Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR412.88 FtUSD404.37 FtCHF439.95 FtGBP492.13 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Sanyiko #11532. hozzászólásáraNem számoltam , ránézésre olyan 20 körül van/m2.
MTZ Orbitozásról engem hiába kérdezel csak 22 vagyok, a gépészeti részéhez a szakmának még annyira nem értek :) de amugy nem kaptam én e-mailt :)
Az a baj hogy nem elég sűrű. nem volt jó a kelés.
250-300 kg Pétisót terveztem első körben február végén majd március végén még 150-200 kilót.
(Mi az az émil?)
Nem igazán látok életjelet a repcén. Ès igen,volt hogy sokáig vízben állt..Egy hónap ès okosabb leszek.Megy bele napraforgó vagy kukorica ha a reppcének ko.
Válasz decsi #11522. hozzászólásáraa búzát nagyon szép gyönyörűen bokrosodott.. felénk pedig időben el lett vetve nem ennyi szép de a repce az elég érdekes innen az meg nálunk szebb.. de majd ha lesz jóidő talán megindul mindenkinek minden...
Válasz John Deere Power Shift #11517. hozzászólásáraSemmi extra növényvédelmet nem igényel,max esőt mint a hibrid!!! Nálunk az rt.termeli és integrációban is termeltetik. 3-6t-át simán terem. Csak nem kell túl komplikálni ennyi a tecnologia!
Válasz Batka #11496. hozzászólásáraA kolléga biztosan ősi magyar fajtákkal operál és nem a kor intenzíve genetikájával.
Szerény véleményem szerint aki fertőzött vetőmagot kap , ott hatalmas a baj alapból,ha egészséges a tétel akkor is elengedhetetlen a fungicides kezelések 1 vagy 2 menetben,de előfordult 3-4 kezelés is vetőmag szaporító termelés során.Ami biztos,lehet kontakt és felszívódó szerekből válogatni ,de utóbbi a hatásosabb .
Válasz Mf-es? #11511. hozzászólásáraMondjuk nem tudom itthon ezt elmondják-e de Amerikában ahol ez a kukorica gombaolozes már 15 éve megy azt mondjak csak akkor szabad csinálni amikor sem a víz sem a tápanyag hiánya sem pedig a hostressz nem stresszeli a kukoricát, mert ha mégis akkor kegyetlenül meggyotri és sokkal több kárt okoz mint ami hasznot hajt.
Válasz Mf-es? #11513. hozzászólásáraRöviden , tömören annyit róla hogy vízigénye mint a hibrid kukorica,növényvédelme pedig mint a csemege kukorica.Ha pedig vizes az ősz a vízleadás csiga lassúságú.
Sok sikert !
Válasz Mf-es? #11513. hozzászólásáraJa hát igen elvileg de volt hogy évek múlva fizették ki mert telítődve volt a piac vagy gombás volt vagy a fene tudja mit ki nem találtak.
Válasz Mf-es? #11511. hozzászólásáraSzerintem nem nagy üzlet ha jól terem akkor mindenkinek jól terem és keveset fizetnek érte,
ha gyenge akkor meg mindenkinek gyenge és akkor se fizetnek érte annyit amennyivel kevesebbet terem!
Válasz apuci #11510. hozzászólásáraEzt vártam!A popcorn termesztést kellene maximálisan megoldani.Öntözve a tuti,azt nem tudom,és valami plusszal kellene enyhíteni a hiányosságokat.
Nos, a kíváncsiság csak kivitt a határba, még úgy is, hogy gyalogoltam pár km-t. Repce érdekelt, egy gát melletti laposban van, fel voltam rá készülve, hogy másfél ha víz alatt van. Pláne így - ez egy félúton lévő késő novemberi búza, egy szűk hektárnyi kajakpálya az alján.
Kicsit közelebb menve, a kanálison átkelve kellemesen csalódtam
Ez tényleg a legalsó pont, ha van víz, itt jelentkezik legelőször.
Az aljból fényképezve a part felé:
Közelebbről
Nem egy dekalb reklám, az biztos. De ahhoz képest, hogy hogy indult - nem egy tipikus repce magágyba lett elvetve, a bolha is rágta - még valamennyire ki is alakult, majd a Jóisten eldönti a sorsát...
Válasz Dkc #11503. hozzászólásáraHát én nagyon kíváncsi vagyok, pár napot várok még meg még a napos oldalakon is megvan a hó igaz már bújkál ki foltokban a főd, de ami meg északi dűlő ott még kimondottan vastag takaró van, illetve lapos táblákon is.
Repce gyönyörű volt ősszel, búzából is volt ami időben elvetett volt és jól nézett ki, majd meglátjuk...
Válasz Mf-es? #11486. hozzászólásáraMi sem szoktuk eltúlozni, fölösleges mert csak addig érdemes beleölni a sok plussz cuccot amíg a termés növekedés vissza is hozza.
Mi 2q/ha pétisót szoktunk neki adni márciusba majd egyszer permetezzük ( akkor gyomírtó, kevés folyékony trágya, és ha szükséges akkor gombaölő vagy rovarölő. És ezzel az utóbbi 4 évben mindig megvolt a 6t/ha malmi minőségben.
Válasz Matyi50 #11505. hozzászólásárakorábban én is ezt mondtam, de most elég gyorsan tavaszodik, ha így marad sokat kompenzálhat még mielőtt szárba indul...
Szerintem hagyjuk ezt a témát máshol a helye!! Idevágó témába pedig annyit mondanék hogy kb.5 napja voltam határszemlén és el voltam keseredve a búza láttán olyan barna és fehér volt!! Ma du.-án újra voltam kint és erőteljesen kezd vissza zöldülni Egyébként más gazdánál csak a fekete földet lehetett látni mivel kései vetés volt és az is szép zölden sorolgat..
Válasz Mf-es? #11499. hozzászólásáraProfin? A kalászfuzáriózissal,ami a szemtermésben okoz károkat,a virágzáskor fertőződik tőle a növény.
A visszamaradó spórák a növénymaradványokon és igen a vetőmagon is előfordulnak,emiatt is kell a csávázás,de magát a kalászfuzáriózist csávázással nem lehet megelőzni.Azt csak kalászvédelemmel,vagy több védekezéssel lehet megelőzni.
Válasz Mf-es? #11497. hozzászólásáraés gondolod, hogy én csávázatlan magot vetek?
Amúgy mindent el lehet adni, csak az a kérdés, hogy hova és mennyiért. Valószinűleg nem egy piacra termelünk. Egyébként tök felesleges ezen túráztatni magunkat, mert ha nálad ez így működik akkor hajrá, nálam nem működne...
Válasz Mf-es? #11497. hozzászólásáraA csávázás a csírakori betegségekkel szemben hatásos,annak a szemtermésen jelentkező fuzárium megelőzésében vajmi kevés hatása,szerepe van. Ennek a kalászvédelem a fő orvoslója!
Válasz Batka #11496. hozzászólására20 éve nem termeltünk még eladhatatlan fuzáriumos búzát.
Csávázást fontosnak tartom.Itt akinél fuzáriumos lett,az mind csávázatlant vetett.
Válasz Mf-es? #11494. hozzászólásáraLátod a rizikót is másképp értékeljük.
Nálam pl már előfordult olyan, hogy fuzárium miatt értékesítési problémáim adódtak egy búza tétellel, én abban látom a kockázatot, hogy az értékesítésnél bukok mázsánként egy jelentős összeget, te meg abban, hogy feleslegesen adsz ki x ezer forintot gombaölőszerre. Kinek melyik fáj jobban?!
Válasz kukaccsosz #11490. hozzászólásáraÉn téged,komoly szakembernek tartalak,szoktál is segíteni.Remélem ezek után is.
De látszik,hogy ki a tanulmányaival gazdálkodik,ki meg megtanulta a saját bőrén(tanult szomszédét figyelve),és alkalmazkodva a saját körülményeinkhez.
Olyan ez,akinek nincs fendt-je,csak mtz,attól még lehet sikeres.
Téma lezárva.
Válasz szanberg #11492. hozzászólásáraKépzeld,nem csinálunk semmit,és nem képződik több rózsaszín szem,mint aki védekezik.És mikor jott a rozsda,akkor se volt rosszabb a helyzet,mint aki fújta.De nem muszáj elhinni.
Válasz Agromókuss #11475. hozzászólásáraCsak épen amikor olyan rozsdafertőzés jön, mint elmúlt években akkor bízhatod te a belső saját védelmére a növénynek elvisz mindent szőröstül bőröstül.
Tavaly tritikálén!!! ami egy extenzív nyűhetetlen vad korcs növény, egy nap alatt tizen hektáros rozsdafolt keletkezett, egyik nap elmentem a tábla mellett semmi, másnap meg akar a vörös tenger. Nyílván ottvolt az a lomb alatt már a tábla közepén, de mivel nemjártam keresztül kasul egy ~40hektáros dombos táblát így nem vettem észre. Harmadnap már fújtam is de ezeken a nagy foltokon nagyon gyenge volt a termés és mondom, ez néhány nap leforgása alatt történt, tünet észleléstől számítva 1 nap telt el.
Itt ha nem lépek egy drága elismert gombaölővel akkor az egésznek lőttek volna.
Válasz Mf-es? #11482. hozzászólásáraHonnan tudod, hogy elpusztítod így a növény védekező képességét? Én még erről nem hallottam, olvastam, persze attól még lehet.
Ezek a dolgok szerintem az összeesküvés elméletek kategória.
Természetesen mindenki maga dönti el, hogy milyen technológiát alkalmaz és nála mi a bevált módszer.
Lentebb valaki a rezet írta, hogy az a tuti. A réz egy nehézfém!!!! mielőtt istenítenénk. És mivel elég agresszív (sokszor perzselő) ezért van egy olyan hatása, hogy ahova rákerül a növényre megvastagszik a bőrszövet így védekezik ellene a növény. Ez nehezíti a gombák átjutását is a szöveteken.
Válasz Mf-es? #11472. hozzászólásáraGratulálok hozzá, ha gombaölőszer nélkül 60q -ás búzát tudsz csinálni, de ez nem jelenti azt, hogy ez így feltétlen mindenkinél így működne.
Amúgy köztünk nyilvánvalóan van némi gondolkodásmódbeli különbség is. Egy kétkezeléses gombaölőszeres technológia kijuttatással együtt legyen 25 ezer forint, ez 4000 forintos árral számolva 6,25 q búza árát jelenti, mérlegelje mindenki, hogy vajon hoz-e ennyit a kezelés, véleményem szerint igen, de másképp fogalmazva érdemes-e rizikózni? Persze azt is figyelembe kellene venni, hogy minden év más, akár csapadék, akár fertőzési nyomás szempontjából, de az általad említett sörárpás példában sem feltétlen csak a gombaölőszer volt a különbség a két évjárat között és az egyéb tényezőket is figyelembe kellene venni. (egy tavaszi kalászosnál például a csapadékeloszlás kritikusabb tényező lehet).
De mindenki csinálja úgy, ahogy neki tetszik, mert egyébként pont ez az a szakma, ahol nincsenek mindenható receptek.
25135 hozzászólás
Mai képek a repcénkről. Sajnos vannak vízfoltok, de jobban viselte a hideget mint gondoltam.
Válasz Sanyiko #11532. hozzászólásáraTőlem kérdezhetsz 2-őt csináltam.
Válasz Sanyiko #11532. hozzászólásáraNem számoltam , ránézésre olyan 20 körül van/m2.
MTZ Orbitozásról engem hiába kérdezel csak 22 vagyok, a gépészeti részéhez a szakmának még annyira nem értek :) de amugy nem kaptam én e-mailt :)
Válasz gyorfy10 #11531. hozzászólásáraHány db/m2 mtz orbitozásrol kédeznék töled privátban.
Az a baj hogy nem elég sűrű. nem volt jó a kelés.
250-300 kg Pétisót terveztem első körben február végén majd március végén még 150-200 kilót.
(Mi az az émil?)
Válasz gyorfy10 #11529. hozzászólásáraEz szép ha elég sürű korán nyomj vagy 100kg n-hatóanyagot (az émilt megkaptad?)
Nekem életem első repcéje igy néz ki most. 12mm átmérőjű a gyökérnyak.
Nem igazán látok életjelet a repcén. Ès igen,volt hogy sokáig vízben állt..Egy hónap ès okosabb leszek.Megy bele napraforgó vagy kukorica ha a reppcének ko.
Válasz .Feco. #11526. hozzászólásáraMester, nem főnix vót a fajtája hehe?
Válasz decsi #11522. hozzászólásáratavaly a mi repcénk is így nézett ki, 36-45q között adott... volt rajta pangó víz korábban? mert azt nem szereti
Válasz decsi #11522. hozzászólásáraA tenyeszőcsúcs él?
Válasz decsi #11522. hozzászólásáraEz a repce gyanús, nagyon gyanús.........!
Válasz decsi #11522. hozzászólásáraa búzát nagyon szép gyönyörűen bokrosodott.. felénk pedig időben el lett vetve nem ennyi szép de a repce az elég érdekes innen az meg nálunk szebb.. de majd ha lesz jóidő talán megindul mindenkinek minden...
A búza még elmegy,de a repce az nagyon furi.Könnyedén lehet kihuzgálni a sárból.Az lehet kuka.
Válasz John Deere Power Shift #11517. hozzászólásáraEz nagyjából így van!
Válasz John Deere Power Shift #11517. hozzászólásáraSemmi extra növényvédelmet nem igényel,max esőt mint a hibrid!!! Nálunk az rt.termeli és integrációban is termeltetik. 3-6t-át simán terem. Csak nem kell túl komplikálni ennyi a tecnologia!
Válasz Batka #11496. hozzászólásáraA kolléga biztosan ősi magyar fajtákkal operál és nem a kor intenzíve genetikájával.
Szerény véleményem szerint aki fertőzött vetőmagot kap , ott hatalmas a baj alapból,ha egészséges a tétel akkor is elengedhetetlen a fungicides kezelések 1 vagy 2 menetben,de előfordult 3-4 kezelés is vetőmag szaporító termelés során.Ami biztos,lehet kontakt és felszívódó szerekből válogatni ,de utóbbi a hatásosabb .
Válasz Mf-es? #11511. hozzászólásáraMondjuk nem tudom itthon ezt elmondják-e de Amerikában ahol ez a kukorica gombaolozes már 15 éve megy azt mondjak csak akkor szabad csinálni amikor sem a víz sem a tápanyag hiánya sem pedig a hostressz nem stresszeli a kukoricát, mert ha mégis akkor kegyetlenül meggyotri és sokkal több kárt okoz mint ami hasznot hajt.
Válasz Mf-es? #11513. hozzászólásáraRöviden , tömören annyit róla hogy vízigénye mint a hibrid kukorica,növényvédelme pedig mint a csemege kukorica.Ha pedig vizes az ősz a vízleadás csiga lassúságú.
Sok sikert !
Válasz apuci #11514. hozzászólásáraJa és csak madáreleségnek tudták eladni ilyen is volt.
Válasz apuci #11514. hozzászólásáraJa és csak madáreleségnek tudták eladni ilyen is volt.
Válasz Mf-es? #11513. hozzászólásáraJa hát igen elvileg de volt hogy évek múlva fizették ki mert telítődve volt a piac vagy gombás volt vagy a fene tudja mit ki nem találtak.
Válasz apuci #11512. hozzászólásáraElvileg fix ár van.Írhatnál róla,akár privátban.
Válasz Mf-es? #11511. hozzászólásáraSzerintem nem nagy üzlet ha jól terem akkor mindenkinek jól terem és keveset fizetnek érte,
ha gyenge akkor meg mindenkinek gyenge és akkor se fizetnek érte annyit amennyivel kevesebbet terem!
Válasz apuci #11510. hozzászólásáraEzt vártam!A popcorn termesztést kellene maximálisan megoldani.Öntözve a tuti,azt nem tudom,és valami plusszal kellene enyhíteni a hiányosságokat.
Válasz Mf-es? #11501. hozzászólásáraLacikám te meghülyíted még a hóembert is!!!!
Itt arról papolsz hogy nem kell a kalászost gombászni a kukoricásban meg már a kukorica gombaölőről kérdezgetsz!
Nos, a kíváncsiság csak kivitt a határba, még úgy is, hogy gyalogoltam pár km-t. Repce érdekelt, egy gát melletti laposban van, fel voltam rá készülve, hogy másfél ha víz alatt van. Pláne így - ez egy félúton lévő késő novemberi búza, egy szűk hektárnyi kajakpálya az alján.
Kicsit közelebb menve, a kanálison átkelve kellemesen csalódtam
Ez tényleg a legalsó pont, ha van víz, itt jelentkezik legelőször.
Az aljból fényképezve a part felé:
Közelebbről
Nem egy dekalb reklám, az biztos. De ahhoz képest, hogy hogy indult - nem egy tipikus repce magágyba lett elvetve, a bolha is rágta - még valamennyire ki is alakult, majd a Jóisten eldönti a sorsát...
Válasz Dkc #11503. hozzászólásáraHát én nagyon kíváncsi vagyok, pár napot várok még meg még a napos oldalakon is megvan a hó igaz már bújkál ki foltokban a főd, de ami meg északi dűlő ott még kimondottan vastag takaró van, illetve lapos táblákon is.
Repce gyönyörű volt ősszel, búzából is volt ami időben elvetett volt és jól nézett ki, majd meglátjuk...
Válasz Mf-es? #11486. hozzászólásáraMi sem szoktuk eltúlozni, fölösleges mert csak addig érdemes beleölni a sok plussz cuccot amíg a termés növekedés vissza is hozza.
Mi 2q/ha pétisót szoktunk neki adni márciusba majd egyszer permetezzük ( akkor gyomírtó, kevés folyékony trágya, és ha szükséges akkor gombaölő vagy rovarölő. És ezzel az utóbbi 4 évben mindig megvolt a 6t/ha malmi minőségben.
Válasz Matyi50 #11505. hozzászólásárakorábban én is ezt mondtam, de most elég gyorsan tavaszodik, ha így marad sokat kompenzálhat még mielőtt szárba indul...
Válasz JD 4630 #11504. hozzászólásáraaz hótziher...fogékonyság...ahogyan a sárgarozsda is ilyenkor dől el....
Na de ezektől függetlenül már szinte borítékolható ,hogy idén nem kell olyan jó terméstől tartani,mint tavaly!
Válasz Matyi50 #11502. hozzászólásáraSzerintem meg már a fajtaválasztásnál igen komolyan beleszólhat az ember a fuzárium témába.
Szerintem hagyjuk ezt a témát máshol a helye!! Idevágó témába pedig annyit mondanék hogy kb.5 napja voltam határszemlén és el voltam keseredve a búza láttán olyan barna és fehér volt!! Ma du.-án újra voltam kint és erőteljesen kezd vissza zöldülni Egyébként más gazdánál csak a fekete földet lehetett látni mivel kései vetés volt és az is szép zölden sorolgat..
Válasz Mf-es? #11499. hozzászólásáraProfin? A kalászfuzáriózissal,ami a szemtermésben okoz károkat,a virágzáskor fertőződik tőle a növény.
A visszamaradó spórák a növénymaradványokon és igen a vetőmagon is előfordulnak,emiatt is kell a csávázás,de magát a kalászfuzáriózist csávázással nem lehet megelőzni.Azt csak kalászvédelemmel,vagy több védekezéssel lehet megelőzni.
Válasz Batka #11500. hozzászólásáraMűködik,és mióta virágzásba kap 20 liter nitrosolt,még takarmány búza sincs.
Válasz Mf-es? #11497. hozzászólásáraés gondolod, hogy én csávázatlan magot vetek?
Amúgy mindent el lehet adni, csak az a kérdés, hogy hova és mennyiért. Valószinűleg nem egy piacra termelünk. Egyébként tök felesleges ezen túráztatni magunkat, mert ha nálad ez így működik akkor hajrá, nálam nem működne...
Válasz Matyi50 #11498. hozzászólásáraÉn úgy tanultam,a csírakori betegség megy fel a kalászba.Majd valaki leírja profin.
Válasz Mf-es? #11497. hozzászólásáraA csávázás a csírakori betegségekkel szemben hatásos,annak a szemtermésen jelentkező fuzárium megelőzésében vajmi kevés hatása,szerepe van. Ennek a kalászvédelem a fő orvoslója!
Válasz Batka #11496. hozzászólására20 éve nem termeltünk még eladhatatlan fuzáriumos búzát.
Csávázást fontosnak tartom.Itt akinél fuzáriumos lett,az mind csávázatlant vetett.
Válasz Mf-es? #11494. hozzászólásáraLátod a rizikót is másképp értékeljük.
Nálam pl már előfordult olyan, hogy fuzárium miatt értékesítési problémáim adódtak egy búza tétellel, én abban látom a kockázatot, hogy az értékesítésnél bukok mázsánként egy jelentős összeget, te meg abban, hogy feleslegesen adsz ki x ezer forintot gombaölőszerre. Kinek melyik fáj jobban?!
Válasz kukaccsosz #11490. hozzászólásáraÉn téged,komoly szakembernek tartalak,szoktál is segíteni.Remélem ezek után is.
De látszik,hogy ki a tanulmányaival gazdálkodik,ki meg megtanulta a saját bőrén(tanult szomszédét figyelve),és alkalmazkodva a saját körülményeinkhez.
Olyan ez,akinek nincs fendt-je,csak mtz,attól még lehet sikeres.
Téma lezárva.
Válasz Batka #11489. hozzászólására" de másképp fogalmazva érdemes-e rizikózni? "És itt a lényeg,azért a pár ezerért nem rizikózunk.
Válasz szanberg #11492. hozzászólásáraKépzeld,nem csinálunk semmit,és nem képződik több rózsaszín szem,mint aki védekezik.És mikor jott a rozsda,akkor se volt rosszabb a helyzet,mint aki fújta.De nem muszáj elhinni.
Válasz Mf-es? #11486. hozzászólásáraKalászvédelmet azért csinálsz ugye???
vagy ott készül akkor a rózsaszín búza?
Válasz Agromókuss #11475. hozzászólásáraCsak épen amikor olyan rozsdafertőzés jön, mint elmúlt években akkor bízhatod te a belső saját védelmére a növénynek elvisz mindent szőröstül bőröstül.
Tavaly tritikálén!!! ami egy extenzív nyűhetetlen vad korcs növény, egy nap alatt tizen hektáros rozsdafolt keletkezett, egyik nap elmentem a tábla mellett semmi, másnap meg akar a vörös tenger. Nyílván ottvolt az a lomb alatt már a tábla közepén, de mivel nemjártam keresztül kasul egy ~40hektáros dombos táblát így nem vettem észre. Harmadnap már fújtam is de ezeken a nagy foltokon nagyon gyenge volt a termés és mondom, ez néhány nap leforgása alatt történt, tünet észleléstől számítva 1 nap telt el.
Itt ha nem lépek egy drága elismert gombaölővel akkor az egésznek lőttek volna.
Válasz Mf-es? #11482. hozzászólásáraHonnan tudod, hogy elpusztítod így a növény védekező képességét? Én még erről nem hallottam, olvastam, persze attól még lehet.
Ezek a dolgok szerintem az összeesküvés elméletek kategória.
Természetesen mindenki maga dönti el, hogy milyen technológiát alkalmaz és nála mi a bevált módszer.
Lentebb valaki a rezet írta, hogy az a tuti. A réz egy nehézfém!!!! mielőtt istenítenénk. És mivel elég agresszív (sokszor perzselő) ezért van egy olyan hatása, hogy ahova rákerül a növényre megvastagszik a bőrszövet így védekezik ellene a növény. Ez nehezíti a gombák átjutását is a szöveteken.
Válasz Mf-es? #11472. hozzászólásáraGratulálok hozzá, ha gombaölőszer nélkül 60q -ás búzát tudsz csinálni, de ez nem jelenti azt, hogy ez így feltétlen mindenkinél így működne.
Amúgy köztünk nyilvánvalóan van némi gondolkodásmódbeli különbség is. Egy kétkezeléses gombaölőszeres technológia kijuttatással együtt legyen 25 ezer forint, ez 4000 forintos árral számolva 6,25 q búza árát jelenti, mérlegelje mindenki, hogy vajon hoz-e ennyit a kezelés, véleményem szerint igen, de másképp fogalmazva érdemes-e rizikózni? Persze azt is figyelembe kellene venni, hogy minden év más, akár csapadék, akár fertőzési nyomás szempontjából, de az általad említett sörárpás példában sem feltétlen csak a gombaölőszer volt a különbség a két évjárat között és az egyéb tényezőket is figyelembe kellene venni. (egy tavaszi kalászosnál például a csapadékeloszlás kritikusabb tényező lehet).
De mindenki csinálja úgy, ahogy neki tetszik, mert egyébként pont ez az a szakma, ahol nincsenek mindenható receptek.
Válasz csoppika #11487. hozzászólásáraMondjuk nem is állok jól humusszal...
Válasz Mf-es? #11486. hozzászólásáraA leírtakkal nálam 35-40q taki búza lenne...
Válasz bobo77 #11485. hozzászólásáraVan,hogy ősszel kap 1 mázsa MAP-ot,de nem minden évben.Búzára műgané,amennyit írtam.