Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz mtz1221 #12752. hozzászólásáraTavaly speciel az jart jol aki kiszantotta. Elotte a biztosito felmerte tisztessegesen es kifizette. Jobb uzlet, mint 15q/ha-t levagni, majd nem eladni, mert a kutyanak nem kell…
Válasz Gandhy #12751. hozzászólásáraMajd idén vissza jön. Nekem is volt tavaly 20+ hektár ahol "350" kiló átlag lett, ép futotta kombájnost. Vagyis futotta volna ha nem a tavalyelőtti pénzemből fizetem ki, hanem eladom ősszel a kukit. Orosz rulettól csak jobb a mezgaz.
Válasz MrPoke #12749. hozzászólásáraNem omlott össze a francia piac. Csak kevesebb az ár.
A magyar piac, az omlott össze. És amiatt amit vám és ellenőrzés nélkül behoztak, számolatlanul. Nem bonyolult.
Nem mindegy, hogy valamiért kevesebbet adnak, vagy egyszerűen nem veszik meg tőled.
Ott a lehetőség előtted, hogy vigyed párizsba a terményt. Szerinted a kereskedő vicből add ennyit a terményért? Ő sem tudja nagy haszonnal továbbadni. Nagy a verseny a kereskedő szférában is.
Az a baj nem látod az egésszet egyben csak a saját apró problémáddal foglalkozol. Jó év lesz az idei is ki fogja forni magát.
Válasz MrPoke #12746. hozzászólásáraAz éhes szájakból nem lett kevesebb. Az elosztási problémákat intervenciós tárolással lehetne kiküszöbölni, de én sem vagyok optimista e tekintetben. Ami új gépeket látsz azok még a két évvel ezelőtti precíziós pályázatokból vannak, már amelyiket nem mondták vissza az elszállt árak miatt. Én több gépkereskedővel beszéltem innen tudom a 60-70%-os visszaesést, de múlt heti médiahír, a gépjárműforgalmzók nyilatkozata 50%-ról. "Mindenki csak sír" erről az jut eszembe, hogy a hatalmi arrogancia leglátványosabb megnyilvánulása, hogy minek sírnak a károgók, még csak törvénytervezetről van szó, ha meg már elfogadják akkor meg miért nem szóltak előbb a törvény el van fogadva. Ha valaki egy napot néz előre valóban nem látja az egy évvel későbbi problémákat. Ha én elküldöm az alkalmazottakat, ha visszamondom a bérleteket, én megélek a saját földi rétből is, de akkor már hiába látják be, hogy jobb lett volna 22 májusában megadni a világon mindenki számára elérhető párizsi tőzsdei árat.. ha egy fát kivágnak utána hiába siránkoznak, hogy mégis csak jó volt az az árnyék....
Válasz MrPoke #12746. hozzászólásáraBetakarítaskor fog kiderülni hogy hogyan tovább , kellesz e a termény es ha igen mennyiért. Tartalékok fogynak , az sem tart örökké.
Válasz Pont #12742. hozzászólásáraNem ennyire egyszerű ez. A fő probléma, hogy nincs kereslet a gabonára. Amíg nincs hova elvinni az EU ból addig ez marad.
Én nem tapasztalom az álltalad felvázolt csökkenést. Nagyon jól megy a gépkereskedőknek. Sorra adják el az új gépeket. Műtrágya is fogy mint a cukor... Én csak azt látom hogy mindenki csak sír a valóság egésszen más.
Még nem akasztják fel tömegesen magukat a gazdák, nem tüntetnek azok akik becsukták a kaput.. stb.... Most egy picit nehezebb meg kell oldani hozzá kell szokni.
Válasz Pont #12733. hozzászólásáraAmit én látok, hogy 2022 óta a tehervagonok, uszályok átálltak az ukrán gabona kimentésére, így kevesebb a kapacitás a magyarra. Persze nem lenne erre szükség, ha az orosz nem kezd el gyilkolni.
Ezt a politika megfejeli az exporttilalommal, így exportpiacokat vesztettünk. Az euró-forint árfolyam beesett, mert nincs még egy ilyen kicseszett kormány ami 18%-ot kamatot adna állampapírokra, ahelyett hogy megegyezne az EU-val a közös hitelekről.
Ameddig nálunk nem termett elég kukorica, lengyel meg bolgár parasztoknál tele vannak a raktárak, mert az ottani hülye politikusok buzdítottak a betárolásra. Mindenki megijedt, amikor az orosz megtámadta Ukrajnát, én is.
Ehhez hozzájön a száraz idő miatt a betárolt toxinos kukoricától való félelem és nincs egy működő rendszer, ami folyamatos megbízható vizsgálatokkal el tudná oszlatni ezen félelmeket.
Ez így nem fog működni, de ahogy te is írod, te megoldod. Viszont itt rengetegen a túlélésért küzdenek. Nincs egyetlen minisztérium vagy kamara, ami a propaganda helyett végezné a munkáját és kidolgozna egy segélycsomagot. Persze a kamarai díjat tudják emelni, hogy szarna sünt az összes.
Válasz Pont #12742. hozzászólásáraNaggyyon keményen végig fog verni a parasztokon-és a GDP-n is persze-legkésőbb jövőre a szokásos hazaárulás, ami itt folyik tavaly március vége óta.
Válasz MrPoke #12738. hozzászólásáraTe is megoldod én is megoldom, hiperextenzív műveléssel, veszteséges termelést nem finanszírozunk. Most kell venni terepjárót, menni nyaralni, a mezőgazdaságba fektetett pénz mínuszos lenne. De ez a mezőgazdaság halála. Jönnek sorra gépkereskedők, hogy 60-70%-os forgalom-visszaesés van idén stb... Mindez azért, hogy 5-10 végső felvásárló, überprofitot termeljen, mert a kenyér az most is 1000 Ft a boltban, a 14 és 5 közti haszon pár ember zsebében landol. És mivel az exportstopp a kormány felelőssége, az ukrán piacellenes vámmenteség az eu felelőssége, a megoldás is az ő kezükben van, ha nem jut eszükbe jobb minta mi erre van kitalálva, jöjjön az intervenciós felvásárlás, nem az első eset lenne, akkoriban nem volt ekkora baj mégis természetes volt az intervenció.
Válasz Pont #12737. hozzászólásáraAki mostani árakon köt, lenullázza magát idénre. Aki nem, azt majd jövőre állítják a falhoz. Lehet választani. Én most már kiélvezem fenékig!
Ja, kíváncsi leszek, az ötszámjegy/q-n kötött gabonákban mennyire fognak hibát keresni a felvásárlók. Disclaimer: nagyon.
Válasz Pont #12737. hozzászólásáraEzt senki nem fogja megoldani. Ez van ezt kell szeretni.
A kormánytól, EU tól várni a megoldást meg hülyeség. Mindenkinek saját magának kell megoldani.
Válasz MrPoke #12736. hozzászólásáraA piaccal szerintem semmi baj nincs. A baj azzal van, hogy a magyar felvásárlók, nem hajlandóak kifizetni a piac által kialakított pl. Párizsi tőzsdei árat. A magyar felvásárlók úgy döntöttek, hogy tönkre teszik az egész agráriumot, és ahogy Rongyos írta a gépkereskedőket, inputgyárakat, mindent....tulajdonképpen végül saját magukat. És itt volt egy kormányzati exportstopp, ami nem engedte működni a piacot, tehát itt piaci folyamatokra hivatkozni nem állja meg a helyét. De egyébként kíváncsi lennék mekkora volumennel köttetnek 50 ért gabonákat, 120-ért napraforgót mert sejtésem szerint az nincs millió tonnás nagyságrend, hogy valós piaci árról beszéljünk. Itt soha nem látott piaci zavar van, a termelők ezt nem tudják megoldani.....
Válasz Pont #12733. hozzászólásáraA piac nem kérdezi, hogy működni fog vagy sem. Ez most így alakult. Ti még jó helyzetben vagytok. Itt még most is hordják az ukrán napraforgót a tárolókba románián át.
Konkrétan az árpának nincs hely. Tehát sokan le sem fogják tudni aratni.
Válasz Pont #12730. hozzászólásáraPontosan jól látod a helyzetet, és valahogy ez a mentőakció úgy érzem sokáig tartani fog, mert ez rohadt nagy üzlet....a támogatásokból, meg addig elleszünk - mint a görögök, szlovének, osztrákok, horvátok - amig lesz. Aztán majd meglátjuk...de kiváncsi lennék arra a sok agrárcégre, aki erre a támogatási rendszerre telepedett, hogy azokkal mi lesz, ha mi nem veszünk gépet, műtrágyát, vetőmagot, drón szolgáltatást, önvezető gps kormányt, tárolót, szárítót stb?
Válasz Pont #12733. hozzászólásáranem fog működni...ez egy előrehaladott folyamat...be fogja rántani az egész agrárirumot, ha nem történik érdemi változás. És tök mindegy, hogy 5 év átlagában milyen az egyenleg, ha az utolsó 1-2 év elvisz minden megtakarítást, befektetést.
Mint pl. a szoftver cégeknél...egy elhibázott döntés és roló le...hiába futott tavaly jól. Jahh...amúgy az agrárminiszternek vannak földjei, vagy csak a kertjét kapálgatja hétvégenként a féééészbúúk kedvéért?
Válasz Joco7211 #12732. hozzászólásáraÉn pontosan hogy az árakat nézem. A jelenlegi felvásárlási árak nem érik el a 3 évvel ezelőtti szintet, ha kívánod csatolok számlákat. Mindeközben azóta a , gázolaj 50%, , munkabérek 50%, növszerek 50%, bérleti díjak 50%, gépek 100%, műtrágyák 300%, villamos energia 300%, gáz 300% -al emelkedtek, mégis hogyan képzeli valaki is, hogy ez így működni fog?
Válasz Pont #12730. hozzászólásáraMondom, hogy működik a propaganda. Azzal foglalkozol, hogy az ukrán így az ukrán úgy, ahelyett hogy a világpiacot figyelnéd, a forint árfolyamát, a gázolaj meg a gáz árát, mekkora termésmennyiséget várnak Amerikában, Kínában, franciáknál meg a románoknál, vagy a magyar piacon mi történik. Ázsiában már nem is követem mi történik a sertéspestissel, pedig megérne egy misét, de hiába várom az MSTSZ-től a tájékoztatást, mert az is csak a propagandát nyomja ezerrel.
Nem látom, hogy a sertésállomány növekedne itthon, ellenben az orosz, brazil, mexikói, spanyol, mind növeli az állományokat.
A román meg francia kukoricát már mérgemben írtam, mert unom ezt a kibaszott ukrán gyűlöletet, meg tiltás színjátékot amit lerendeznek.
Válasz Joco7211 #12729. hozzászólásáraÉvtizedek óta tudjuk/tapasztaljuk, hogy nem a termelő határozza meg az árat, a 140-et sem mi határoztuk meg. Az viszont biztos, hogy veszteséget nem termelünk, az nem megy, hogy befektetünk 100 milliót amiből lesz 60 következő évben 30 aztán meg semmi, akkor abbahagyjuk vegyétek a " román meg francia kukoricát," mi majd vetünk rétet, élünk a támogatásból. Hülye aki azt hiszi az olcsóbb lesz, még az ukrán sem tudja ugyan azt a minőséget olcsóbban. Az most azért olcsóbb, már ahol olcsóbb, mert ki akarják menteni a háború alól, ott is német , amerikai érdekeltségek termelnek......
Válasz Agromókuss #12728. hozzászólásáraLassan csak rájön mindenki, hogy az árakat nem mi diktáljuk a világpiacon. Főleg nem a kukorica árát, amit tavaly az Alföldön beszántottunk.
Az ukrán import csak az egyik tényező a sok közül, de a propagandának hála ki lett kiáltva bűnbaknak.
Többek között az árat a kereslet-kínálat, az időjárási tényezők és előrejelzések, kereskedelmi politika: vámok, korlátozások, valutaárfolyam: erős forint rontja a magyar kukorica exportértékét, ezzel együtt növeli a belföldi kínálatot, ami árlehúzó hatással bír és az energiahordozók ára határozzák meg.
Ha ezt nem érti meg a magyar paraszt és a NAK meg a többi léhűtő nem segít nektek ezt elmagyarázni, akkor ne féljetek, veszünk mi még román meg francia kukoricát, majd meglátjátok.
Itt együttműködésre lenne szükség. Nem a mindenki csak saját magának kaparja ki a gesztenyét és dögöljön meg a szomszéd tehene hozzáállásra. Adjon Isten!
Válasz Apáé #12720. hozzászólásáraEddig is jött be, főleg spanyol meg német. Tavaly rengeteg kistelep lehúzta a rolót, a nagyok meg bővülnek, mintha muszáj lenne. A tavalyi gabona illetve energia drágulást nagyon elhúzódva követte a felvásárlási ár. A csökkenést hamarabb fogja, van egy olyan sejtésem. Az nem úgy van, ha jó az ár, akkor kiveszem a fél-egy éve tárolt sertést a sarokból. 2-3 hétnél nem tudod tovább tartani, mert túlsúlyos lesz.
Válasz Pisti09 #12719. hozzászólásáraSzerintem a kereslet, kínálat határozza meg az árat. Az előállítási költség nem döntő.
A tavalyi input áraknál takarék lángra álltak a termelők. Egyik napról a másikra nem tudnak bővíteni. Kérdés, hogy ki akar és ki mer?
Válasz Pisti09 #12719. hozzászólására"hogy az energia a bér ..." érdekes ?+!!! hogy meg tudják indokolni ezt a bérkérdést ha nem a termelőről van szó...az ő jövedelme nem számít..:(
Válasz #imre #12705. hozzászólásáratavaly ilyenkor még úgy nézett ki búzából is sok lesz,,aztán mégsem,,, sokat kint alszik még a múlt heti 60mm már sehol, jöhet a következő eső, de nem jön...
Válasz Zoli1437 #12714. hozzászólásáraMihelyt beérkeznek az idei gabona termények a keverő üzemekbe,és ki adják a nagy termésátlagokat,hogy annyi termett amennyit be se tudnak tárolni.Onnan ejtik el az árát az élőállatnak,csakhogy a táp ára nem lesz arányos az állatok árával,olyan indokból,hogy az energia a bér és egyéb költségek az "egekben". A sertés a csirke és a többi hízlalással előállított állat zömébe tápot eszik,ezt kell majd ki gazdálkodni.Sok sikert mindenkinek
Válasz cronerator #12715. hozzászólásáraTudom, hogy szerencsejáték. Egy évre előre kellene eltalálni a termény és felvásárlási árakat.
Miközben még az sem biztos, hogy lesz vevő.
Válasz Zoli1437 #12714. hozzászólásáraÉn már nem merek jósolni, mert a termény árak semmiféle összefüggésben nem állnak a felvásárlási árakkal.
Lehet marad, sőt még emelkedik is az ár, miközben majd az újonnan vásárolt olcsóbb termény következtében csökken az önköltség, de az is lehet hogy nem. Tervezni előre nem lehet egy évet se. Mindig az előállító van a legkiszolgáltatottabb helyzetben.
A máról tudok beszélni. A sertés hízlalás most nyereséges, de meddig. Előtte egy évig masszív veszteséges volt.
Válasz Pisti09 #12707. hozzászólásáraA sertés német tőzsdei ára a 13. héttől tartja a 2,33 euros árat, ami a mindenkori leg magasabb.
Magyar ár 21. héten 750 Ft, ami szintén a mindenkori leg magasabb.
A baj, hogy ez nem fog így maradni.
Kérdés, hogy mikor zuhan be?
Válasz fannika0172 #12709. hozzászólásárajahhhhh...hát csak az a nem mindegy, hogy azt a banki egyenleget milyen áron töltötte fel!! Most kínkeservesen lehet bármit megtermelni...
Válasz fannika0172 #12709. hozzászólásáraIgen,ez mind rendben,csak ahogy írtam is amekkora volt az áresés legyen az bármelyik állat,jövedelmezően nem lehet most eladni. Csak vissza térve karácsonyi árakhoz,akkor 43000 ft-ért vitték a bárányt darabját,most 30 körül lesz.Tehát 13000 Ft a különbözet és az előállítási költség ugyan az.40-50 db báránynál ez nem kis minusz,de erre bármelyik állat példa lehet.
Válasz Pisti09 #12707. hozzászólására de el lehet adni nézd a gabonát hol s mikor adod el paraszt ember udvarán a jószág volt a bank ott tartotta a pénzét s ha kellet eladta
Válasz fannika0172 #12706. hozzászólásáraKarácsony óta a bárány felvásárlási ára 500 Ft-al csökkent,a sertés ár 300-400 ft-al a hízó bika szintén.Háztól se lesz jövedelmezőbb eladni,mert ha te ki tartod akkor átmegy a szomszédba,mert ott is lesz.Tehát az én meglátásom szerint hatalmas pofont kap most a Magyar mezőgazdaság és állattenyésztés.Kérdés az,hogy ezt ki fogja kibírni a tavalyi év után.
Válasz #imre #12705. hozzászólására "Árpát kite a héten 46 ba kötötte" nem tudom hol mert nem derül ki de szomorú itt az idén az nyer aki tud saját maga piacot találni élő állatra vagy szemes terményre de nagyon nehéz lesz valahogy az az érzésem jobb lenne bezárni a boltot elvonulni valamelyik forró égövi szigetre a pálmafák alá hűsölni mert itt már semmi nem biztos
Árpát már lassan nem is kötik.
Napraforgó ára is csökkenőben van.
Mindenből sok van és lesz is. Ezzel fogják a kereskedők az árakat a béka segge alá tolni. Pont leszarva hogy sok termelőnek veszteséges lesz az ide év IS.
14453 hozzászólás
Válasz mtz1221 #12752. hozzászólásáraTavaly speciel az jart jol aki kiszantotta. Elotte a biztosito felmerte tisztessegesen es kifizette. Jobb uzlet, mint 15q/ha-t levagni, majd nem eladni, mert a kutyanak nem kell…
Válasz Gandhy #12751. hozzászólásáraMajd idén vissza jön. Nekem is volt tavaly 20+ hektár ahol "350" kiló átlag lett, ép futotta kombájnost. Vagyis futotta volna ha nem a tavalyelőtti pénzemből fizetem ki, hanem eladom ősszel a kukit. Orosz rulettól csak jobb a mezgaz.
Válasz Joco7211 #12741. hozzászólásáraA hideg kiráz tőle, sajnálom.
Válasz MrPoke #12749. hozzászólásáraNem omlott össze a francia piac. Csak kevesebb az ár.
A magyar piac, az omlott össze. És amiatt amit vám és ellenőrzés nélkül behoztak, számolatlanul. Nem bonyolult.
Nem mindegy, hogy valamiért kevesebbet adnak, vagy egyszerűen nem veszik meg tőled.
Válasz Pont #12748. hozzászólásáraKína nem viszi a terményt azért omlott össze a piac.
Ott a lehetőség előtted, hogy vigyed párizsba a terményt. Szerinted a kereskedő vicből add ennyit a terményért? Ő sem tudja nagy haszonnal továbbadni. Nagy a verseny a kereskedő szférában is.
Az a baj nem látod az egésszet egyben csak a saját apró problémáddal foglalkozol. Jó év lesz az idei is ki fogja forni magát.
Válasz MrPoke #12746. hozzászólásáraAz éhes szájakból nem lett kevesebb. Az elosztási problémákat intervenciós tárolással lehetne kiküszöbölni, de én sem vagyok optimista e tekintetben. Ami új gépeket látsz azok még a két évvel ezelőtti precíziós pályázatokból vannak, már amelyiket nem mondták vissza az elszállt árak miatt. Én több gépkereskedővel beszéltem innen tudom a 60-70%-os visszaesést, de múlt heti médiahír, a gépjárműforgalmzók nyilatkozata 50%-ról. "Mindenki csak sír" erről az jut eszembe, hogy a hatalmi arrogancia leglátványosabb megnyilvánulása, hogy minek sírnak a károgók, még csak törvénytervezetről van szó, ha meg már elfogadják akkor meg miért nem szóltak előbb a törvény el van fogadva. Ha valaki egy napot néz előre valóban nem látja az egy évvel későbbi problémákat. Ha én elküldöm az alkalmazottakat, ha visszamondom a bérleteket, én megélek a saját földi rétből is, de akkor már hiába látják be, hogy jobb lett volna 22 májusában megadni a világon mindenki számára elérhető párizsi tőzsdei árat.. ha egy fát kivágnak utána hiába siránkoznak, hogy mégis csak jó volt az az árnyék....
Válasz MrPoke #12746. hozzászólásáraBetakarítaskor fog kiderülni hogy hogyan tovább , kellesz e a termény es ha igen mennyiért. Tartalékok fogynak , az sem tart örökké.
Válasz Pont #12742. hozzászólásáraNem ennyire egyszerű ez. A fő probléma, hogy nincs kereslet a gabonára. Amíg nincs hova elvinni az EU ból addig ez marad.
Én nem tapasztalom az álltalad felvázolt csökkenést. Nagyon jól megy a gépkereskedőknek. Sorra adják el az új gépeket. Műtrágya is fogy mint a cukor... Én csak azt látom hogy mindenki csak sír a valóság egésszen más.
Még nem akasztják fel tömegesen magukat a gazdák, nem tüntetnek azok akik becsukták a kaput.. stb.... Most egy picit nehezebb meg kell oldani hozzá kell szokni.
Válasz Pont #12742. hozzászólásáraMindig téma a kenyér és a búza ára……legkisebb költség a kenyérben a búza……
Válasz Pont #12733. hozzászólásáraAmit én látok, hogy 2022 óta a tehervagonok, uszályok átálltak az ukrán gabona kimentésére, így kevesebb a kapacitás a magyarra. Persze nem lenne erre szükség, ha az orosz nem kezd el gyilkolni.
Ezt a politika megfejeli az exporttilalommal, így exportpiacokat vesztettünk. Az euró-forint árfolyam beesett, mert nincs még egy ilyen kicseszett kormány ami 18%-ot kamatot adna állampapírokra, ahelyett hogy megegyezne az EU-val a közös hitelekről.
Ameddig nálunk nem termett elég kukorica, lengyel meg bolgár parasztoknál tele vannak a raktárak, mert az ottani hülye politikusok buzdítottak a betárolásra. Mindenki megijedt, amikor az orosz megtámadta Ukrajnát, én is.
Ehhez hozzájön a száraz idő miatt a betárolt toxinos kukoricától való félelem és nincs egy működő rendszer, ami folyamatos megbízható vizsgálatokkal el tudná oszlatni ezen félelmeket.
Ez így nem fog működni, de ahogy te is írod, te megoldod. Viszont itt rengetegen a túlélésért küzdenek. Nincs egyetlen minisztérium vagy kamara, ami a propaganda helyett végezné a munkáját és kidolgozna egy segélycsomagot. Persze a kamarai díjat tudják emelni, hogy szarna sünt az összes.
Válasz Pont #12742. hozzászólásáraNaggyyon keményen végig fog verni a parasztokon-és a GDP-n is persze-legkésőbb jövőre a szokásos hazaárulás, ami itt folyik tavaly március vége óta.
Válasz MrPoke #12738. hozzászólásáraTe is megoldod én is megoldom, hiperextenzív műveléssel, veszteséges termelést nem finanszírozunk. Most kell venni terepjárót, menni nyaralni, a mezőgazdaságba fektetett pénz mínuszos lenne. De ez a mezőgazdaság halála. Jönnek sorra gépkereskedők, hogy 60-70%-os forgalom-visszaesés van idén stb... Mindez azért, hogy 5-10 végső felvásárló, überprofitot termeljen, mert a kenyér az most is 1000 Ft a boltban, a 14 és 5 közti haszon pár ember zsebében landol. És mivel az exportstopp a kormány felelőssége, az ukrán piacellenes vámmenteség az eu felelőssége, a megoldás is az ő kezükben van, ha nem jut eszükbe jobb minta mi erre van kitalálva, jöjjön az intervenciós felvásárlás, nem az első eset lenne, akkoriban nem volt ekkora baj mégis természetes volt az intervenció.
Válasz Gandhy #12731. hozzászólásáraMajd 26 hektárt, de többszázezer ment levesbe itt az Alföldön. Mondjuk volt, aki lesilózta.
Válasz Pont #12737. hozzászólásáraAki mostani árakon köt, lenullázza magát idénre. Aki nem, azt majd jövőre állítják a falhoz. Lehet választani. Én most már kiélvezem fenékig!
Ja, kíváncsi leszek, az ötszámjegy/q-n kötött gabonákban mennyire fognak hibát keresni a felvásárlók. Disclaimer: nagyon.
És az is benne van a pakliban,hogy eladhatatlan lesz?
Válasz Pont #12737. hozzászólásáraEzt senki nem fogja megoldani. Ez van ezt kell szeretni.
A kormánytól, EU tól várni a megoldást meg hülyeség. Mindenkinek saját magának kell megoldani.
Válasz MrPoke #12736. hozzászólásáraA piaccal szerintem semmi baj nincs. A baj azzal van, hogy a magyar felvásárlók, nem hajlandóak kifizetni a piac által kialakított pl. Párizsi tőzsdei árat. A magyar felvásárlók úgy döntöttek, hogy tönkre teszik az egész agráriumot, és ahogy Rongyos írta a gépkereskedőket, inputgyárakat, mindent....tulajdonképpen végül saját magukat. És itt volt egy kormányzati exportstopp, ami nem engedte működni a piacot, tehát itt piaci folyamatokra hivatkozni nem állja meg a helyét. De egyébként kíváncsi lennék mekkora volumennel köttetnek 50 ért gabonákat, 120-ért napraforgót mert sejtésem szerint az nincs millió tonnás nagyságrend, hogy valós piaci árról beszéljünk. Itt soha nem látott piaci zavar van, a termelők ezt nem tudják megoldani.....
Válasz Pont #12733. hozzászólásáraA piac nem kérdezi, hogy működni fog vagy sem. Ez most így alakult. Ti még jó helyzetben vagytok. Itt még most is hordják az ukrán napraforgót a tárolókba románián át.
Konkrétan az árpának nincs hely. Tehát sokan le sem fogják tudni aratni.
Válasz Pont #12730. hozzászólásáraPontosan jól látod a helyzetet, és valahogy ez a mentőakció úgy érzem sokáig tartani fog, mert ez rohadt nagy üzlet....a támogatásokból, meg addig elleszünk - mint a görögök, szlovének, osztrákok, horvátok - amig lesz. Aztán majd meglátjuk...de kiváncsi lennék arra a sok agrárcégre, aki erre a támogatási rendszerre telepedett, hogy azokkal mi lesz, ha mi nem veszünk gépet, műtrágyát, vetőmagot, drón szolgáltatást, önvezető gps kormányt, tárolót, szárítót stb?
Válasz Pont #12733. hozzászólásáranem fog működni...ez egy előrehaladott folyamat...be fogja rántani az egész agrárirumot, ha nem történik érdemi változás. És tök mindegy, hogy 5 év átlagában milyen az egyenleg, ha az utolsó 1-2 év elvisz minden megtakarítást, befektetést.
Mint pl. a szoftver cégeknél...egy elhibázott döntés és roló le...hiába futott tavaly jól. Jahh...amúgy az agrárminiszternek vannak földjei, vagy csak a kertjét kapálgatja hétvégenként a féééészbúúk kedvéért?
Válasz Joco7211 #12732. hozzászólásáraÉn pontosan hogy az árakat nézem. A jelenlegi felvásárlási árak nem érik el a 3 évvel ezelőtti szintet, ha kívánod csatolok számlákat. Mindeközben azóta a , gázolaj 50%, , munkabérek 50%, növszerek 50%, bérleti díjak 50%, gépek 100%, műtrágyák 300%, villamos energia 300%, gáz 300% -al emelkedtek, mégis hogyan képzeli valaki is, hogy ez így működni fog?
Válasz Pont #12730. hozzászólásáraMondom, hogy működik a propaganda. Azzal foglalkozol, hogy az ukrán így az ukrán úgy, ahelyett hogy a világpiacot figyelnéd, a forint árfolyamát, a gázolaj meg a gáz árát, mekkora termésmennyiséget várnak Amerikában, Kínában, franciáknál meg a románoknál, vagy a magyar piacon mi történik. Ázsiában már nem is követem mi történik a sertéspestissel, pedig megérne egy misét, de hiába várom az MSTSZ-től a tájékoztatást, mert az is csak a propagandát nyomja ezerrel.
Nem látom, hogy a sertésállomány növekedne itthon, ellenben az orosz, brazil, mexikói, spanyol, mind növeli az állományokat.
A román meg francia kukoricát már mérgemben írtam, mert unom ezt a kibaszott ukrán gyűlöletet, meg tiltás színjátékot amit lerendeznek.
Válasz Joco7211 #12729. hozzászólásáraHány hektár kukoricát szántottál be?
Válasz Joco7211 #12729. hozzászólásáraÉvtizedek óta tudjuk/tapasztaljuk, hogy nem a termelő határozza meg az árat, a 140-et sem mi határoztuk meg. Az viszont biztos, hogy veszteséget nem termelünk, az nem megy, hogy befektetünk 100 milliót amiből lesz 60 következő évben 30 aztán meg semmi, akkor abbahagyjuk vegyétek a " román meg francia kukoricát," mi majd vetünk rétet, élünk a támogatásból. Hülye aki azt hiszi az olcsóbb lesz, még az ukrán sem tudja ugyan azt a minőséget olcsóbban. Az most azért olcsóbb, már ahol olcsóbb, mert ki akarják menteni a háború alól, ott is német , amerikai érdekeltségek termelnek......
Válasz Agromókuss #12728. hozzászólásáraLassan csak rájön mindenki, hogy az árakat nem mi diktáljuk a világpiacon. Főleg nem a kukorica árát, amit tavaly az Alföldön beszántottunk.
Az ukrán import csak az egyik tényező a sok közül, de a propagandának hála ki lett kiáltva bűnbaknak.
Többek között az árat a kereslet-kínálat, az időjárási tényezők és előrejelzések, kereskedelmi politika: vámok, korlátozások, valutaárfolyam: erős forint rontja a magyar kukorica exportértékét, ezzel együtt növeli a belföldi kínálatot, ami árlehúzó hatással bír és az energiahordozók ára határozzák meg.
Ha ezt nem érti meg a magyar paraszt és a NAK meg a többi léhűtő nem segít nektek ezt elmagyarázni, akkor ne féljetek, veszünk mi még román meg francia kukoricát, majd meglátjátok.
Itt együttműködésre lenne szükség. Nem a mindenki csak saját magának kaparja ki a gesztenyét és dögöljön meg a szomszéd tehene hozzáállásra. Adjon Isten!
Válasz gyorffytib1 #12726. hozzászólásáraMélyen nyomott, pedig Szabolcsban is ürülnek a raktárak rendesen ahol ukrán volt berakva lassan seprik a raktárakat.
Válasz gyorffytib1 #12726 hozzászólásár
Válasz boldizsár1988 #12725. hozzászólásáraMai ár,Veszprém megye:68 nettó.
Friss ár,kötést valaki tud?
Válasz Apáé #12720. hozzászólásáraEddig is jött be, főleg spanyol meg német. Tavaly rengeteg kistelep lehúzta a rolót, a nagyok meg bővülnek, mintha muszáj lenne. A tavalyi gabona illetve energia drágulást nagyon elhúzódva követte a felvásárlási ár. A csökkenést hamarabb fogja, van egy olyan sejtésem. Az nem úgy van, ha jó az ár, akkor kiveszem a fél-egy éve tárolt sertést a sarokból. 2-3 hétnél nem tudod tovább tartani, mert túlsúlyos lesz.
Válasz Pisti09 #12719. hozzászólásáraSzerintem a kereslet, kínálat határozza meg az árat. Az előállítási költség nem döntő.
A tavalyi input áraknál takarék lángra álltak a termelők. Egyik napról a másikra nem tudnak bővíteni. Kérdés, hogy ki akar és ki mer?
Válasz Pisti09 #12719. hozzászólására"hogy az energia a bér ..." érdekes ?+!!! hogy meg tudják indokolni ezt a bérkérdést ha nem a termelőről van szó...az ő jövedelme nem számít..:(
Válasz #imre #12705. hozzászólásáratavaly ilyenkor még úgy nézett ki búzából is sok lesz,,aztán mégsem,,, sokat kint alszik még a múlt heti 60mm már sehol, jöhet a következő eső, de nem jön...
Válasz cronerator #12715. hozzászólásáraA sertésnek addig lesz ára amig be nem hozzák a fagyasztott nyugat europait amit már min 2x átcimkéztek.
Válasz Zoli1437 #12714. hozzászólásáraMihelyt beérkeznek az idei gabona termények a keverő üzemekbe,és ki adják a nagy termésátlagokat,hogy annyi termett amennyit be se tudnak tárolni.Onnan ejtik el az árát az élőállatnak,csakhogy a táp ára nem lesz arányos az állatok árával,olyan indokból,hogy az energia a bér és egyéb költségek az "egekben". A sertés a csirke és a többi hízlalással előállított állat zömébe tápot eszik,ezt kell majd ki gazdálkodni.Sok sikert mindenkinek
Válasz Bekre Pál #12713. hozzászólásáraValahogy ezt is túl éljük,remélem. ;)
Válasz Pisti09 #12710. hozzászólására De lesz olyan aki jóval többért tud eladni ne aggódjál mindig van
Válasz cronerator #12715. hozzászólásáraTudom, hogy szerencsejáték. Egy évre előre kellene eltalálni a termény és felvásárlási árakat.
Miközben még az sem biztos, hogy lesz vevő.
Válasz Zoli1437 #12714. hozzászólásáraÉn már nem merek jósolni, mert a termény árak semmiféle összefüggésben nem állnak a felvásárlási árakkal.
Lehet marad, sőt még emelkedik is az ár, miközben majd az újonnan vásárolt olcsóbb termény következtében csökken az önköltség, de az is lehet hogy nem. Tervezni előre nem lehet egy évet se. Mindig az előállító van a legkiszolgáltatottabb helyzetben.
A máról tudok beszélni. A sertés hízlalás most nyereséges, de meddig. Előtte egy évig masszív veszteséges volt.
Válasz Pisti09 #12707. hozzászólásáraA sertés német tőzsdei ára a 13. héttől tartja a 2,33 euros árat, ami a mindenkori leg magasabb.
Magyar ár 21. héten 750 Ft, ami szintén a mindenkori leg magasabb.
A baj, hogy ez nem fog így maradni.
Kérdés, hogy mikor zuhan be?
Válasz Pisti09 #12710. hozzászólására140e-t vitték a búzát tavaly ősszel, most 55. Én nyertem! Szar ez így mindenképpen.
Válasz fannika0172 #12709. hozzászólásárajahhhhh...hát csak az a nem mindegy, hogy azt a banki egyenleget milyen áron töltötte fel!! Most kínkeservesen lehet bármit megtermelni...
Válasz rongyos #12708. hozzászólásáraÉn azt mondtam,hogy ez az év megválasztja és ez ahogy kinéz nem sok jónak ígérkezik.
Válasz fannika0172 #12709. hozzászólásáraIgen,ez mind rendben,csak ahogy írtam is amekkora volt az áresés legyen az bármelyik állat,jövedelmezően nem lehet most eladni. Csak vissza térve karácsonyi árakhoz,akkor 43000 ft-ért vitték a bárányt darabját,most 30 körül lesz.Tehát 13000 Ft a különbözet és az előállítási költség ugyan az.40-50 db báránynál ez nem kis minusz,de erre bármelyik állat példa lehet.
Válasz Pisti09 #12707. hozzászólására de el lehet adni nézd a gabonát hol s mikor adod el paraszt ember udvarán a jószág volt a bank ott tartotta a pénzét s ha kellet eladta
Válasz Pisti09 #12707. hozzászólásáranéhány fiatal gazda, akiket apu pumpol pénzzel...normális ember, meg már menekül ebből a sz.rból..
Válasz fannika0172 #12706. hozzászólásáraKarácsony óta a bárány felvásárlási ára 500 Ft-al csökkent,a sertés ár 300-400 ft-al a hízó bika szintén.Háztól se lesz jövedelmezőbb eladni,mert ha te ki tartod akkor átmegy a szomszédba,mert ott is lesz.Tehát az én meglátásom szerint hatalmas pofont kap most a Magyar mezőgazdaság és állattenyésztés.Kérdés az,hogy ezt ki fogja kibírni a tavalyi év után.
Válasz #imre #12705. hozzászólására "Árpát kite a héten 46 ba kötötte" nem tudom hol mert nem derül ki de szomorú itt az idén az nyer aki tud saját maga piacot találni élő állatra vagy szemes terményre de nagyon nehéz lesz valahogy az az érzésem jobb lenne bezárni a boltot elvonulni valamelyik forró égövi szigetre a pálmafák alá hűsölni mert itt már semmi nem biztos
Válasz Nskype #12704. hozzászólásáraErre én is kíváncsi lennék.
Árpát már lassan nem is kötik.
Napraforgó ára is csökkenőben van.
Mindenből sok van és lesz is. Ezzel fogják a kereskedők az árakat a béka segge alá tolni. Pont leszarva hogy sok termelőnek veszteséges lesz az ide év IS.
Tud valaki friss kukorica árakat?