Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR410.68 FtUSD393.86 FtCHF436.68 FtGBP495.54 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz agrogal #5419. hozzászólásáraszerintem ez óriási hülyeség amit írsz, a N akár 24 óra alatt is képes a hatóanyagából jócskán veszíteni, nem hogy 1 hónap alatt, főleg a fagyott talajra vagy a hó tetejére szórva ahol éri az UV, bedolgozatlanul vagy bemosócsapadék nélkül.
majd ha lesz csapadék előtte kiszórjuk, amíg ez nincs, csak kidobott pénz ez az én véleményem, cáfoljátok meg ha rosszul gondolom.
Válasz Géza15 #5421. hozzászólásáraMinden évben itt van ez a dilemma. Ilyenkor én nem is szeretem a fórumot olvasni, mert a sok vélemény még jobban elbizonytalanít.
Talajállapot, időjáráselőrejelzés, blablabla, aztán döntök.
A saját döntéseim következményeit jobban el tudom fogadni, mintha mások miatt kellene a fejem a falba verni.
Úgyhogy most nem is írom ide, hogy ezúttal mi a döntésem...
Válasz agrogal #5419. hozzászólásáraGondolom annak csak van valami tudományos magyarázata, hogy feb. 01 előtt nem lehet szórni, illetve nem tudom, hogy mennyire jó, hogyha az alsó rétegek még meg vannak fagyva. Nekik sem volt olyan könnyű, mert a felső réteg már eléggé ragadt. Januárban nem is nagyon volt olyan idő, talán 1-2x amikor napközben nem engedett ki. Ez a búza műtrágyázása lutri... mivel az időjósok szava nem ér egy forintot sem.. :D
Válasz Géza15 #5417. hozzászólásáraHa nem jön a csapadék, akkor ne szórjál, hengerezni ráérsz bokrosodáskor, ha addig nem esik, akkor a hengerezés előtt közvetlenül kiszórod, a henger meg bokrosít és valamennyi műtrágyát be is dolgoz, bár erre nem a legjobb a gyűrűs henger, de ha nincs más opció, akkor azzal kell csinálni.
Válasz Géza15 #5417. hozzászólásáraTe eddig aludtál,?L bátyádék kiszórták jan végén az erős fagyokon,nem véletlen hiszen a nitrogénnek van egy feltáródási időszaka ami egy hónap is lehet.Szépen be olvadt a hóval.Mire ki nyilik az idő ott a kaja felvehető formába.Kalászos termésmenyiségére a korai tápanyag a legfontosabb mint alább is irták.
Köszi az infókat! Ami a legjobban visszatart, hogyha nem jön csapadék és ki van rakva az összes műtrágya... csak meg lesz osztva. És ha nem jön 1-2 napon belül eső az első szórás után akkor kap egy gyűrűshengert. Csak nem tudom, hogy mikor kellene már kiszorni, mivel még olyan szürke a határ, nem úgy tűnik a búza, hogy növekedne.
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraA termés mennyiséget a tél végi nitrogéntartalom határozza meg, akkor diferenciálódik a kalászka. Az utánna kiadott nitró a minőségért felel.
A lombtrágya az bonyolultabb, mivel ha van mikroelem a talajban és csapadék is van, akkor nincs termésnövelő hatása.
De ha hiány van a talajban, vagy száraz aszályos az időjárás, nem tudja felvenni a talajoldattal azt a pár grammot ami kellene. Így az olyankor adott lombtrágya nagyon is sokat képes termésben növelni.
Ez kimondottan a mikro elemekre vonatkozik, mert abból termés tonnánként grammokról beszélünk.
A mezoelemekből termés tonnánként pár kilogramm szükséges (kalcium, magnézium, kén.
A makroelemekből viszont termés tonnánként pár 10 kilogramm szükséges (nitrogén, foszfor, kálium.
Tehát lombon csak a mikroelem elégíthető ki, a szükséges mennyiségéből adódóan.
Liebig féle minimum elv. https://miau.my-x.hu/mediawiki/index.php/Liebig-f%C3%A9le_minimum-elv
Válasz horvath.agro #5408. hozzászólásáraRendsodrót,kopott fogakkal,keresztbe állítva,állat nagyon.Csak az RSV bírja,persze jól gyökerezett
állományban és szárazban,nagy darab földön elvész,oda már kell a 8-10 méteres fésű.Nekem arra nem telik.
Fele kalászos megkapta a nitrót elsején, jött rá egy lepel hó. A másik fele ma kapta meg. Holnap meg rámegyek gyűrűshenger + láncborona kombóval, ha már csapadék nem várható mostanában. Na de ha ideér egyszer, csak győzzük kivárni, akkor már rajtra kész lesz a cumó, legyen bármikor!
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraGondolom erre a cikkre utalsz.
https://www.agrofil.hu/hu/hirek/oszi-buza-nitrogen-tragyazasi-kiserletek-eredmenyei-az-agrofield-termeloi-club-ban
Nem akarom bántani őket de ez a kísérlet szinte semmire nem jó.Ha ilyet adtam volna be diploma munkának kidobtak volna 18 éve is nemhogy most...
Hol van egy talajvizsgálat hogy milyen szintről indul a talajunk?
Mi volt az elővetemény?
Kapott e NPk-t ősszel vagy szárbontásra nitrogént pluszba?
Egy ilyen gazdáknak készült kísérletnél mutatni kellene hogy milyen fajták vannak és mennyire jönne ki felszorozva kg/ha-ba a vetési mennyiség...
Sorolhatnám még...
Azt nem árt tudni az ilyen kísérletes parcellás földeknél hogy ez nagyüzemi szinten van vagyis minden földi jó megvan neki adva,ha nem szórna rá ki semmit akkor is a 6t/ha hozná,ezért is kellett volna talajviszgálat..
Ahogy látszik is az A fajtánál sok esetben 180 plusz kajcsit adva neki 7-8 mázsánál nem ad többet.Most Őszintén ez a saját gazdaságunkban is így lenne? Mert akkor nem is kell neki csak 60 kg nitro és a 6 tonna meg is van ahogy ez a táblázatokból leszűrhető..
Ez a kísérlet kb olyan minthogy én most a búzám alá raktam 200 kg karbamidot szárbontásra (kukoricaszár) meg indítónak,ha nem szórnék rá semmit és nem lesz atomdurva aszály a 6 tonnám nekem is meglenne.... és akkor mondhatnám hogy én nem adtam neki semmit és tudja azt amit bárki másé agyon etetve.....
Az hogy a folyékony nem segít csak a minőségben az akkor biztos igaz ha fullos a talaj már alapból de nem hiszem hogy olyan sok gazda van itt az elmúlt évekbe aki 500-800 kilokat szórt volna hogy mindent megadjon és pótoljon.
A saját földön kell kísérletezni vele hogy egy kerülőnyit nem szórsz le vele és egyből meglátod mi a helyzet.
Az ilyen semmitérő kísérleteknek én nem hinnék...
Válasz horvath.agro #5408. hozzászólásáraIdén tervezem ismét elkérni a havertól...kb 10 éve nem használja,viszont mindenki más elkéri tőle. egyébként a fésű jó szerszám,tavaly itt ment kukoricában-szójában is. Van régi küllős kapa,azt a lecserepesedett vetésen húztuk,mostanában erre nagy esély nem valószínű.
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraCsapadék dönti el,de jellemzően február-március eleje kint a kirakni kívánt mennyiség. Már most gond van..henger-gyomfésű,szóval keccsöl ki mivel tud. Mivel a kirakott nitrogénre,nem ért ide a csapadék. A következő esélye feb 20kb.... Még zsákban-tartályban a motyesz, én így vagyok vele.
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraVan olyan ismerős,aki pár éve már nem használ szilárd műtrágyát,csakis lombon keresztül eteti a kalászost,és nem termel kevesebbet,de annál többször benne van a permetezővel.
A egyszeri nagyobb adag szilárd műtrágya,vagy folyékony nitrosol is csapadékeloszlás bizonytalansága miatt van úgy kitéve ahogy. Lehet ha egybe kirak 300kiló szilárdat februárba,és jön rá időben megfelelő csapadék (szilárdra szerintem minimum 10mm,folyékonyra 5mm a minimum) sokkal jobban felveszi a fejlődő növény,mint ha megosztaná 150 februárban,150áprilisban adagra. Szerencse kérdése az egész,azaz megfelelő mennyiségű csapadéké,ami feltárja a hatóanyagot.
Sziasztok!
Elolvastam egy pár cikket az agrofil.hu honlapon a búza műtrágyázásával kapcsolatban. És nagyon hangsúlyozzák, hogy nem sok jelentősége van a termés mennyiség tekintetében, hogyha tavasszal csak egyszer műtrágyázunk és nem osztjuk meg a kezeléseket, illetve a lombtrágyáknak nem sok hasznuk van a termésmennyiség tekintetében. Kicsit fura volt olvasni, de nektek mi a véleményetek róla?
Nem tárcsázza ez nagyon ki a búzát?
Én úgy valósítanám meg, hogy minden második csoroszlyát kidobnám a gép alól, a csoroszlya elég meg egy mélységhatároló kereket beraknék.
Szerintem 24 centivel is elég lenne injektálni.
Válasz Vinkó #5395. hozzászólásáraTessék! Én ebben láttam. Lehet hogy a csávó másik videójában is van ilyen még.
https://www.youtube.com/watch?v=ffMWdOikXis
Válasz sjoco100 #5391. hozzászólásáraAz idén fog nálam is először szerepelni,az őszi szerves NPK,idáig nem mutat rosszat a kalászosban,decemberi talajminta alapján szintén meggyőző.
Válasz TYLLA #5386. hozzászólásáraMelegebb földekbe muszáj időben agyalni,az alsó mélyebb részeken még várhatna magára. Márciusi-áprilisi szórásokkal,itt 6-7 tonna és környékén leragadtunk. A februári szórásokkal 8 alatt nem volt(inkább felette),alkalmazkodni kellett. Ezért agyalok az injektáláson a talajban még volna nedvesség,csak a bemosó csapadék a ludas. Itt nem ritka március közepétől április végéig porzik minden. Évek óta egy szuszra lemegy a tavaszi vetés. Eső nem hátráltat.
Válasz horvath.agro #5381. hozzászólásáranem tudom kell-e sietni, csak egy példa:
tavaly március első napjaiban(traktor szervizben miatt) kiszórtam 2,5q NS-t, ami egyszer kapott 5 mm-t , majd cca. 6 hét múlva kiszórtam 2q Pétit, ami hamarosan jól beázott és aratási súly meg volt a 90q
Válasz horvath.agro #5381. hozzászólásáraLegyen szerencséd itt a teteje száraz...fagy már szinte alig,hétvégére már +10-en fokok.A szél most is fúj..ha nem is annyira mint tegnap,vagy előtte. A kiszórt műtrágya napok óta ott figyel a föld tetején. Y nagy cég le is állította a szórást,az az el sem kezdte .
Válasz Vinkó #5378. hozzászólásáraÜdv.
Esetleg szétszórni, majd gyomfésűvel bedolgozni. Mindenképp haladósabb mint vetőgéppel. Igaz igy két menet de nem több időben, gázolajban, mint vetőgéppel egyszer menni. És igy a műtrágya mellett a gyomszabályozás is megvan.
Válasz Vinkó #5380. hozzászólásáraitt se mondd esőt, de kiszórom úgy hogy kicsit fagyjon a teteje, aztán napközben megolvad, talán így kicsit tud hasznosulni is.
Válasz horvath.agro #5379. hozzászólásáraNem valószínű hogy tuti megoldás,viszont a kényszer nagy úr. Ide feb 20-ig nem mond csapadékot a jelenlegi elment lent a szomszédoknál. Valamit ki kellene találni,ha ez trend lesz,lehet márciusban tudunk majd szórni,annak is a végén. Az meg a tapasztalatok szerint már sovány vigasz. Aki már kiszórta,annak ment a levesbe. Ez most olyan pánik ötletelgetés...
Bár tudom....most szórnánk,de nem mond esőt,viszont eléggé meredek felvetés a részemről. Egy tárcsás gabona vetőképpel,nem tudnánk beletolni 2-3cm-re ? Majd a magtakaró finomra állítva.behúzza,kicsit ?
Válasz Vinkó #5375. hozzászólásáraNekem is. Kellene egy rossz ih-t venni, rádobni egy 1000 tartályt, meg utána egy nehéz láncboronát, szerintem jó lenne.
5825 hozzászólás
Válasz Bárány #5422. hozzászólásáraHétfőre igérgetnek egy kis esőt....
Válasz Bárány #5422. hozzászólásáraPedig engem érdekelne és a sok véleménynek venném az átlagát :D
Válasz agrogal #5419. hozzászólásáraszerintem ez óriási hülyeség amit írsz, a N akár 24 óra alatt is képes a hatóanyagából jócskán veszíteni, nem hogy 1 hónap alatt, főleg a fagyott talajra vagy a hó tetejére szórva ahol éri az UV, bedolgozatlanul vagy bemosócsapadék nélkül.
majd ha lesz csapadék előtte kiszórjuk, amíg ez nincs, csak kidobott pénz ez az én véleményem, cáfoljátok meg ha rosszul gondolom.
Válasz Géza15 #5421. hozzászólásáraMinden évben itt van ez a dilemma. Ilyenkor én nem is szeretem a fórumot olvasni, mert a sok vélemény még jobban elbizonytalanít.
Talajállapot, időjáráselőrejelzés, blablabla, aztán döntök.
A saját döntéseim következményeit jobban el tudom fogadni, mintha mások miatt kellene a fejem a falba verni.
Úgyhogy most nem is írom ide, hogy ezúttal mi a döntésem...
Válasz agrogal #5419. hozzászólásáraGondolom annak csak van valami tudományos magyarázata, hogy feb. 01 előtt nem lehet szórni, illetve nem tudom, hogy mennyire jó, hogyha az alsó rétegek még meg vannak fagyva. Nekik sem volt olyan könnyű, mert a felső réteg már eléggé ragadt. Januárban nem is nagyon volt olyan idő, talán 1-2x amikor napközben nem engedett ki. Ez a búza műtrágyázása lutri... mivel az időjósok szava nem ér egy forintot sem.. :D
Válasz Géza15 #5417. hozzászólásáraHa nem jön a csapadék, akkor ne szórjál, hengerezni ráérsz bokrosodáskor, ha addig nem esik, akkor a hengerezés előtt közvetlenül kiszórod, a henger meg bokrosít és valamennyi műtrágyát be is dolgoz, bár erre nem a legjobb a gyűrűs henger, de ha nincs más opció, akkor azzal kell csinálni.
Válasz Géza15 #5417. hozzászólásáraTe eddig aludtál,?L bátyádék kiszórták jan végén az erős fagyokon,nem véletlen hiszen a nitrogénnek van egy feltáródási időszaka ami egy hónap is lehet.Szépen be olvadt a hóval.Mire ki nyilik az idő ott a kaja felvehető formába.Kalászos termésmenyiségére a korai tápanyag a legfontosabb mint alább is irták.
Válasz Géza15 #5417. hozzászólásáraa hengerhez még kora van, ilyenkor csak lelevelezed
Köszi az infókat! Ami a legjobban visszatart, hogyha nem jön csapadék és ki van rakva az összes műtrágya... csak meg lesz osztva. És ha nem jön 1-2 napon belül eső az első szórás után akkor kap egy gyűrűshengert. Csak nem tudom, hogy mikor kellene már kiszorni, mivel még olyan szürke a határ, nem úgy tűnik a búza, hogy növekedne.
Válasz horvath.agro #5408. hozzászólásárakiritkitod vele az állományt...
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraA termés mennyiséget a tél végi nitrogéntartalom határozza meg, akkor diferenciálódik a kalászka. Az utánna kiadott nitró a minőségért felel.
A lombtrágya az bonyolultabb, mivel ha van mikroelem a talajban és csapadék is van, akkor nincs termésnövelő hatása.
De ha hiány van a talajban, vagy száraz aszályos az időjárás, nem tudja felvenni a talajoldattal azt a pár grammot ami kellene. Így az olyankor adott lombtrágya nagyon is sokat képes termésben növelni.
Ez kimondottan a mikro elemekre vonatkozik, mert abból termés tonnánként grammokról beszélünk.
A mezoelemekből termés tonnánként pár kilogramm szükséges (kalcium, magnézium, kén.
A makroelemekből viszont termés tonnánként pár 10 kilogramm szükséges (nitrogén, foszfor, kálium.
Tehát lombon csak a mikroelem elégíthető ki, a szükséges mennyiségéből adódóan.
Liebig féle minimum elv.
https://miau.my-x.hu/mediawiki/index.php/Liebig-f%C3%A9le_minimum-elv
Válasz mtz1221 #5412. hozzászólásáraMit figyel a csatlakozásnál? Ahol a föld fel csíkozva?
Válasz horvath.agro #5408. hozzászólásáraRendsodrót,kopott fogakkal,keresztbe állítva,állat nagyon.Csak az RSV bírja,persze jól gyökerezett
állományban és szárazban,nagy darab földön elvész,oda már kell a 8-10 méteres fésű.Nekem arra nem telik.
Válasz Sanyee #5404. hozzászólásáraInkább így, csak ih-val, meg lenne a hengerezés is.
Fele kalászos megkapta a nitrót elsején, jött rá egy lepel hó. A másik fele ma kapta meg. Holnap meg rámegyek gyűrűshenger + láncborona kombóval, ha már csapadék nem várható mostanában. Na de ha ideér egyszer, csak győzzük kivárni, akkor már rajtra kész lesz a cumó, legyen bármikor!
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraGondolom erre a cikkre utalsz.
https://www.agrofil.hu/hu/hirek/oszi-buza-nitrogen-tragyazasi-kiserletek-eredmenyei-az-agrofield-termeloi-club-ban
Nem akarom bántani őket de ez a kísérlet szinte semmire nem jó.Ha ilyet adtam volna be diploma munkának kidobtak volna 18 éve is nemhogy most...
Hol van egy talajvizsgálat hogy milyen szintről indul a talajunk?
Mi volt az elővetemény?
Kapott e NPk-t ősszel vagy szárbontásra nitrogént pluszba?
Egy ilyen gazdáknak készült kísérletnél mutatni kellene hogy milyen fajták vannak és mennyire jönne ki felszorozva kg/ha-ba a vetési mennyiség...
Sorolhatnám még...
Azt nem árt tudni az ilyen kísérletes parcellás földeknél hogy ez nagyüzemi szinten van vagyis minden földi jó megvan neki adva,ha nem szórna rá ki semmit akkor is a 6t/ha hozná,ezért is kellett volna talajviszgálat..
Ahogy látszik is az A fajtánál sok esetben 180 plusz kajcsit adva neki 7-8 mázsánál nem ad többet.Most Őszintén ez a saját gazdaságunkban is így lenne? Mert akkor nem is kell neki csak 60 kg nitro és a 6 tonna meg is van ahogy ez a táblázatokból leszűrhető..
Ez a kísérlet kb olyan minthogy én most a búzám alá raktam 200 kg karbamidot szárbontásra (kukoricaszár) meg indítónak,ha nem szórnék rá semmit és nem lesz atomdurva aszály a 6 tonnám nekem is meglenne.... és akkor mondhatnám hogy én nem adtam neki semmit és tudja azt amit bárki másé agyon etetve.....
Az hogy a folyékony nem segít csak a minőségben az akkor biztos igaz ha fullos a talaj már alapból de nem hiszem hogy olyan sok gazda van itt az elmúlt évekbe aki 500-800 kilokat szórt volna hogy mindent megadjon és pótoljon.
A saját földön kell kísérletezni vele hogy egy kerülőnyit nem szórsz le vele és egyből meglátod mi a helyzet.
Az ilyen semmitérő kísérleteknek én nem hinnék...
Válasz horvath.agro #5408. hozzászólásáraIdén tervezem ismét elkérni a havertól...kb 10 éve nem használja,viszont mindenki más elkéri tőle. egyébként a fésű jó szerszám,tavaly itt ment kukoricában-szójában is. Van régi küllős kapa,azt a lecserepesedett vetésen húztuk,mostanában erre nagy esély nem valószínű.
hasznal valaki regebb ota gyomfesut vagy kulloskapat kalaszosban?
van barmi hatasa?
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraCsapadék dönti el,de jellemzően február-március eleje kint a kirakni kívánt mennyiség. Már most gond van..henger-gyomfésű,szóval keccsöl ki mivel tud. Mivel a kirakott nitrogénre,nem ért ide a csapadék. A következő esélye feb 20kb.... Még zsákban-tartályban a motyesz, én így vagyok vele.
Válasz Géza15 #5405. hozzászólásáraVan olyan ismerős,aki pár éve már nem használ szilárd műtrágyát,csakis lombon keresztül eteti a kalászost,és nem termel kevesebbet,de annál többször benne van a permetezővel.
A egyszeri nagyobb adag szilárd műtrágya,vagy folyékony nitrosol is csapadékeloszlás bizonytalansága miatt van úgy kitéve ahogy. Lehet ha egybe kirak 300kiló szilárdat februárba,és jön rá időben megfelelő csapadék (szilárdra szerintem minimum 10mm,folyékonyra 5mm a minimum) sokkal jobban felveszi a fejlődő növény,mint ha megosztaná 150 februárban,150áprilisban adagra. Szerencse kérdése az egész,azaz megfelelő mennyiségű csapadéké,ami feltárja a hatóanyagot.
Sziasztok!
Elolvastam egy pár cikket az agrofil.hu honlapon a búza műtrágyázásával kapcsolatban. És nagyon hangsúlyozzák, hogy nem sok jelentősége van a termés mennyiség tekintetében, hogyha tavasszal csak egyszer műtrágyázunk és nem osztjuk meg a kezeléseket, illetve a lombtrágyáknak nem sok hasznuk van a termésmennyiség tekintetében. Kicsit fura volt olvasni, de nektek mi a véleményetek róla?
Válasz Sanyee #5403. hozzászólására
Nem tárcsázza ez nagyon ki a búzát?
Én úgy valósítanám meg, hogy minden második csoroszlyát kidobnám a gép alól, a csoroszlya elég meg egy mélységhatároló kereket beraknék.
Szerintem 24 centivel is elég lenne injektálni.
Válasz mtz1221 #5376. hozzászólásáraÍgy gondolnád te is?:
Válasz Vinkó #5400. hozzászólásáraHozzáértők szerint a búzának direkt jót tesz ha tapossák.
Válasz Vinkó #5400. hozzászólásáraEgy gyomfésűvel felér szerintem (mármint a hatása).
Válasz Rabó001 #5396. hozzászólásáraUgye itt az a kérdés,mennyire roncsolja a búzát.
Válasz ketya #5398. hozzászólásáramondj alternatívát ami jobb és jó áron is van.
Válasz sjoco100 #5391. hozzászólásáraAnnyit ér amibe kerül. Olcsó, de más anyagokhoz mérten alacsony a hatóanyag tartalma.
Válasz Rabó001 #5396. hozzászólására
Válasz Vinkó #5395. hozzászólásáraTessék! Én ebben láttam. Lehet hogy a csávó másik videójában is van ilyen még.
https://www.youtube.com/watch?v=ffMWdOikXis
Válasz Rabó001 #5394. hozzászólásáraKerestem de nem találta olyan videót...de nyilván működik,mivel a folyékonnyal is operálnak így.
Válasz Vinkó #5378. hozzászólásáraOrosz videókon látni ilyet. Tárcsás mechanikus gabonavetőgéppel kvázi ráveti a szilárd nitrogén műtrágyát.
Válasz sjoco100 #5391. hozzászólásáranalam is iden fog bizonyitani par hektaron kiserletkepp
Válasz sjoco100 #5391. hozzászólásáraAz idén fog nálam is először szerepelni,az őszi szerves NPK,idáig nem mutat rosszat a kalászosban,decemberi talajminta alapján szintén meggyőző.
vulcan kalászos komplexet valaki használt már?tapasztalat?
ár-érték arány?
Válasz Gandhy #5388. hozzászólásáraén se sietek sehova, időben vagyunk bőven.
Válasz TYLLA #5386. hozzászólásáraMelegebb földekbe muszáj időben agyalni,az alsó mélyebb részeken még várhatna magára. Márciusi-áprilisi szórásokkal,itt 6-7 tonna és környékén leragadtunk. A februári szórásokkal 8 alatt nem volt(inkább felette),alkalmazkodni kellett. Ezért agyalok az injektáláson a talajban még volna nedvesség,csak a bemosó csapadék a ludas. Itt nem ritka március közepétől április végéig porzik minden. Évek óta egy szuszra lemegy a tavaszi vetés. Eső nem hátráltat.
Válasz horvath.agro #5381. hozzászólásáranem tudom kell-e sietni, csak egy példa:
tavaly március első napjaiban(traktor szervizben miatt) kiszórtam 2,5q NS-t, ami egyszer kapott 5 mm-t , majd cca. 6 hét múlva kiszórtam 2q Pétit, ami hamarosan jól beázott és aratási súly meg volt a 90q
Válasz horvath.agro #5385. hozzászólásáraÍgy van ...az talán,márciusban lenne jó. Kb 2cm alatt azért nedves a pálya.
De hová kell rohanni? Senki nincs elkésve vele...
Válasz KooL #5382. hozzászólásáraez jó ötlet, persze a sár a gyomfésűnek se kedvez.
Válasz KooL #5382. hozzászólásáraKicsit fel van fagyva,tehát inkább hengerezni kellene. Ilyenkor a gyomfésű,nem e csinál galibát.
Válasz horvath.agro #5381. hozzászólásáraLegyen szerencséd itt a teteje száraz...fagy már szinte alig,hétvégére már +10-en fokok.A szél most is fúj..ha nem is annyira mint tegnap,vagy előtte. A kiszórt műtrágya napok óta ott figyel a föld tetején. Y nagy cég le is állította a szórást,az az el sem kezdte .
Válasz Vinkó #5378. hozzászólásáraÜdv.
Esetleg szétszórni, majd gyomfésűvel bedolgozni. Mindenképp haladósabb mint vetőgéppel. Igaz igy két menet de nem több időben, gázolajban, mint vetőgéppel egyszer menni. És igy a műtrágya mellett a gyomszabályozás is megvan.
Válasz Vinkó #5380. hozzászólásáraitt se mondd esőt, de kiszórom úgy hogy kicsit fagyjon a teteje, aztán napközben megolvad, talán így kicsit tud hasznosulni is.
Válasz horvath.agro #5379. hozzászólásáraNem valószínű hogy tuti megoldás,viszont a kényszer nagy úr. Ide feb 20-ig nem mond csapadékot a jelenlegi elment lent a szomszédoknál. Valamit ki kellene találni,ha ez trend lesz,lehet márciusban tudunk majd szórni,annak is a végén. Az meg a tapasztalatok szerint már sovány vigasz. Aki már kiszórta,annak ment a levesbe. Ez most olyan pánik ötletelgetés...
Válasz Vinkó #5378. hozzászólásáravan fent youtubeon hogy oroszok ugyan ezt csinálják aszem pont siva nova vetőgéppel a sornyitó tárcsák nélkül.
biztos jó, de megéri ilyen kis szélességű géppel összetaposni a búzát?
illetve egy műtrágyaszórás kb 0,7-1 liter/ha a vetés pedig dupla ennyi vagy mégtöbb nem beszélve a szükséges időről.
Bár tudom....most szórnánk,de nem mond esőt,viszont eléggé meredek felvetés a részemről. Egy tárcsás gabona vetőképpel,nem tudnánk beletolni 2-3cm-re ? Majd a magtakaró finomra állítva.behúzza,kicsit ?
Válasz mtz1221 #5376. hozzászólásáraAz IH mindjárt vissza is tömörít, erre már gondoltam én is.
Válasz Vinkó #5375. hozzászólásáraNekem is. Kellene egy rossz ih-t venni, rádobni egy 1000 tartályt, meg utána egy nehéz láncboronát, szerintem jó lenne.