Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR413.74 FtUSD396.67 FtCHF443.85 FtGBP498.5 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz én 11 #1207. hozzászólásáraÉs mi van akkor ha benne vagyok egy 35hekis táblában és csak én élek a másik 40-en közül,és senki nem hagyatékolt le egy darab földet sem ,úgy hogy már vagyunk vagy 80-an,de senki nem is hajlandó lépni mert nem ér annyit az egész ,ezeket hogy szerezzem meg,a volt tsz elnök használja úgy hogy letétbe helyezi a bérleti díjat,de neki nincs benne egy arany koronája sem.Na erre kérek tippeket.
Válasz én 11 #1207. hozzászólásáraNem erről van szó.
Ha megállapodnak a tulaj társak, hogy jó ez így, akkor maradhat minden a régiben. Hivatalból nem indul eljárás.
Válasz antaljoco0 #1204. hozzászólásáraEz egy eléggé egyértelmű törvénytervezet, csak figyelmesen kell olvasni, és össze kell tudni kapcsolni a felhívott törvényekkel, rendeletekkel.
Válasz Bigyófelügyelő #1199. hozzászólásáraÉn úgy vettem ki a törvényből, hogy nem a legnagyobb tulajdonrésszel rendelkezőé lehet a megoszthatatlan terület, hanem a legnagyobb részt használóé.
Abban az esetben mi a szituáció, ha adott egy 1,7 hektáros erdő! 2 tulaj! Nekem van benne 25%,a másiknak 75%! De közben én vagyok az erdőgazdálkodó a területen, mert ő 5 éve átadta mert nem akart vele nyüglődni! Hozzáteszem én vigyázok rá már 15 éve, egyébként már rég ellopták volna! Ilyenkor mi a történet?
Szóval már megint munkát csinál a kormány a hívőinek mert ez még 20 év múlva is téma lesz mert ugye az sem ment le az Unió torkán hogy az Osztrák gazdákat kiebrudalták s meglesz nem sokára az utolsó tárgyalás ami jelen állás szerint sok millió euró kártérítés elé nézünk s aztán meg jó pár év múlva meg ezeket lehet perelni mert ugye az nem megoldás hogy most csinálnak 1 értékbecslést amely már holnap nem érvényes s azzal szúrják ki a tulajok szemét...
Válasz én 11 #1193. hozzászólásáraElőször szavazzák meg, aztán legyen precedens. Amit írtál, abban a legjobb, aki nem akar semmit. Jó is lesz, ha az ilyeneket ki lehet valahogy golyózni, keresztbe tesz neked, neked aki próbál élni ebből, amellett, hogy élelem lesz a kezed munkája nyomán!
Válasz én 11 #1191. hozzászólásáraNálunk tavaly is sikerült megállapodni mindenhol...
Viszont van egy társtulajom 1600 négyzetméterrel 5 méter szélességben... Lehet élni fogok a bekebelezéssel, ha nem lehet vele zöldágra vergődni...
Válasz én 11 #1189. hozzászólásáraOllózom neked is: 6. §(4) Az egyezségben közös tulajdonban álló ingatlan nem alakítható ki, kivéve ha az abban érintett
tulajdonostársak abba kifejezetten beleegyeznek.
Válasz Matyi50 #1182. hozzászólásáraHa nem tudnak a kis tulajdoni hányaddal rendelkezők összefogni és magukat egy ingatlanba kérni (persze abban maradnak osztatlanban...) akkor meg is érdemlik majd a bekebelezést!
Válasz gcastle #1183. hozzászólásáraA jogszabályoknak az a trükkje, hogy az egészet kell értelmezni, mert lehet hogy egy-egy pontja "tetszik", de utána általában van bennük ezen kívül kivétel, kikötés, stb.
"1) Ha egy vagy több tulajdonostársnak a megosztás alapjául szolgáló ingatlanban fennálló tulajdonihányada alapján kialakítható ingatlan – sem önállóan, sem a 6. § (4) bekezdésében foglalt esetben,sem a 7. § (1) vagy (2) bekezdésében foglalt esetben – nem éri el a területi minimumot, azegyezségben rendelkezni kell a területi minimumot el nem érő tulajdoni hányadok valamely másiktulajdonostárs tulajdoni hányadához történő hozzászámításáról (a továbbiakban: bekebelezés)."
Válasz Matyi50 #1180. hozzászólására6. §(4) Az egyezségben közös tulajdonban álló ingatlan nem alakítható ki, kivéve ha az abban érintett
tulajdonostársak abba kifejezetten beleegyeznek.
Nem,nem az atv,hanem nézd át a tervezetet és kicsit tájékozódj jobban hozzáértőktől is,aztán megtudod mennyi jogi kis és nagykapu van benne bizonyos gittegyletek számára megírva!
Lehet ezt mismásolni, egy agyament tulajdoni forma volt az osztatlan,de az hogy most meg bizonyos területnagyság alatt a tulajdonos búcsút inthet a földjének vagyis inkább az eddigi értéknövekedés az osztatlanok kisebb tulajdonosaira nem fog vonatkozni,valahogy felfoghatatlan 2020ban. A marhanagy megoldás az osztatlanokra... az csak itt éppen bizonyos körök érdekein kivül semmi de semmi más nem fog érvényesülni. A tulajdonhoz való összes jog ez esetben lepkefing a kisebb,vagy az alul maradt tulajdonosoknak. Bagóért,aprópénzért,fabatkáért. Soroljam még a szinonímákat,vagy ezt is az atv-re fogod ?
Válasz gcastle #1177. hozzászólásáraEz a törvény szerint szántónál rét legelő erdő ,10000nm,nél kissebb nem lehet .Szőlö kert gyümőlcsős nádas esetében 3000nm nél kisseb nem lehet
Válasz Erdőjaro #1173. hozzászólásáraEddig is megvolt határozva: 3000 négyzetméter alatt szántón nincs támogatás, illetve önálló birtoktest az alatt nem került kialakításra...
Válasz Matyi50 #1174. hozzászólásáraSzóval egy 50hektáros osztatlan táblából 35 az enyém, a maradék 4 olyan tulajé aki használja és nem adja el plusz van pár már elhalt illetve 1-2 aranykoronás földbirtokos. Akkor az egész tábla az államé lesz szerinted? Vagy ki mondott neked ilyen hülyeséget? Az ATV?
Válasz Erdőjaro #1173. hozzászólásáraEljött a pillanat amikor a kisebb tulajdonosokat kötelezni fogják az eladásra!A nagyobbakat a vételre!Ha nem akar ,nem tud venni és rendezetlen marad,átkerül az államhoz a teljes terület.Tehát akinek osztatlanja van az ha nem tudja kivásárolni a kisebb tulajdonrészeket,annak is meszeltek!
Ugyanigy a kicsiknek is,akik nem tudnak majd önálló ingatlant alakítani!
Ki fog ezzel így jól járni?
Egy nevető harmadik!!!
Erdők esetében pláne ! Sokmilliós értékű területek lesznek kénytelen gazdát cserélni aprópénzért,sok tulajdonos lesz kisemmizve vagy legalább falhoz,szakadék szélére állítva.
Válasz Kamasuka #1171. hozzászólásáraJa és a legkisebb önállóan művelhető birtoktest is meg lesz konkrétan már határozva. A kisebbek nem tudnak majd saját helyrajziszámot alakítani,hiába lenne meg az egyezség is,lesz ahol patthelyzet lesz,a kicsiknek bagóért el kell adniuk a földjeiket,mert rá lesznek kényszerítve,na de ez azért jogilag nem olyan egyszerű. Sok ügyvéd már foglalkozik ezzel is,hogy a tulajdon eladására nem kényszerithető senki.
Válasz Kamasuka #1171. hozzászólásáraMost még elvileg igen,mert a javaslatcsomag van még csak előterjesztve tudomásom szerint. Annak elfogadása után már egy értékbecslés alapján lehet vételárat megállapítani.
Válasz Erdőjaro #1170. hozzászólásáraKöszönöm a választ!
Szóval minden marad a régiben.
Egyébként én, mint osztatlan közös szántóföld tulajdonosa meghirdethetem a részemet eladásra bármikor? Akár most is?
Válasz gy-feri #1169. hozzászólásáraKezdeményezni bármelyik tulajdonostárs kezdeményezhet,de a tulajdoni többség meghaladja az 51%-ot akkor mindent le fog szavazni ami az ő érdekeit sérti, ellenkező esetben összeszedheted te is az 51% hozzájárulását,de ha 10% már nem ért egyet,akkor 2/3ad részt kell magad mellé állitanod. 2/3ad meg már eleve nincs meg a többségi nélkül sehogy sem.
Ki van ez találva sajnos...
Az osztatlan közös tulajdon megszüntetésére vonatkozó tervezettel kapcsolatban kérdeznék:
csak a többségi tualjdonostársak kezdeményezhetik a birtok megosztását, felvásárlását?
Igazából nekünk van benn egy területen kb. 25 Ak öröklés után, de évek óta nem tudunk egyről a kettőre jutni az ügyben, inkább eladnánk az az igazság, de a többségi tulaj eléggé inkorrekt volt eddig. Nem hiszem, hogy ez a jövőben változna.
Így jelenleg se bérleti díj, sem vételár...
Örülnék, ha az ilyen helyzetekre is megoldást nyújtana a törvény.
Válasz BélaNB #1166. hozzászólásáraA Parlament.hu honlapon az Irományok között, a Folyamatban lévő törvényjavaslatokat kiválasztva a T/10312 számút kell keresni. Ott a teljes folyamat látszik (hol tart a javaslat, milyen módosítók vannak, melyik bizottság tárgyalja éppen, stb.)
Ezeket PDF fájl formátumban ugyanonnan le lehet tölteni, olvasni.
Válasz Pont #1162. hozzászólásáraJó értem .Kérdésem osztatlan 140 ak. Nekem van benne 40 ak.legelő egyébként.29 tulaj van rajtam kivül.nem tudja senki hol vannak tul.lap szerinti cimen más ember lakik .nem is hallot a tulajról.átlag 4.5ak juk van.4 tulaj ismert akik örökölnének de nem akarnak póthagyatékit nem beszélnek egymással.5 tulaj ismert nem akarnak semmit se megosztást semmit .??????
Válasz én 11 #1160. hozzászólásáraElőször is a földhasználati megállapodáshoz elég a területi arányuk szerinti 50% . Másodszor ha valaki nem válaszol, vagy nem veszi át megállapodásról szóló levelet, akkor úgy kell venni mintha megadta volna a hozzájárulását, tehát a kicsik és az elérhetetlenek, nem tudják akadályozni a megállapodást. A nagyok is csak úgy hogy ha átveszik a levelet, és visszajeleznek, hogy nem fogadják el, ezzel ideig óráig lehet húzni, de aztán a hivatal kisorsolja és kész.
Válasz én 11 #1160. hozzászólására nyugi van olyan hogy minden tulaj ismert még sincs megosztási váz rajz s be van vetve minden évben mert nem akadályoz semmit mert aki vet az arat még mindig s ha valakinek nem tetszik fizetheti a zöld kárt s arathat..
Válasz Mihály #1159. hozzászólásáraUgy akadályozom az 1.2 ak.val hogy,vannak nem megtalálható tulajok is ,és aki földhasználatbejelentést szeretne nem tud .mert nincs megosztási vázrajz.
3009 hozzászólás
Válasz én 11 #1207. hozzászólásáraÉs mi van akkor ha benne vagyok egy 35hekis táblában és csak én élek a másik 40-en közül,és senki nem hagyatékolt le egy darab földet sem ,úgy hogy már vagyunk vagy 80-an,de senki nem is hajlandó lépni mert nem ér annyit az egész ,ezeket hogy szerezzem meg,a volt tsz elnök használja úgy hogy letétbe helyezi a bérleti díjat,de neki nincs benne egy arany koronája sem.Na erre kérek tippeket.
Válasz én 11 #1207. hozzászólásáraNem erről van szó.
Ha megállapodnak a tulaj társak, hogy jó ez így, akkor maradhat minden a régiben. Hivatalból nem indul eljárás.
Válasz Celtises #1206. hozzászólásáraAz van benne ,ha több tulajdonos is szeretné azé lesz aki többet hajlandó fizetni..
Válasz subikiss #1202. hozzászólásáraÉn is úgy értelmeztem.
Válasz antaljoco0 #1204. hozzászólásáraEz egy eléggé egyértelmű törvénytervezet, csak figyelmesen kell olvasni, és össze kell tudni kapcsolni a felhívott törvényekkel, rendeletekkel.
Azt mondják, hogy ha egy jogszabály egyértelmű, akkor az már nem is jó jogszabály.
Válasz Bigyófelügyelő #1199. hozzászólásáraÉn úgy vettem ki a törvényből, hogy nem a legnagyobb tulajdonrésszel rendelkezőé lehet a megoszthatatlan terület, hanem a legnagyobb részt használóé.
Válasz gcastle #1200. hozzászólásáraLehet nem jól tudom de ha egyik fél sem kezdeményezi akkor nem úgy marad?
Válasz gcastle #1200. hozzászólásáraHogy érted? Az én részemet ki se mérik....
Válasz Bigyófelügyelő #1199. hozzászólásáraMegállapodás...
Abban az esetben mi a szituáció, ha adott egy 1,7 hektáros erdő! 2 tulaj! Nekem van benne 25%,a másiknak 75%! De közben én vagyok az erdőgazdálkodó a területen, mert ő 5 éve átadta mert nem akart vele nyüglődni! Hozzáteszem én vigyázok rá már 15 éve, egyébként már rég ellopták volna! Ilyenkor mi a történet?
Válasz Rabó001 #1185. hozzászólásáraEz nagy igazság , egy életre megtanultam ezt a mondatot, bizony a jogszabályt nem pontonként értelmezik(zük)
Válasz Matyi50 #1182. hozzászólásáraVan másik szép szó is benne!
Kisajátítás
Szóval már megint munkát csinál a kormány a hívőinek mert ez még 20 év múlva is téma lesz mert ugye az sem ment le az Unió torkán hogy az Osztrák gazdákat kiebrudalták s meglesz nem sokára az utolsó tárgyalás ami jelen állás szerint sok millió euró kártérítés elé nézünk s aztán meg jó pár év múlva meg ezeket lehet perelni mert ugye az nem megoldás hogy most csinálnak 1 értékbecslést amely már holnap nem érvényes s azzal szúrják ki a tulajok szemét...
Válasz gcastle #1194. hozzászólásáraIgen .igy van ahogy irod.
Válasz én 11 #1193. hozzászólásáraElőször szavazzák meg, aztán legyen precedens. Amit írtál, abban a legjobb, aki nem akar semmit. Jó is lesz, ha az ilyeneket ki lehet valahogy golyózni, keresztbe tesz neked, neked aki próbál élni ebből, amellett, hogy élelem lesz a kezed munkája nyomán!
Válasz gcastle #1192. hozzászólásáraNekem is van több esetem is ,az egyiket leirtam 1163 as.ban.problémásnak gondolom.
Válasz én 11 #1191. hozzászólásáraNálunk tavaly is sikerült megállapodni mindenhol...
Viszont van egy társtulajom 1600 négyzetméterrel 5 méter szélességben... Lehet élni fogok a bekebelezéssel, ha nem lehet vele zöldágra vergődni...
Válasz gcastle #1190. hozzászólásáraJó igaz .kérdés hogy ki fog élni vele.
Válasz én 11 #1189. hozzászólásáraOllózom neked is: 6. §(4) Az egyezségben közös tulajdonban álló ingatlan nem alakítható ki, kivéve ha az abban érintett
tulajdonostársak abba kifejezetten beleegyeznek.
Válasz gcastle #1186. hozzászólásáraNem maradhat osztatlan rész.
Válasz subikiss #1187. hozzászólásáraJa, csak el kell jutni a bekebelezésig...
Válasz gcastle #1186. hozzászólásáraAzt jól értem hogy amit be lehet kebelezni azokra aki a legtöbbet adja azé lesz?
Válasz Matyi50 #1182. hozzászólásáraHa nem tudnak a kis tulajdoni hányaddal rendelkezők összefogni és magukat egy ingatlanba kérni (persze abban maradnak osztatlanban...) akkor meg is érdemlik majd a bekebelezést!
Válasz gcastle #1183. hozzászólásáraA jogszabályoknak az a trükkje, hogy az egészet kell értelmezni, mert lehet hogy egy-egy pontja "tetszik", de utána általában van bennük ezen kívül kivétel, kikötés, stb.
Válasz szeszko #1175. hozzászólásáraIgen az erdőket is. 1hektár a minimum területméret.
Válasz Matyi50 #1182. hozzászólásáraA másikban meg az, hogy ha kérik maradhat a közösben!
Válasz gcastle #1181. hozzászólásáraPersze hogy átjött!
"1) Ha egy vagy több tulajdonostársnak a megosztás alapjául szolgáló ingatlanban fennálló tulajdonihányada alapján kialakítható ingatlan – sem önállóan, sem a 6. § (4) bekezdésében foglalt esetben,sem a 7. § (1) vagy (2) bekezdésében foglalt esetben – nem éri el a területi minimumot, azegyezségben rendelkezni kell a területi minimumot el nem érő tulajdoni hányadok valamely másiktulajdonostárs tulajdoni hányadához történő hozzászámításáról (a továbbiakban: bekebelezés)."
A bekebelezés a kulcsszó.
Válasz Matyi50 #1180. hozzászólására6. §(4) Az egyezségben közös tulajdonban álló ingatlan nem alakítható ki, kivéve ha az abban érintett
tulajdonostársak abba kifejezetten beleegyeznek.
Ez neked átjön, hogy mit jelent?
Válasz gcastle #1176. hozzászólásáraLátom lejött a lényeg..legalábbis számodra!
Nem,nem az atv,hanem nézd át a tervezetet és kicsit tájékozódj jobban hozzáértőktől is,aztán megtudod mennyi jogi kis és nagykapu van benne bizonyos gittegyletek számára megírva!
Lehet ezt mismásolni, egy agyament tulajdoni forma volt az osztatlan,de az hogy most meg bizonyos területnagyság alatt a tulajdonos búcsút inthet a földjének vagyis inkább az eddigi értéknövekedés az osztatlanok kisebb tulajdonosaira nem fog vonatkozni,valahogy felfoghatatlan 2020ban. A marhanagy megoldás az osztatlanokra... az csak itt éppen bizonyos körök érdekein kivül semmi de semmi más nem fog érvényesülni. A tulajdonhoz való összes jog ez esetben lepkefing a kisebb,vagy az alul maradt tulajdonosoknak. Bagóért,aprópénzért,fabatkáért. Soroljam még a szinonímákat,vagy ezt is az atv-re fogod ?
Válasz gcastle #1177. hozzászólásárahttps://www.parlament.hu/irom41/10312/10312.pdf
Válasz gcastle #1177. hozzászólásáraEz a törvény szerint szántónál rét legelő erdő ,10000nm,nél kissebb nem lehet .Szőlö kert gyümőlcsős nádas esetében 3000nm nél kisseb nem lehet
Válasz Erdőjaro #1173. hozzászólásáraEddig is megvolt határozva: 3000 négyzetméter alatt szántón nincs támogatás, illetve önálló birtoktest az alatt nem került kialakításra...
Válasz Matyi50 #1174. hozzászólásáraSzóval egy 50hektáros osztatlan táblából 35 az enyém, a maradék 4 olyan tulajé aki használja és nem adja el plusz van pár már elhalt illetve 1-2 aranykoronás földbirtokos. Akkor az egész tábla az államé lesz szerinted? Vagy ki mondott neked ilyen hülyeséget? Az ATV?
Válasz Matyi50 #1174. hozzászólásáraÜdv!
2021. január 1-től lesz ez így?
Az erdőket is szétmérik?
Válasz Erdőjaro #1173. hozzászólásáraEljött a pillanat amikor a kisebb tulajdonosokat kötelezni fogják az eladásra!A nagyobbakat a vételre!Ha nem akar ,nem tud venni és rendezetlen marad,átkerül az államhoz a teljes terület.Tehát akinek osztatlanja van az ha nem tudja kivásárolni a kisebb tulajdonrészeket,annak is meszeltek!
Ugyanigy a kicsiknek is,akik nem tudnak majd önálló ingatlant alakítani!
Ki fog ezzel így jól járni?
Egy nevető harmadik!!!
Erdők esetében pláne ! Sokmilliós értékű területek lesznek kénytelen gazdát cserélni aprópénzért,sok tulajdonos lesz kisemmizve vagy legalább falhoz,szakadék szélére állítva.
Válasz Kamasuka #1171. hozzászólásáraJa és a legkisebb önállóan művelhető birtoktest is meg lesz konkrétan már határozva. A kisebbek nem tudnak majd saját helyrajziszámot alakítani,hiába lenne meg az egyezség is,lesz ahol patthelyzet lesz,a kicsiknek bagóért el kell adniuk a földjeiket,mert rá lesznek kényszerítve,na de ez azért jogilag nem olyan egyszerű. Sok ügyvéd már foglalkozik ezzel is,hogy a tulajdon eladására nem kényszerithető senki.
Válasz Kamasuka #1171. hozzászólásáraMost még elvileg igen,mert a javaslatcsomag van még csak előterjesztve tudomásom szerint. Annak elfogadása után már egy értékbecslés alapján lehet vételárat megállapítani.
Válasz Erdőjaro #1170. hozzászólásáraKöszönöm a választ!
Szóval minden marad a régiben.
Egyébként én, mint osztatlan közös szántóföld tulajdonosa meghirdethetem a részemet eladásra bármikor? Akár most is?
Válasz gy-feri #1169. hozzászólásáraKezdeményezni bármelyik tulajdonostárs kezdeményezhet,de a tulajdoni többség meghaladja az 51%-ot akkor mindent le fog szavazni ami az ő érdekeit sérti, ellenkező esetben összeszedheted te is az 51% hozzájárulását,de ha 10% már nem ért egyet,akkor 2/3ad részt kell magad mellé állitanod. 2/3ad meg már eleve nincs meg a többségi nélkül sehogy sem.
Ki van ez találva sajnos...
Az osztatlan közös tulajdon megszüntetésére vonatkozó tervezettel kapcsolatban kérdeznék:
csak a többségi tualjdonostársak kezdeményezhetik a birtok megosztását, felvásárlását?
Igazából nekünk van benn egy területen kb. 25 Ak öröklés után, de évek óta nem tudunk egyről a kettőre jutni az ügyben, inkább eladnánk az az igazság, de a többségi tulaj eléggé inkorrekt volt eddig. Nem hiszem, hogy ez a jövőben változna.
Így jelenleg se bérleti díj, sem vételár...
Örülnék, ha az ilyen helyzetekre is megoldást nyújtana a törvény.
Válasz BélaNB #1166. hozzászólására2021 január 01 .tól hatályos.Agroinform hirei közt lehet olvasni .Vagy itt .
Válasz BélaNB #1166. hozzászólásáraA Parlament.hu honlapon az Irományok között, a Folyamatban lévő törvényjavaslatokat kiválasztva a T/10312 számút kell keresni. Ott a teljes folyamat látszik (hol tart a javaslat, milyen módosítók vannak, melyik bizottság tárgyalja éppen, stb.)
Ezeket PDF fájl formátumban ugyanonnan le lehet tölteni, olvasni.
Válasz László-László #1146. hozzászólásáraHol tudom ennek követni a sorsát? Elfogadták azóta? Nem nagyon tudom hol figyeljem ezeket a dolgokat. És érint a téma.
Válasz én 11 #1164. hozzászólására annak lennie kell mert az ügyvédek éhen halnak...
Válasz Mihály #1161. hozzászólásáraIgen van.De vannak bonyolultabb ügyek is.
Válasz Pont #1162. hozzászólásáraJó értem .Kérdésem osztatlan 140 ak. Nekem van benne 40 ak.legelő egyébként.29 tulaj van rajtam kivül.nem tudja senki hol vannak tul.lap szerinti cimen más ember lakik .nem is hallot a tulajról.átlag 4.5ak juk van.4 tulaj ismert akik örökölnének de nem akarnak póthagyatékit nem beszélnek egymással.5 tulaj ismert nem akarnak semmit se megosztást semmit .??????
Válasz én 11 #1160. hozzászólásáraElőször is a földhasználati megállapodáshoz elég a területi arányuk szerinti 50% . Másodszor ha valaki nem válaszol, vagy nem veszi át megállapodásról szóló levelet, akkor úgy kell venni mintha megadta volna a hozzájárulását, tehát a kicsik és az elérhetetlenek, nem tudják akadályozni a megállapodást. A nagyok is csak úgy hogy ha átveszik a levelet, és visszajeleznek, hogy nem fogadják el, ezzel ideig óráig lehet húzni, de aztán a hivatal kisorsolja és kész.
Válasz én 11 #1160. hozzászólására nyugi van olyan hogy minden tulaj ismert még sincs megosztási váz rajz s be van vetve minden évben mert nem akadályoz semmit mert aki vet az arat még mindig s ha valakinek nem tetszik fizetheti a zöld kárt s arathat..
Válasz Mihály #1159. hozzászólásáraUgy akadályozom az 1.2 ak.val hogy,vannak nem megtalálható tulajok is ,és aki földhasználatbejelentést szeretne nem tud .mert nincs megosztási vázrajz.