa lett az ingatlannak és félek a felmondástól.
Rossz helyen keresgélsz. A Complex-es oldal mindig naprakész, és jelzik a legutolsó változásokat is.
Tft: LINK
Ptk: LINK
Haszonbérleti szerződést pedig itt találsz: LINK
Átolvasod, saját szád íze szerint módosíthatod.
Nem tudja valaki, hogy hol lehet megtalálni az aktuális jogszabályt a föld haszonbérletre vonatkozóan? Mindenhol csak régi jogszabályt találok, meg régi szerződés mintákat...
Felmondhatsz, ha a szerződésben másként nem rendelkeztek. Írásban tértis levéllel értesítsd a másik felet. Ptk 585§ olvasd el.
Mezei leltárral az őszi munkák díját meg kell téríteni és ennyi.
Haszonkölcsönről van szó, ez alapján van földhasználat bejelentve. Én eddig úgy olvastam róla, hogy a tulaj kvázi egy-két nap alatt is felmondhatja különösebb indoklás nélkül (pláne hogy én mint tulaj kívánom ezután használni). A mezei leltár megtérítése az viszont jogos dolog. Remélem a jog is így gondolkodik, mert akkor tavasszal már én vethetek
Válasz #552. hozzászólásra
Ha tényleg haszonkölcsön szerződés van, akkor alapesetben megszüntethető a dolog. Persze a mezei leltárt fizetned kell. Feltéve, ha más nincs a szerződésben. A haszonbérlet az komolyabb dolog.
Tulajdonos változása nem befolyásolja a haszonbérleti szerződés időtartamát. Felmondani csak rendkívüli esetben, 6 hó felmondási idővel. Én így tudom, de kérdezz meg egy ügyvédet is, az a tuti, meg kérd el a szerződés másolatátm, hátha abba van valami kitétel
Van vkinek tapasztalat, hogy hogyan (mennyire rövid idő alatt)lehet felmondani egy haszonkölcsön szerződést? Én vagyok az új tulajdonos, és szeretném használatomba venni. Azonnal fel lehet mondani, vagy ki kell várni a gazdasági év(2013?) végét? Még nincs vetve bele semmi.
Válasz #549. hozzászólásra
Beletrafáltál, szövetkezet bérli vagy 15 éve
Akik nincsenek benne azokat könnyű "átverni", de mikor a terület majdnem 3-szor annyi támogatást kap, mint a bérleti díj, akkor még mindig inygyééé van.
Már tettek egy ajánlatot nekem is, de nem kértem belőle, mert 15 év volt a feltétel.
Ha valaki szerződést köt ilyen hosszú időre, miért nem írja bele, hogy évi 4%-os inflációkövető bérleti díj emelkedéssel????? Hiszen a forint romlik és 2028-ban semmit nem fog érni a bérleti díj.
Szerintem...kicsit pipa vagyok már a nagyokra. De gondolom nem csak én...
Válasz #513. hozzászólásra
Hali !
Sajnos nem jön be amit belinkeltél, pedig érdekelne. Van egy földem amit bérelve vettem, de utána derült ki, hogy mennyiért is van kiadva ( addig nem adtak ki infót róla). Elszomorító...Ha 2014 bázis év lesz, akkor is nagy cumi lesz nekem, mert a bázist nem én kapom meg, hanem aki használja a földet, így majd vennem kell magamnak, ha akarok támogatást kapni. Szóval extra cumi én örülnék ennek a változásnak. Én, Ti nem biztos hogy egyet értetek velem, sőőt, aki bérel és benne van egy 5 éves célprogramban, annak nagy szívás lenne...na meg nem igazán tudna az ember előre gondolkodni/ nem merne tervezni.
Szóval jó is meg nem is...
Kellemetlen. Így el fogod veszíteni a területet.
Ha az új bérlő normális, akkor kifizeti neked a vetést, talaj előkészítést, de erre nem köteles, mivel te szerződés nélkül vetetted be. Esetleg még a tulajnál próbálkozhatsz behajtani a költségeidet.
Ha a tulaj valahogyan ki tudja bulizni az új bérlőtől, hogy közösen visszalépnek akkor szerencséd van.
Válasz #543. hozzászólásra
Üdv!
Hát van már egy éve 2012. jan. 20 ig volt a szerződés és most jan.26 tól volt kifüggesztve. És azzal hogy a terület be van vetve, ilyenkor mi van?
Szia!
Kell először is egy ügyfélkapu regisztráció.
Ha ez megvan akkor a következő oldalon be kell jelentkezni:LINK
Majd szolgáltatások indítása, ingatlan keresése, innen értelem szerűen tovább. Érdemes inkább teljes lapmásolatot kérni, abban minden benne van és annyiba kerül mint a szemle.
A hiteles 3600Ft, a nem hiteles 1000 Ft. Fontos tudni, hogy a hiteles nyomtatás után már nem minősül hiteles tulajdoni lapnak.
Az OTP rendszerén keresztül kell fizetni, mindent részletesen leír a rendszer.
Amit egyszer kifizettél és lekértél, azt tárolja a rendszer és később bármikor, korlátlan számban újra megnyithatod. Viszont csak a lekéréskori adatok lesznek benne, nem frissül.
Kifüggesztés után már hiába ír akármit. Ha be is jegyzi a fh a földhasználatot, de a másik fél aki a kifüggesztésen első kicsit erőszakosabb akkor simán törlik a bejegyzést.
Egy kiút van, rá kell bírni az elsőt, hogy visszalépjen. Ez viszont ritkán szokott megtörténni, mert nem véletlenül adta be az elfogadó nyilatkozatot...
Nos!
Pontosan mikor járt le a szerződésed?
Ha még nem járt le naptárilag egy éve, és előtte hivatalosan, bejelentetten bérelted akkor nincs mitől félned. Tft 21§ (7) bekezdés.
Egyforma rangban vagytok az állattartó teleppel, a tulaj dönt kettőtök között.
Ha nem te lennél az első, akkor hiába írsz kölcsön szerződést a kifüggesztés után. A tulaj sem fog tudni visszalépni. Ki kell adnia az első helyen lévőnek. Ezt nem lehet kikerülni.
Válasz #529. hozzászólásra
Szeva!
Az ügyvédem már mondta hogy így kellett volna kezdeni hogy kölcsönhaszon szerződés azt ennyi. Csak eddig nem voltam ezzel tisztába, most hogy tudom ez így rendben is volna csak hogy ki volt függesztve és attól a cégtől valaki informálódott hogy mivel lejárt a földhasználatom így ők vannak előrébb. Szóval ha holnap gyorsba beadok egy kölcsönhaszon szerződést a földhivatalba, minden ok és bejegyzik a nevemre, a cég meg furán fog nézni hogy mi is történt mert hát jogilag ők vannak előbb!!! Szóval nem egyszerű, lehet hogy peresekedés is lehet belőle.
A tulajdonlap I részét a fölhivatal online oldalán bejeletkezés után lekérheted /ha van ügyfélkapud/ 20 db/hó ingyenesen lekérhető.
Ha a teljes tulajdonlap kell akkor ügyvéd lekéri takarneten keresztül, mifelénk ez 3000 Ft/hrsz
A falugazdászok kérték le tavaly elektronikusan és ingyenesen a földhasználati lapot.
Tudtommal idén február elejétől ez megszünt.
Maradt a földhivatal 800Ft/oldal tarifával.
5084 hozzászólás
Válasz #581. hozzászólásra
Üdv!
Ha nem akarod hogy a nagyobb darab veszélybe kerüljön akkor csináltass két adásvételit, egyet a nagy darabnak, egyet a két kicsinek, és így külön függeszted ki, de így a 2 kicsit el tudják venni, ha nem akarod azokat veszni hagyni, akkor megveszel egy pár aranykoronát jó drágán és utána már helyben vagy egyből
Üdv!
Helyben lakónak ki számít ? Aki azon a településen lakik amelyikhez a föld tartozik vagy mint az nfa-s bérleteknél hogy 20 km-en belül.
Válasz #581. hozzászólásra
Vedd meg a nagyot. Aztán külön a kicsikből pár m2-t, drágán. Aztán tulajtársként kifüggesztés nélkül a többit. Persze ha mindenképp neked akarják eladni...
Válasz #580. hozzászólásra
egyben eladó egy 5 meg kettő 1 hektáros darab. a bérlő az cég nem helyben lakó. Az öt hekinél én vagyok szomszéd helyben lakó családi.g. A két egy heki is az út túloldalán van így elvileg csak az út van én meg a földek között de nem közvetlen mellette van hanem eltolódva 50 méterrel. És a két kisebb darabnál ugyanúgy van más családi gazda szomszéd.
Ilyenkor mi lehet a tényállás ha a kicsikre rájelentkeznek és a kifüggesztésben benne lesz hogy csak 1ben eladó?
És én fogom az egészet kifüggesztetni.
Válasz #576. hozzászólásra
Átsiklottam felette:
"út nélkül nem érnének össze akkor már nem minősül szomszédosnak?"
Mi van még ott, hogy nem "ér össze" a terület?
Ha a Balaton az gáz lehet
Bocs...
Válasz #577. hozzászólásra
SZERINTEM igen, mert lentebb írtam, ha ők is igényt tartanak ugyanúgy, ugyanolyan feltételekkel, akkor a rangsor dönthet.
Válasz #576. hozzászólásra
Így:
"helyben lakó szomszéd: az a helyben lakó, akinek a tulajdonában vagy használatában lévő termőföld vagy tanya közvetlenül, illetve önálló helyrajzi szám alatt nyilvántartott út, árok, csatorna közbeékelődésével szomszédos az adásvétel, illetve a haszonbérlet tárgyát képező termőfölddel vagy tanyával;[14]"
Így ni. Speciális eset a Tiéd, ha a másik két föld szomszédja is jelentkezik, de csak egyben eladó, akkor SZERINTEM a rangsor dönt, hiszen ugyanolyan ár és feltétel mellett és rangsor alapján vagytok rá jelentkezők. És mivel ez nem licit kérdése, így SZERINTEM az dönt, hogy csgazda, állatartó stb. -e valaki.
SZERINTEM
Válasz #575. hozzászólásra
Olyan gondom van hogy eladnának 3 darabot egyben, a nagyobbik darabnál csak én vagyok a szomszéd első ranghellyel. A két kicsinél nem pont én vagyok a szomszéd. De egyben akarják eladni mindet. Bekavarhat-e a kifüggesztésbe a 2 kis darabnál a szomszéd?
Válasz #575. hozzászólásra
A szomszéd fogalma az szerintetek hogyan van értelmezve?
Az oké hogy ha út árok vagy csatorna van közötte akkor még szomszédos, de ha mondjuk ugyanaz az út választja el őket de út nélkül nem érnének össze akkor már nem minősül szomszédosnak?
A cimborám kifüggesztéskor lépett rá egy területre mint társtulajdonos, a Berettyóújfalui Földhivatal nem fogadja el nyertesnek.
Előzmények lentebb !!!
Az egyik azt mondja hogy elővásárlása van kifüggesztéskor is, a másik azt állítja hogy nem ( én is az utóbbihoz tartozom, mert a törvényben nincs sehol az elővásárlási jogosult emberek közötti rangsorban).
Üdv
Válasz #572. hozzászólásra
Az elővásárlási jognál is a családi gazdálkodó van előrébb, utána jön a vállalkozó.
Szerintem a csgazda magasabb, ha a vállalkozó nem szomszéd, 3 éve bérlője a területnek stb...
Ugyanolyan jognál a csgazda röviden.
Válasz #560. hozzászólásra
nekem is tudnál küldeni haszonkölcsön szerződés mintát
tkarad@citromail.hu
Jó estét!
Az lenne a kérdésem hogy haszonbérletnél ki van előrébb a helyben lakó állattartó vállalkozó vagy a helyben lakó állattartó családi gazdálkodó! egyikünk sem szomszéd!
Köszönettel: T.Ákos
Válasz #570. hozzászólásra
Nagyon köszönöm!!!
Válasz #569. hozzászólásra
elküldtem
Válasz #560. hozzászólásra
kérhetek én is egy mintát? schuszteristvan@freemail.hu
Válasz #560. hozzászólásra
Megkaptam. Köszönöm szépen! :)
Válasz #560. hozzászólásra
Megkaptam. Köszönöm szépen! :)
Válasz #563. hozzászólásra
A Mezőgazdasági bizottság módosító javaslata a tvjavaslat 7. $-hoz, ma adták be.
"7. §
A Tft . 18/A. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki :
„(2) A haszonbérbe adó személyében bekövetkező változás esetén — ide nem értve a törvényes öröklés esetét —a haszonbérbe adó jogutódja a haszonbérletet 60 napos felmondással a gazdasági év végére megszüntetheti, ha a felmondással egyidejűleg
kötelezettséget vállal arra, hogy a tulajdonába került termőföldet öt éven belül nem idegeníti
el, és azt saját maga használja, hasznosítja . A szerződés megszűnésekor — eltérő megállapodás
hiányában — a haszonbérbe adó jogutódja és a haszonbérlő köteles egymással elszámolni . ”"
Válasz #564. hozzászólásra
A haszonkölcsön szerződéssel is használatba adod a földet, de térítést, bérleti díjat nem kapsz érte (hivatalosan). Valamint a használónak nincsen elővásárlási joga rá. Ezek a legfontosabbak.
Továbbá a használat időtartamában, és a felmondásnál vannak még különbségek.
Sziasztok! Valaki megtudná nekem mondani,hogy mi a különbség a haszonkölcsön és a haszonbérleti szerződés között?
Bocsi. A részletes vitára bocsátást fogadták el.
És elfogadták.
Akkor még egyszer.
http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=39&p_izon=10052
T/10052 Az egyes agrár tárgyú törvények módosításáról.
Ma volt részletes vitára bocsátás.
7.§-ban van az érdekelt rész. Gondolom azt is betettétek a linkbe, azért nem jött be.
Válasz #559. hozzászólásra
Elküldtem.
Haszonkölcsön szerződéshez nyomtatványt tudna e valaki küldeni. Előre is köszönöm szívességét.
ikrizsan@freemail.hu
Válasz #513. hozzászólásra
Tisztelt peggy!
Sajnos nem jön be a link, ha bemásolom. Tudna nekem küldeni hivatkozást v. dokumentumot, mert új tulajdonosa lett az ingatlannak és félek a felmondástól.
Válasz #556. hozzászólásra
Rossz helyen keresgélsz. A Complex-es oldal mindig naprakész, és jelzik a legutolsó változásokat is.
Tft: LINK
Ptk: LINK
Haszonbérleti szerződést pedig itt találsz: LINK
Átolvasod, saját szád íze szerint módosíthatod.
Nem tudja valaki, hogy hol lehet megtalálni az aktuális jogszabályt a föld haszonbérletre vonatkozóan? Mindenhol csak régi jogszabályt találok, meg régi szerződés mintákat...
Válasz #554. hozzászólásra
Felmondhatsz, ha a szerződésben másként nem rendelkeztek. Írásban tértis levéllel értesítsd a másik felet. Ptk 585§ olvasd el.
Mezei leltárral az őszi munkák díját meg kell téríteni és ennyi.
Haszonkölcsönről van szó, ez alapján van földhasználat bejelentve. Én eddig úgy olvastam róla, hogy a tulaj kvázi egy-két nap alatt is felmondhatja különösebb indoklás nélkül (pláne hogy én mint tulaj kívánom ezután használni). A mezei leltár megtérítése az viszont jogos dolog. Remélem a jog is így gondolkodik, mert akkor tavasszal már én vethetek
Válasz #552. hozzászólásra
Ha tényleg haszonkölcsön szerződés van, akkor alapesetben megszüntethető a dolog. Persze a mezei leltárt fizetned kell. Feltéve, ha más nincs a szerződésben. A haszonbérlet az komolyabb dolog.
Válasz #551. hozzászólásra
Tulajdonos változása nem befolyásolja a haszonbérleti szerződés időtartamát. Felmondani csak rendkívüli esetben, 6 hó felmondási idővel. Én így tudom, de kérdezz meg egy ügyvédet is, az a tuti, meg kérd el a szerződés másolatátm, hátha abba van valami kitétel
Van vkinek tapasztalat, hogy hogyan (mennyire rövid idő alatt)lehet felmondani egy haszonkölcsön szerződést? Én vagyok az új tulajdonos, és szeretném használatomba venni. Azonnal fel lehet mondani, vagy ki kell várni a gazdasági év(2013?) végét? Még nincs vetve bele semmi.
Válasz #549. hozzászólásra
Beletrafáltál, szövetkezet bérli vagy 15 éve
Akik nincsenek benne azokat könnyű "átverni", de mikor a terület majdnem 3-szor annyi támogatást kap, mint a bérleti díj, akkor még mindig inygyééé van.
Már tettek egy ajánlatot nekem is, de nem kértem belőle, mert 15 év volt a feltétel.
Ha valaki szerződést köt ilyen hosszú időre, miért nem írja bele, hogy évi 4%-os inflációkövető bérleti díj emelkedéssel????? Hiszen a forint romlik és 2028-ban semmit nem fog érni a bérleti díj.
Szerintem...kicsit pipa vagyok már a nagyokra. De gondolom nem csak én...
Válasz #548. hozzászólásra
Hali!
Na ja, a nagyok által emlegetett "kiemelt ár" nem mindig áll egyenes vonalban a valósággal...
Válasz #513. hozzászólásra
Hali !
Sajnos nem jön be amit belinkeltél, pedig érdekelne. Van egy földem amit bérelve vettem, de utána derült ki, hogy mennyiért is van kiadva ( addig nem adtak ki infót róla). Elszomorító...Ha 2014 bázis év lesz, akkor is nagy cumi lesz nekem, mert a bázist nem én kapom meg, hanem aki használja a földet, így majd vennem kell magamnak, ha akarok támogatást kapni. Szóval extra cumi én örülnék ennek a változásnak. Én, Ti nem biztos hogy egyet értetek velem, sőőt, aki bérel és benne van egy 5 éves célprogramban, annak nagy szívás lenne...na meg nem igazán tudna az ember előre gondolkodni/ nem merne tervezni.
Szóval jó is meg nem is...
Válasz #546. hozzászólásra
Kellemetlen. Így el fogod veszíteni a területet.
Ha az új bérlő normális, akkor kifizeti neked a vetést, talaj előkészítést, de erre nem köteles, mivel te szerződés nélkül vetetted be. Esetleg még a tulajnál próbálkozhatsz behajtani a költségeidet.
Ha a tulaj valahogyan ki tudja bulizni az új bérlőtől, hogy közösen visszalépnek akkor szerencséd van.
Válasz #543. hozzászólásra
Üdv!
Hát van már egy éve 2012. jan. 20 ig volt a szerződés és most jan.26 tól volt kifüggesztve. És azzal hogy a terület be van vetve, ilyenkor mi van?
Válasz #531. hozzászólásra
Szia!
Kell először is egy ügyfélkapu regisztráció.
Ha ez megvan akkor a következő oldalon be kell jelentkezni:LINK
Majd szolgáltatások indítása, ingatlan keresése, innen értelem szerűen tovább. Érdemes inkább teljes lapmásolatot kérni, abban minden benne van és annyiba kerül mint a szemle.
A hiteles 3600Ft, a nem hiteles 1000 Ft. Fontos tudni, hogy a hiteles nyomtatás után már nem minősül hiteles tulajdoni lapnak.
Az OTP rendszerén keresztül kell fizetni, mindent részletesen leír a rendszer.
Amit egyszer kifizettél és lekértél, azt tárolja a rendszer és később bármikor, korlátlan számban újra megnyithatod. Viszont csak a lekéréskori adatok lesznek benne, nem frissül.
Válasz #529. hozzászólásra
Kifüggesztés után már hiába ír akármit. Ha be is jegyzi a fh a földhasználatot, de a másik fél aki a kifüggesztésen első kicsit erőszakosabb akkor simán törlik a bejegyzést.
Egy kiút van, rá kell bírni az elsőt, hogy visszalépjen. Ez viszont ritkán szokott megtörténni, mert nem véletlenül adta be az elfogadó nyilatkozatot...
Válasz #528. hozzászólásra
Nos!
Pontosan mikor járt le a szerződésed?
Ha még nem járt le naptárilag egy éve, és előtte hivatalosan, bejelentetten bérelted akkor nincs mitől félned. Tft 21§ (7) bekezdés.
Egyforma rangban vagytok az állattartó teleppel, a tulaj dönt kettőtök között.
Ha nem te lennél az első, akkor hiába írsz kölcsön szerződést a kifüggesztés után. A tulaj sem fog tudni visszalépni. Ki kell adnia az első helyen lévőnek. Ezt nem lehet kikerülni.
Köszönöm a segítséget mindenkinek,nagyon hasznos infokat kaptam privátba. Problémám ugy néz ki ezzel megoldódik.
Válasz #540. hozzászólásra
Még egy hónapig élhetsz a jogoddal, utánna már nem.
Válasz #538. hozzászólásra
De ,ha egy éven belül járt le a földbérleted és legalább 3 évig bérelted előtte ,akkor még mindig előhaszonbérleti jogot van szerintem
Válasz #538. hozzászólásra
Csak nem lesz semmi gond ,így ki lehet őket kerülni azt sok sikert
Válasz #529. hozzászólásra
Szeva!
Az ügyvédem már mondta hogy így kellett volna kezdeni hogy kölcsönhaszon szerződés azt ennyi. Csak eddig nem voltam ezzel tisztába, most hogy tudom ez így rendben is volna csak hogy ki volt függesztve és attól a cégtől valaki informálódott hogy mivel lejárt a földhasználatom így ők vannak előrébb. Szóval ha holnap gyorsba beadok egy kölcsönhaszon szerződést a földhivatalba, minden ok és bejegyzik a nevemre, a cég meg furán fog nézni hogy mi is történt mert hát jogilag ők vannak előbb!!! Szóval nem egyszerű, lehet hogy peresekedés is lehet belőle.
Köszönöm
Válasz #535. hozzászólásra
A tulajdonlap I részét a fölhivatal online oldalán bejeletkezés után lekérheted /ha van ügyfélkapud/ 20 db/hó ingyenesen lekérhető.
Ha a teljes tulajdonlap kell akkor ügyvéd lekéri takarneten keresztül, mifelénk ez 3000 Ft/hrsz
Válasz #533. hozzászólásra
A falugazdászok kérték le tavaly elektronikusan és ingyenesen a földhasználati lapot.
Tudtommal idén február elejétől ez megszünt.
Maradt a földhivatal 800Ft/oldal tarifával.