Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak628 FtBenzin árak608 FtEUR411.35 FtUSD392.31 FtCHF442.67 FtGBP494.32 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Olyan földre, amit a földhivatalnál a tulaj kivont a művelésből, jelenleg "kivett telephely" a tulajdoni lapon, de a mepar szerint művelhető, és fizikailag sincs akadálya az beadható támogatásra? Gondolok itt az adminisztratív ellenőrzésre, mert ugye földhasználati lapja már nincs. Mivel lehetne igazolni a jogszerű földhasználatot?
Az egységes kérelem beadása előtt érdemes ismét áttekinteni a tervezett vetésszerkezetünket. Ez részben fontos azért is, hogy az előző cikkünkben ismertetett vetésváltás szabályait is lehetőség szerint tartsuk be. Másik ok, hogy a területalapon nyújtott közvetlen kifizetések egészéhez szükséges a zöldítés szabályrendszerének betartása is. A zöldítés egyik eleme a diverzifikációs előírások megtartása. A növénytermesztés diverzifikálásának célja , hogy a változatosabb körülmények között könnyebben megtalálják életfeltételeiket az egyes élőlények, valamint a nagyobb diverzitás a károsítók terjedésének visszaszorítása szempontjából is előnyös.
Amennyiben a gazdálkodó nem kistermelő, vagy ökológiai gazdálkodó, úgy a megállapított szántóterülete nagyságának függvényében teljesítenie kell a terménydiverzifikáció feltételeit: 10–30 hektár szántóterület között legalább két növénykultúrát kell termeszteni, amelyen belül a fő növénykultúra nem teheti ki a szántóterület több mint 75%-át. 30 hektár szántó felett legalább három különböző növénykultúrát kell vetni, amelyből a fő növénykultúra nem teheti ki a szántóterület több mint 75%-át és a két fő növénykultúra együttesen nem teheti ki a szántóterület több mint 95%-át. A vizsgált időszak május 1-jétől szeptember 30-ig terjedő időszak, mely alatt egyidejűleg több különböző növénykultúrát kell vetni. Diverzifikáció szempontjából az a növény számít, amely a fenti időszakban hosszabb ideig van a területen (tehát lehet a másodvetés a diverzifikációs főnövény.)
E területi felsőhatárok alól két kultúra képez kivételt: a parlagon hagyott terület és az ideiglenes gyep. Vagyis a parlag és az ideiglenes gyep a szántó bármekkora részét elfoglalhatja, esetükben nem kell betartani a 75%-os felső határt.
Ahhoz, hogy a MÁK meg tudja állapítani, hogy másodvetések esetében egyazon területen a terménydiverzifikáció szempontjából tárgyévben mely kultúrát kell figyelembe venni, a gazdálkodóknak az egységes kérelemben a főnövényre vonatkozó betakarítási, valamint a másodvetésre vonatkozó vetési időpontokat be kell jelenteniük, hiszen ettől az időponttól -és nem pedig a mag kikelésétől- tekinthető a növény az adott táblán jelenlévőnek. "
Válasz Hús Futár #1462. hozzászólásáraBocsi.
Akkor küldök egy másikat.
De emlékeim szerint a jelenlegi jogszabály nem ismer ugaroltatást.
Pihentetett. Arról tudok.
Válasz nemerdőmérnök #1460. hozzászólásáraIgazad lehet ...Majd megjön juni 15ig ez a válasz....De komolyan mondom megadna egy hónapot mondjuk március és akkor kifizetne mindent nem kéne előlegezi meg 20 részletben kapni hanem tervezhetően egyszerre.
Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy a bérlegeltetőmnek sokkal több jószág van az enar-ba, mint amennyi jószág legelhetne a területemen. Eddig mindig alatta volt a létszám. Szerződésbe kellene valamit beleírni, módosítani? Legelőnyomás mértéke benne van az elég lehet? Köszi a segítséget.
Válasz ZuzoBayer #1458. hozzászólásáraÜdv! Nálam pont fordítva: területalapú kb.megvan, zöldítés egy fitying se. Logikát ebben a rendszerben szerintem kár keresni.
Nem a tulajdoni bejegyzés, hanem a földhasználati bejegyzés számít.
Szerintem ezt tudod, csak pontatlanul fogalmaztál.
Valaki kérdezte, valahol, hogy lehet hosszú távra megjelölni a terület négy sarkát.
Erre több paraszti okosság is van.
Privátban adok egy tel. számot, ha esetleg még mindig aktuális a dolog.
Az első AKG jelölésünk, amit tartósra terveztünk még mindig megtalálható. Kell hozzá a szomszéd akarata is. Viszont van olyan, amit ha mozgat a szomszéd, azt észrevesszük, és visszatudjuk tenni, a mérnöki pontra.
Üdv!Ti hogy tapasztaltátok az előlegkifizetéseknél az arányokat?A zöldítés majdnem kopra megvan terület alapú meg alig.Nem tudok eligazodni a rendszeren.. Nálatok tapasztalat?
Válasz Tom250 #1452. hozzászólásáraAkkor ez kilőve úgy néz ki pedig jó lett volna ne kelljen azzal a rohadt zöldítéssel rontanom a talajaimat meg befertőznöm rovarokkal a repce helyét .
Válasz Hús Futár #1451. hozzászólására"A parlagon hagyott terület akkor minősül ökológiai jelentőségű területnek, ha annak pihentetési
időtartama legalább a tárgyév január 1-jétől augusztus 31-éig tart és a pihentetés időtartama
alatt a terület teljes egészén nem használnak növényvédő szert. Tehát a parlag esetében a fenti
időszakban vetés nem történik. A pihentetés időszakában természetesen a területen zöld növényi
borítottság kialakulhat. Az öt évnél hosszabb ideig zöld növényi borítottsággal rendelkező parlagon
hagyott terület nem kerül az állandó gyep kategóriába, amennyiben azt EFA-ként jelölte
a gazdálkodó, így azt az 5. évet követően továbbra is szántóterületnek kell tekinteni."
Olyan kérdésem lenne hogy ugarnak szeretnék beadni egy területet ami megvétel alatt van , meddig kell feketén tartanom hogy elfogadják ? Kukorica volt benne az előző gazdájának kb 2 hét és nevünkön lesz a terület de én repcét szeretnék tenni bele .
Válasz erni #1447. hozzászólásáraMi is így csináljuk, mikor olyan az évjárat, amit nem lehet tavasszal élhető időben elvetni, bemunkálni, vagy az őszit kivitte a víz, mondjuk fél hektárt, nem tarkítja az ember, tárcsázom feketére, erre és 1 az 1ben számol zöldítésnek.
Tavaly még tavaly előtt már vetettem, én személy szerint fémzároltat, de jó anélküli is, csak azt a 0,3 szorzót...
Viszont megérte, mert száraz évben a mélyfekvésűeken amik pihentek eddig, 4 tonnás napra volt tavaly, most a kuki 7 megállította ezeken a földeken, de szégyen, mert most alaptrágya oda már nem jutott!
A zöldítő keverék meg 15/ha max amit én vetettem, plusz egy vetés, mert én vetőgéppel tettem ki, nem mint sokan szórva.
Így számolom én a zöldítési, mert ami az Ugar helyén termett, arra számolok még 20e plusz költséget, de kapjuk a zöldítés pénzt!
Az a baj, ezen már nem sokáig kell gondolkodjunk, mert utolsó évadok, a változást még ha le is van már valahol írva, még nem néztem, de ez állítólag nem marad így.
Válasz Tom250 #1439. hozzászólására Hát ez jó ugye vessen lucernát hogy legyen zöldítése s aztán meg adja oda feketén valakinek ....s szerinted mennyiért tudná hektárját oda adni a friss vetésű lucernának????? mikor 4-5 kaszálással sem gazdaságos akkor a friss az már az lesz ugye....
Válasz A.I. #1438. hozzászólásáraNem hiszem hogy egy ellenőr ezeket a hozzászólásokat bogorászná, hogy találjon valami huncutságotságot. Aki keres úgy is talál.
A kiskapuk meg azért vannak hogy kihasználja az ember.
Válasz Wilde #1440. hozzászólásáraÚgy tudom jó sima mag is. De rendes repcét úgy is vetünk. Számla van.
Másik növény a mustár szokott lenni papíron, csak az nem kel ki valamiért
"Az ökológiai jelentőségű területen egynyári növények esetén a vetéstől a betakarításig, évelő növények
esetén az igénylés naptári évének azon részében, amely alatt a növény a területen van,
nem használható növényvédőszer, továbbá nem használható csávázott vetőmag kivéve, ha az
évelő növénnyel bevetett terület a vetés évében nem, csak a vetést követő évben vagy években
kerül elszámolásra ökológiai jelentőségű területként."
"A parlagon hagyott terület akkor minősül ökológiai jelentőségű területnek, ha annak pihentetési
időtartama legalább a tárgyév január 1-jétől augusztus 31-éig tart és a pihentetés időtartama
alatt a terület teljes egészén nem használnak növényvédő szert"
Válasz Pont #1433. hozzászólásáraErre gondoltam én is. Csak azt hittem ha júli 15ig elvan vetve ok. Vegyszerhasználatot nem csak szójára tiltja?
Valami megoldást keresek, mert eddig repce árvakelés volt meghagyva, meg napra után repce szórva. Ez nem valami jó megoldás több okból se. Napra után vetjük a búzát, 60 napig nem hagyjuk rajta a másodvetést. Csak eddig még nem ellenőríztek.
Ez a másodvetés csak kárt okoz. Szója legalább, vagy termett volna, vagy ha nem, legalább köt meg egy kis nitrogént.
Ki hogy oldja meg?
Válasz erni #1432. hozzászólásáraTöbb okból sem. A nitrogénkötő szójának, május 15. jul 15, ig a területen kell lennie, másrészt az 1. szorzójú EFA területen egész évben nem használhatsz növényvédő szert, és a repce meg nincs meg anélkül....
Sziasztok. Zöldítéssel kapcsolatba lenne kérdésem.
15 hektár felett kellett kell 5% EFA terület.
Lehet-e úgy teljesíteni, hogy ebben 15 hektárba van mondjuk 5ha kuki,5 búza 5 repce.
És nitrogénmegkötő növénnyel szeretném teljesíteni.
Lehet-e úgy hogy mikor lejön az 5ha repce,kb Július 15., helyére másodvetésként szóját vetnék. Nem az ökológiai másodvetésre(magkeverékek stb.) gondolok hanem a nitrogénmegkötő növényekre. Vagy a szóján kívül nem lehet más a területen a tárgyévben.
Mert egy korai szója még bejöhet ha ráfordul az idő, ha nem akkor legalább az EFA teljesítve van.
Válasz Ares 826 #1430. hozzászólásáraTe is fordítva értetted ezt.
De amit Rabó irt, arra értelmes a válasz.
A bérleményemnek lesz szeptember 1től más használója...(ha lesz, de ez nem az én gondom.)
Válasz Rabó001 #1426. hozzászólásáraAzt gondolom nem okés a gondolatmeneted! Mert már a tavaszi beadáskor be kell jelölni a kérelemben az EFA területet! Mivel nem ő a használó tavasszal így nem fog működni a dolog szerintem!
Válasz Nyomasek Bobo #1424. hozzászólásáraNem teljesen értem a problémát. Ha már átadják neked művelésre, akkor azt teszel bele amit akarsz. Vagy nem?
Július 18. után még bőven van rá idő, az még csak az aratás közepe.
Srácok.
Lenne egy kérdésem. Adott 3.1 hektár bérelt placc. 20 évre kiterjesztve a bérlet. A szerződés szerint 2 évente egyoldalúan vissza lehet mondani, írásban augusztus 31.re 2 hónappal előtte.. Nos én vissza fogom mondani 2021ben. Namost ha jól sejtem egy július mondjuk 18.án lekerülő növény után gondolom nem tudok oda hivatalos zöldítést tenni. Jól sejtem? Mert ugye a 60 nap utána telik le. Hogy működik ez hivatalosan?
Válasz Földönfuto #1413. hozzászólásárakeresd a helyi növény és talajvédelmi osztáy növényvédelmi ellenőrét, kimegy, megnézi, kapsz határozatot, adhatsz be vis maiort és úgy kitárcsázhatod a vetés után 60 napon belül is. Vagy tényleg álhernyót hízlalsz, aztán küzdhetsz a kis genyókkal.
Válasz Ares 826 #1411. hozzászólásáraha zöldítés EFA másodvetés a terület, akkor okt 1 előtt földbe kell tenni a magot! és legalább 60 napig kukucskál a földben, csak utána szabad kitárcsázni.
Válasz Büresz #1417. hozzászólásáraamíg tudod tartani a 80%nál nagyobb talajborítottságot.
meg ha nem hosszabbítják meg a jogcímet, akkor 2020 volt az utolsó igénylési év rá.
9/2015 III.13 FM rendelet. 21.§
végül is a jogszab. megjelenése óta a mai a 32. verzió, úgyhogy érdemes átolvasni...
1569 hozzászólás
zöldítés maradt 5% ?
Válasz barazdabetyar. #1467. hozzászólásáraOktóber 1
Ökológiai másodvetésnél van utolsó vetési idő?Vagy bármikor vethető?
Sziasztok!
Olyan földre, amit a földhivatalnál a tulaj kivont a művelésből, jelenleg "kivett telephely" a tulajdoni lapon, de a mepar szerint művelhető, és fizikailag sincs akadálya az beadható támogatásra? Gondolok itt az adminisztratív ellenőrzésre, mert ugye földhasználati lapja már nincs. Mivel lehetne igazolni a jogszerű földhasználatot?
" Tekintsük át vetésszerkezetünket: 2. rész
Az egységes kérelem beadása előtt érdemes ismét áttekinteni a tervezett vetésszerkezetünket. Ez részben fontos azért is, hogy az előző cikkünkben ismertetett vetésváltás szabályait is lehetőség szerint tartsuk be. Másik ok, hogy a területalapon nyújtott közvetlen kifizetések egészéhez szükséges a zöldítés szabályrendszerének betartása is. A zöldítés egyik eleme a diverzifikációs előírások megtartása. A növénytermesztés diverzifikálásának célja , hogy a változatosabb körülmények között könnyebben megtalálják életfeltételeiket az egyes élőlények, valamint a nagyobb diverzitás a károsítók terjedésének visszaszorítása szempontjából is előnyös.
Amennyiben a gazdálkodó nem kistermelő, vagy ökológiai gazdálkodó, úgy a megállapított szántóterülete nagyságának függvényében teljesítenie kell a terménydiverzifikáció feltételeit: 10–30 hektár szántóterület között legalább két növénykultúrát kell termeszteni, amelyen belül a fő növénykultúra nem teheti ki a szántóterület több mint 75%-át. 30 hektár szántó felett legalább három különböző növénykultúrát kell vetni, amelyből a fő növénykultúra nem teheti ki a szántóterület több mint 75%-át és a két fő növénykultúra együttesen nem teheti ki a szántóterület több mint 95%-át. A vizsgált időszak május 1-jétől szeptember 30-ig terjedő időszak, mely alatt egyidejűleg több különböző növénykultúrát kell vetni. Diverzifikáció szempontjából az a növény számít, amely a fenti időszakban hosszabb ideig van a területen (tehát lehet a másodvetés a diverzifikációs főnövény.)
E területi felsőhatárok alól két kultúra képez kivételt: a parlagon hagyott terület és az ideiglenes gyep. Vagyis a parlag és az ideiglenes gyep a szántó bármekkora részét elfoglalhatja, esetükben nem kell betartani a 75%-os felső határt.
Ahhoz, hogy a MÁK meg tudja állapítani, hogy másodvetések esetében egyazon területen a terménydiverzifikáció szempontjából tárgyévben mely kultúrát kell figyelembe venni, a gazdálkodóknak az egységes kérelemben a főnövényre vonatkozó betakarítási, valamint a másodvetésre vonatkozó vetési időpontokat be kell jelenteniük, hiszen ettől az időponttól -és nem pedig a mag kikelésétől- tekinthető a növény az adott táblán jelenlévőnek. "
Válasz Hús Futár #1462. hozzászólásáraBocsi.
Akkor küldök egy másikat.
De emlékeim szerint a jelenlegi jogszabály nem ismer ugaroltatást.
Pihentetett. Arról tudok.
De van itt sok okos majd ők segítenek.
Válasz nemerdőmérnök #1460. hozzászólásáraIgazad lehet ...Majd megjön juni 15ig ez a válasz....De komolyan mondom megadna egy hónapot mondjuk március és akkor kifizetne mindent nem kéne előlegezi meg 20 részletben kapni hanem tervezhetően egyszerre.
Válasz Radocz #1459. hozzászólásáraZöld ugarról szó sem volt .
Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy a bérlegeltetőmnek sokkal több jószág van az enar-ba, mint amennyi jószág legelhetne a területemen. Eddig mindig alatta volt a létszám. Szerződésbe kellene valamit beleírni, módosítani? Legelőnyomás mértéke benne van az elég lehet? Köszi a segítséget.
Válasz ZuzoBayer #1458. hozzászólásáraÜdv! Nálam pont fordítva: területalapú kb.megvan, zöldítés egy fitying se. Logikát ebben a rendszerben szerintem kár keresni.
Válasz Hús Futár #1451. hozzászólásáraZöld ugarról tudok.
https://www.google.com/search?q=z%C3%B6ldugar+szab%C3%A1lyai&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
https://www.google.com/search?q=z%C3%B6ldugar+szab%C3%A1lyai&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
Nem a tulajdoni bejegyzés, hanem a földhasználati bejegyzés számít.
Szerintem ezt tudod, csak pontatlanul fogalmaztál.
Valaki kérdezte, valahol, hogy lehet hosszú távra megjelölni a terület négy sarkát.
Erre több paraszti okosság is van.
Privátban adok egy tel. számot, ha esetleg még mindig aktuális a dolog.
Az első AKG jelölésünk, amit tartósra terveztünk még mindig megtalálható. Kell hozzá a szomszéd akarata is. Viszont van olyan, amit ha mozgat a szomszéd, azt észrevesszük, és visszatudjuk tenni, a mérnöki pontra.
Üdv!Ti hogy tapasztaltátok az előlegkifizetéseknél az arányokat?A zöldítés majdnem kopra megvan terület alapú meg alig.Nem tudok eligazodni a rendszeren.. Nálatok tapasztalat?
Válasz Tom250 #1456. hozzászólásáraAz lesz majd csak nehéz bejutni korona miatt .
Válasz Hús Futár #1455. hozzászólásáraErről lehet hogy a falugazdászt kellene megkérdezni.
hirtelen a másik oldalát néztem a dolognak..
Válasz Tom250 #1454. hozzászólásáraCsak ha napokban kerül nevünkre az nem probléma ?
Válasz Hús Futár #1453. hozzászólásáraSzept 1.-én már vetheted bele a repcét.
Válasz Tom250 #1452. hozzászólásáraAkkor ez kilőve úgy néz ki pedig jó lett volna ne kelljen azzal a rohadt zöldítéssel rontanom a talajaimat meg befertőznöm rovarokkal a repce helyét .
Válasz Hús Futár #1451. hozzászólására"A parlagon hagyott terület akkor minősül ökológiai jelentőségű területnek, ha annak pihentetési
időtartama legalább a tárgyév január 1-jétől augusztus 31-éig tart és a pihentetés időtartama
alatt a terület teljes egészén nem használnak növényvédő szert. Tehát a parlag esetében a fenti
időszakban vetés nem történik. A pihentetés időszakában természetesen a területen zöld növényi
borítottság kialakulhat. Az öt évnél hosszabb ideig zöld növényi borítottsággal rendelkező parlagon
hagyott terület nem kerül az állandó gyep kategóriába, amennyiben azt EFA-ként jelölte
a gazdálkodó, így azt az 5. évet követően továbbra is szántóterületnek kell tekinteni."
Olyan kérdésem lenne hogy ugarnak szeretnék beadni egy területet ami megvétel alatt van , meddig kell feketén tartanom hogy elfogadják ? Kukorica volt benne az előző gazdájának kb 2 hét és nevünkön lesz a terület de én repcét szeretnék tenni bele .
Tudja valaki esetleg hogy tiltja e valamilyen szabály hogy repce után következő évben szója kerüljön?
Önmaga után nem szabad vetni azt tudom, de repce után?
Válasz erni #1447. hozzászólásáraMi is így csináljuk, mikor olyan az évjárat, amit nem lehet tavasszal élhető időben elvetni, bemunkálni, vagy az őszit kivitte a víz, mondjuk fél hektárt, nem tarkítja az ember, tárcsázom feketére, erre és 1 az 1ben számol zöldítésnek.
Tavaly még tavaly előtt már vetettem, én személy szerint fémzároltat, de jó anélküli is, csak azt a 0,3 szorzót...
Viszont megérte, mert száraz évben a mélyfekvésűeken amik pihentek eddig, 4 tonnás napra volt tavaly, most a kuki 7 megállította ezeken a földeken, de szégyen, mert most alaptrágya oda már nem jutott!
A zöldítő keverék meg 15/ha max amit én vetettem, plusz egy vetés, mert én vetőgéppel tettem ki, nem mint sokan szórva.
Így számolom én a zöldítési, mert ami az Ugar helyén termett, arra számolok még 20e plusz költséget, de kapjuk a zöldítés pénzt!
Az a baj, ezen már nem sokáig kell gondolkodjunk, mert utolsó évadok, a változást még ha le is van már valahol írva, még nem néztem, de ez állítólag nem marad így.
Válasz erni #1441. hozzászólására Óvatosan azzal a repce maggal, mert csak csávázatlan magot fogadnak el
Lassan az ugaroltatás lesz a legjobb megoldás. Ezzel van a legkevesebb gond. Kijelölöm a szíkfoltokat meg laposokat oszt cső. 1/1 szorzó van.
Válasz erni #1442. hozzászólásáraEngem nem zavar, mert pont "másik irányba néztem"!
Válasz erni #1441. hozzászólásáraCsakhogy csávázás nélküli vetőmag kell...
Válasz Tom250 #1439. hozzászólására Hát ez jó ugye vessen lucernát hogy legyen zöldítése s aztán meg adja oda feketén valakinek ....s szerinted mennyiért tudná hektárját oda adni a friss vetésű lucernának????? mikor 4-5 kaszálással sem gazdaságos akkor a friss az már az lesz ugye....
Válasz erni #1442. hozzászólásáraAzért két dolgot csak számolj ki: mennyit nyersz ezzel, és mennyit bukhatsz.
Válasz A.I. #1438. hozzászólásáraNem hiszem hogy egy ellenőr ezeket a hozzászólásokat bogorászná, hogy találjon valami huncutságotságot. Aki keres úgy is talál.
A kiskapuk meg azért vannak hogy kihasználja az ember.
Válasz Wilde #1440. hozzászólásáraÚgy tudom jó sima mag is. De rendes repcét úgy is vetünk. Számla van.
Másik növény a mustár szokott lenni papíron, csak az nem kel ki valamiért
Válasz erni #1435. hozzászólásárarepce árvakelésnél kéne fémzárolt vetőmagról számla,és egy növény nem is elég,legalább 2 növény keveréke.
Válasz erni #1435. hozzászólásáraÉs ha lucernát vetnél, aztán valakinek kiadnád lábon?
Én csak annyit mondok "erni", mint roma a lováról, Nem vak ez csak bátor!
Te is az vagy, már mint bátor, csalsz és még le is írod!
Válasz erni #1435. hozzászólásáraCsak amíg a területen van, addig nem lehet vegyszert használni
"Az ökológiai jelentőségű területen egynyári növények esetén a vetéstől a betakarításig, évelő növények
esetén az igénylés naptári évének azon részében, amely alatt a növény a területen van,
nem használható növényvédőszer, továbbá nem használható csávázott vetőmag kivéve, ha az
évelő növénnyel bevetett terület a vetés évében nem, csak a vetést követő évben vagy években
kerül elszámolásra ökológiai jelentőségű területként."
Válasz Nyomasek Bobo #1434. hozzászólásáraAug 31 után lehet
"A parlagon hagyott terület akkor minősül ökológiai jelentőségű területnek, ha annak pihentetési
időtartama legalább a tárgyév január 1-jétől augusztus 31-éig tart és a pihentetés időtartama
alatt a terület teljes egészén nem használnak növényvédő szert"
Válasz Pont #1433. hozzászólásáraErre gondoltam én is. Csak azt hittem ha júli 15ig elvan vetve ok. Vegyszerhasználatot nem csak szójára tiltja?
Valami megoldást keresek, mert eddig repce árvakelés volt meghagyva, meg napra után repce szórva. Ez nem valami jó megoldás több okból se. Napra után vetjük a búzát, 60 napig nem hagyjuk rajta a másodvetést. Csak eddig még nem ellenőríztek.
Ez a másodvetés csak kárt okoz. Szója legalább, vagy termett volna, vagy ha nem, legalább köt meg egy kis nitrogént.
Ki hogy oldja meg?
Válasz Pont #1433. hozzászólásáraTehát az ugarnál az őszi pacsmagokat el lehet felejteni???
Válasz erni #1432. hozzászólásáraTöbb okból sem. A nitrogénkötő szójának, május 15. jul 15, ig a területen kell lennie, másrészt az 1. szorzójú EFA területen egész évben nem használhatsz növényvédő szert, és a repce meg nincs meg anélkül....
Sziasztok. Zöldítéssel kapcsolatba lenne kérdésem.
15 hektár felett kellett kell 5% EFA terület.
Lehet-e úgy teljesíteni, hogy ebben 15 hektárba van mondjuk 5ha kuki,5 búza 5 repce.
És nitrogénmegkötő növénnyel szeretném teljesíteni.
Lehet-e úgy hogy mikor lejön az 5ha repce,kb Július 15., helyére másodvetésként szóját vetnék. Nem az ökológiai másodvetésre(magkeverékek stb.) gondolok hanem a nitrogénmegkötő növényekre. Vagy a szóján kívül nem lehet más a területen a tárgyévben.
Mert egy korai szója még bejöhet ha ráfordul az idő, ha nem akkor legalább az EFA teljesítve van.
Válasz Ares 826 #1430. hozzászólásáraTe is fordítva értetted ezt.
De amit Rabó irt, arra értelmes a válasz.
A bérleményemnek lesz szeptember 1től más használója...(ha lesz, de ez nem az én gondom.)
Válasz Rabó001 #1426. hozzászólásáraAzt gondolom nem okés a gondolatmeneted! Mert már a tavaszi beadáskor be kell jelölni a kérelemben az EFA területet! Mivel nem ő a használó tavasszal így nem fog működni a dolog szerintem!
Válasz Rabó001 #1428. hozzászólására
Válasz Nyomasek Bobo #1427. hozzászólásáraJa értem, bocs. Akkor meg fordítva egyértelmű, hogy nem tudsz bele tenni.
Válasz Rabó001 #1426. hozzászólásáraÉn adom vissza...
Válasz Nyomasek Bobo #1424. hozzászólásáraNem teljesen értem a problémát. Ha már átadják neked művelésre, akkor azt teszel bele amit akarsz. Vagy nem?
Július 18. után még bőven van rá idő, az még csak az aratás közepe.
Válasz Nyomasek Bobo #1424. hozzászólásáraValakinek tippje?
Srácok.
Lenne egy kérdésem. Adott 3.1 hektár bérelt placc. 20 évre kiterjesztve a bérlet. A szerződés szerint 2 évente egyoldalúan vissza lehet mondani, írásban augusztus 31.re 2 hónappal előtte.. Nos én vissza fogom mondani 2021ben. Namost ha jól sejtem egy július mondjuk 18.án lekerülő növény után gondolom nem tudok oda hivatalos zöldítést tenni. Jól sejtem? Mert ugye a 60 nap utána telik le. Hogy működik ez hivatalosan?
Válasz Földönfuto #1413. hozzászólásárakeresd a helyi növény és talajvédelmi osztáy növényvédelmi ellenőrét, kimegy, megnézi, kapsz határozatot, adhatsz be vis maiort és úgy kitárcsázhatod a vetés után 60 napon belül is. Vagy tényleg álhernyót hízlalsz, aztán küzdhetsz a kis genyókkal.
Válasz Ares 826 #1411. hozzászólásáraha zöldítés EFA másodvetés a terület, akkor okt 1 előtt földbe kell tenni a magot! és legalább 60 napig kukucskál a földben, csak utána szabad kitárcsázni.
Válasz Büresz #1417. hozzászólásáraamíg tudod tartani a 80%nál nagyobb talajborítottságot.
meg ha nem hosszabbítják meg a jogcímet, akkor 2020 volt az utolsó igénylési év rá.
9/2015 III.13 FM rendelet. 21.§
végül is a jogszab. megjelenése óta a mai a 32. verzió, úgyhogy érdemes átolvasni...
Válasz Wilde #1419. hozzászólására5éves nekem is.