Hirdetés
- Kukorica terményárak új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Permetezéstechnika - fúvókák új
- CLAAS kombájncsalád új
- Fortschritt E-514 kombájn új
- Búza termény felvásárlási árak új
- YTO Traktorok új
- Vadászat, vadgazdálkodás, vadászati jog – minden ami vadászat....... új
- Vadkártérítés új
- Portálfejlesztés / Gépház / Fórum használat új
Cikkajánló
Támogatott tartalom
792 hozzászólás
Válasz MrPoke #541. hozzászólására
Sziasztok
Nem a telefonnal meg a helyutanzattal van gond.
Hiaba van a telefonban super több frekis gps vevo addig amig azt “ kulso” vevokent nem tudod felhasznalni a korrekcios adatok vetelevel. Addig nem kapsz cm pontos helymeghatarozast.
Van olcso es jo gnss vevo amit lehet connectaltatni androidos, windows , Mac, ios keszulekekhez.
Nem kell bele sim kartya es kulso vevokent tudja kezelni a méresadatgyujto alkalmazas. Ráadásul kozvetlen EOV ben mér. Persze beallithato vgs84 is. A helyzet az amig az adatforgalom NMEA es a korrekcios rtcm ugyanazon a csatornan megy addig korlatos a felhasznalas.( pl bluetooth)
Ezert nincs pl korrekt magassagi adatod. Hiaba van az alkalmazashoz Geoid fajlod.
Egy jo alkalmazas port splitter dolgozik, van benne vitel eljaras. De huzos az ára.
Van ingyenes is ami ezt tudja de ott is ket csatornan tortenik az rtcm es az NMEA atvitel.
Nekem ios en fut. Es nem hasznalja a bluetooth atvitelt.
????
Válasz RkTomi #540. hozzászólására
Viszont használja a helyutánzatott, így működik bármiféle külső RTK antennával aminek van (USB), BlueToot csatlakozása. Egész jól rá lehet közelíteni, 20-30cm pontosan lehet földet mérni vele.
Válasz Erdőjaro #539. hozzászólására
Nem akarok telefont váltani. Csak érdeklődés szintjén kérdeztem hogy alapból a MobilGAZDA app-tól mire lehet számítani. 4-5 métert ír ki a telefonon.
Válasz RkTomi #536. hozzászólására
kétfrekvenciás vevővel rendelkező mobil is van már bőven,ami L1 és L5 sávot használ. Ezzel már sokkal pontosabb. Ehhez egy jó szoftver is kell természetesen.
Válasz Pont #537. hozzászólására
Köszönöm.
Válasz RkTomi #536. hozzászólására
A hivatalos Egnos korrekció 2 méter.
Egy sima okostelefonban ami GPS, GLONASS, Galileo, QZSS és BeiDou rendszereket is használ. Mennyire pontos a helymeghatározás?
Válasz Bárány #534. hozzászólására
Köszi.
Válasz csferri #533. hozzászólására
Az antennába az N csatlakozó megy, a Matrix 430-ba az SMA.
Az N csatlakozóból csak a derékszögű fér el az antenna alatt, de ezt úgyis látod, ha az eredetit megnézed, az SMA-ból meg elfér az egyenes is, és kényelmesebb is azt ki-becsavargatni.
Ha az aliexpresseseket nézed, azokon viszont az antennába leggyakrabban TNC (apa) csatlakozó megy, szóval oda nem lesz jó ugyanaz a kábel. Bár létezik TNC-N átalakító adapter is.
Válasz Bárány #532. hozzászólására
Oké köszi. Ezeken agyaltam én is csak nem értek hozzá. Az SMA kábelnek jó lehet a csatlakozói az RXA antennához?
Válasz Bárány #531. hozzászólására
A link. (A lenti nem nyílik meg.)
https://a.aliexpress.com/_EJkVmpB
Válasz Bárány #530. hozzászólására
Pl. ezzel már gyakorlatilag ágyúval lősz verébre, mert többet tud, mint a Matrix 430-ban levő vevő.
Válaszd SMA csatlakozós kábellel, ha jól nézem, 38ezerből március második felében itt van.
De biztos, hogy van ennél még jobb vétel is, ha nagyon akarod hasogatni azt a bizonyos szőrszálat.
Válasz csferri #529. hozzászólására
50 ohmos koax kábel
1 db N csatlakozó (derékszögű, apa)
1 db SMA csatlkozó (apa)
Párezer forintból megvan, ha te nem tudod összerakni, akármelyik műszerész, TV szerelő, stb. megcsinálja. Még a fentiek beszerzését is megoldja, ha éppen nincs nála a fiókban.
Komplett antennát meg az Ailexpressen találsz 10ezer Ft-tól felfelé, 30ezer környékén már kifejezetten jók vannak.
Kollégák. Nem találtam jobb topicot. Matrix 430 sorvezetőhöz nem tudnátok ajánlani patch antenna helyett valami elfogadhatóbb árú antennát? Másik traktorba is be akarom húzni hogy csak a sorvezetőt kelljen átrakni ha kell, de a gyárira brutál összeget mondanak. Vagy RXA30 antenna vezeték is jó lenne .
Válasz Csera #525. hozzászólására
Android 5.0-tól fut. Szerintem a futtatással nem lenne probléma.
Válasz RkTomi #526. hozzászólására
Előtte ügyfélazonosítót is kér.
De most pl. nálam azért lépett sztrájkba, mert az idei évre még nem frissítettem az adataimat.
Válasz Csera #525. hozzászólására
Mobilgazdához ügyfélkapu kell semmi más.
Válasz MrPoke #520. hozzászólására
Mivel én nem vagyok gazdálkodó, nincs hozzáférésem az egységes kérelemhez, sőt a MobilGazdához sem.
Valami ötlet ?
Leginkább az érdekelne, hogyan lehetne futtatni a Mobilgazdát RTK-s tableten.
Ezzel sok probléma megoldódna...
Válasz Praetor #523. hozzászólására
Köszönöm a segítséget !
Válasz Csera #522. hozzászólására
Topic És a 117-es hsz.
Válasz MrPoke #520. hozzászólására
A geoshop-os játékról már olvastam, csak elfelejtettem, hogy hol... Úgy emlékszem a HTML forráskódban kell valahogy keresgélni.
Hogy is volt? ????????
Válasz Csera #519. hozzászólására
Nekem a saját területek AKG-sak, így onnan van pontos EOV a felmérésből. E közmű-nél meg nagyítom a képernyőt 500%-ra, úgy teszem rá a kurzort, aztán vissza 100-125%-ra és a koordináták megmaradnak hiába vádorol el látszólag a kurzor.
Válasz Csera #519. hozzászólására
Egységes kérelem nagyobb nagyításban jobban megjeleníti.
Vagy akár Mobil Gazdával rá lehet nagyítani annyira, hogy fél méteren belül ki lehet jelölni sok mindent.
Geoshop-ról ugye meg lehet szerezni az adatokat 1 tizedes jegyig. Valamint az egységes kérelemről is 2 tizedes jegyig. Csak játszani kell vele egy picit :)
Válasz Georgosz #518. hozzászólására
Én az E-kozmu térképet csak ellenőrzésre használom, mivel a legnagyobb
nagyítás, ahol még látszanak a hrsz-ek 1:500. Tehát ha 1 mm-t tévedsz az egérmutatóval az 500 mm, vagyis fél méter hiba. Arról az apróságról, ne is beszéljünk, hogy a koordinátákat csak deciméteres pontossággal jelzi, vagyis kerekít.
És ehhez még jön a koordináták átszámításából adódó hiba, ha monitorba töltöd.
Ha a tábla szabálytalan és sok töréspontja van (pl. legelő), akkor is elég macerás...
De nagyobb gazdaság és sok tábla esetén sem igazán ez a járható út.
Viszont a problémás helyek feltárására alkalmas, már ha elég friss az ortofotó alatta.
Például:
Válasz Csera #517. hozzászólására
Nálam E közmű-ből ingyen EOV aztán EOV>WGS ,és 10 centin belül vagyok egy fizetett kitűzéshez képest...
Válasz Csera #516. hozzászólására
Ja és ebben a TopoXplore-ban, ami a Digiterra utódja és magyar fejlesztés,
pontos az EOV átszámítás, szemben más progikkal...
Válasz envagyok2 #508. hozzászólására
Én TopoXplore-ral tudom megmutatni.
Letöltés, telepítés (nem nagy állomány...)
TopoXplore asztali verzio
Csináltam egy üres EOV vetületű térképet:
EOV ures terkep
-ezt projekt megnyitással lehet betölteni
Végül projekt / réteg hozzáadása itt tudod feltenni a shp rétegeket.
Háttértérképet balról a harmadik földgömb ikonnal tudsz mögé tenni. (TMS)
Bing Maps Satellite vagy az OpenStreetMap használható, a Google nem.
Távolságot, területet meg lehet nézni, módosítani, szerkeszteni az ingyenes verzióban nem tudsz.
Válasz Pondoray Béla Bütyök #514. hozzászólására
köszönet, megvan, shp fájlt kell venni, és azt be lehet tölteni. nem kell külön konvertálni. viszont ahogy nézem, shpből is kétféle van, van valami BLH meg xyz forma, és az xyz formában kell betölteni, és akkor jól kezeli.
Válasz envagyok2 #506. hozzászólására
A Geoshoptól megveszed .shp formátumban. QGIS-be betöltöd, a réteg és a project CRS is EPSG:23700, ami az EOV/HD72 -> vektor menü/geometria eszközök/töréspontok átvétele… (létrejön egy új réteg Töréspontok néven, átállsz erre a rétegre) -> vektor menü/geometria eszközök/geometria attribútumok hozzáadása… (létrejön egy új réteg geom információ hozzáadva néven, átállsz erre a rétegre, az attribútum táblában ott lesznek az EOV koordináták) -> az attribútum táblából exportálod CSV formátumba a kellő oszlopokat.
Meg is vannak a telek sarokpontjai EOV-ban 2 tizedes (centiméteres) pontosságban, de vigyázni kell mert a QGIS alapból kicsit mostohán bánik az EOV konverzióval, ami deciméteres eltérést is okozhat. Ha kell a valós cm-es pontosság akkor a QGIS-t fel kell okosítani. Én erre korábban innen kaptam segítséget:
https://www.facebook.com/groups/1062110851827283/search/?q=QGIS
További infókat találhatsz az EOV koordináták beszerzéséről (valamint költséghatékonyabb meg-szerzéséről) ebben a csoportban:
https://www.agroinform.hu/forum/ingyenes-rtk-korrekcio-kozossegi-alapon/t5482
Válasz Ebcsont #512. hozzászólására
egy qminibe. külön, eov koordinátákat, nem dxf meg akármi, hanem csak a koordinátáakt neten meg lehet venni valahol? az is jó nekem, txtből tudok már vonalat csinálni, és onnan megy már minden.
Válasz envagyok2 #508. hozzászólására
Ha átküldöd, szívesen ránézek. Milyen gps-be akarod tölteni?
Válasz envagyok2 #508. hozzászólására
QGIS-t használj inkább! A .dxf nagy hátáránya az értelmezési vetület hiánya. Az .shp ilyen szempontból alkalmasabb, annak fel lehet ismertetni a vetületét, ha lemaradna. QGIS olvassa a .dxf-t és az .shp-t is. Továbbá összetudod hozni Google Maps-szel is.
Válasz Pont #509. hozzászólására
gps vevőbe akarom betlteni, és azt írja ki, hogy sikertelen.
más dxfe-t be tudok tölteni, csak amit innen vásároltam, azt nem.
Válasz envagyok2 #508. hozzászólására
Az Autocad nem erre lett kitalálva, de nem kizárt, hogy azon is be lehet állítani koordináta rendszert, de id elsősorban térképészeti progi kell, a már ajánlott QGIS, TATUKGIS, ARCMAP. De ezekben is be kell állítani, hogy milyen koordináta rendszerben kezelje a fájlt. Viszonylag egyszerű ez EOV esetében, mert méterben van egy négyzetrács.
Válasz Ebcsont #507. hozzászólására
dxf, dxfként kivlasztottam egy hrsz határvponalát, és nem tudom betölteni gépbe. autocad egy vonnalláncot lát benne, koordináta, pontlista nélkül. hossz, bezárt terület, és kész, én nem látok benne több infot...
Válasz envagyok2 #506. hozzászólására
Pedig jó helyen jártál, .shp vagy .dxf formátumban lehet letölteni, amit utána már példul a QGIS-ben is ki tudod csinosítani, konvertálni. Mi lenne a célformátum, amiben már tudnád is használni?
földrészlet határ pontokat hol lehet neten venni? nééztem ezt a geoshopot, de ezen én semmi értlemeset nem találtam.
Válasz envagyok2 #500. hozzászólására
napi 50mb -al lehet számolni RTK esetén. Szóval az 1mb az kb negyed óra :)
Kivéve ha letiltasz mindent és csak GPS-es korrekcióval mész (amitől meg nem lesz olyan pontos a meghatározásod, saját bázisnál ez egyszerűen megoldható) akkor lehetne lemenni napi 15-20mb környékére kb.
Válasz Bárány #503. hozzászólására
jah így oké, azt hittem a működéssel kapcsoaltban kell ügyködni. napokban hollandussal beszéltem le, hogy küldjön számlát, utalok inkább, minthogy valami tíz féle azonnali fizetési mód votl a honlapján, de egyik se működött. mondom kapdbecsávó, küldj ibant, többi nem érdekel. dehogy mit használunk mi, mert akkor megcsinálja azt is honplajára, hogy innen is könnyen lehessen rendelni. vicces, magyar webshop meg kb le se kakál, ez meg napokig pörgött rajta, hogy mit használunk mi...
Válasz envagyok2 #502. hozzászólására
Remélhetőleg semmit. Nekem a második kártya vásárlása közben megszakadt a kapcsolat, valami banki gebasz lehetett. A pénz elment, de semmi nem változott a webshopban, mintha nem fizettem volna. Ekkor írtam nekik, meg is találták a számlájukon az utalást, úgyhogy küldték a SIM-et.
De ezen kívül mindig minden rendben ment.
Válasz Bárány #501. hozzászólására
az angol nem zavar, d eminek kell support, mit kellhet kérdezni? uhhh
Válasz envagyok2 #500. hozzászólására
25 Euro a minimum feltöltés, az RTK-val egy év alatt el sem fogy, szóval ennyi az éves díj.
Vásárláskor van még valami minimális, egyszeri plusz költség.
Nincsenek rejtett szivatások, de élő aupport se nagyon. Emailekre pár nap kell, hogy válaszoljanak, de erre csak különleges esetben van szükség, mert minden le van írva. (Magyarul semmi sincs, minden angol.)
Válasz Bárány #499. hozzászólására
csak ránéztem a linkre, megrendelted, utalsz rá xx havonta valami zsét, és kész, működik, senki nem basztat, és nem akar eladni még két porszívót is mellé? rtkba az 1 mb az kb az örök élet, nem, tehát nulla ktge van akár ennek a külföldi megoldásnak, ugye?
Válasz envagyok2 #498. hozzászólására
Nekem egyik egy Harxon vevőben van, a másik egy 2G modemben.
Mindig találnak hálózatot, nálam legalábbis ezekkel a SIM-ekkel nincs lefedetlen hely. Az előfordul, hogy ha épp adótornyot, vagy talán hálózatot vált, akkor kell 20-30 másodperc az NTRIP szerverre való újracsatlakozáshoz, de ez ritka, és egy táblán belül legfeljebb egyszer fordul elő.
Nekem általában egész nap megy, még akkor is, ha hazaszaladgálós munka van, és észre sem veszem, hogy van.
Válasz Bárány #495. hozzászólására
ez stabilan működik, mind a 3 magyar hálózatot látja? rtkba kéne, neked is abba van? simán vált egyikről a másikra?
Válasz termelo #496. hozzászólására
Persze. Telefonba, tabletbe, 4G modembe, bármibe. Van rendes, fizikai SIM-kártya is, meg e-SIM is.
Válasz Bárány #495. hozzászólására
Ez tabletba is jó lehet? A myjohndeere-es applikáció miatt kérdem...
Válasz envagyok2 #494. hozzászólására
Vannak ilyenek, én ezt használom: Surfroam
használ valaki olyan multisim kártyát, ami mind a 3 hálózatra tud csatlakozni, és mind a 3 hálózaton keresztül tud adatforgalmat lebonyolítani? nem azt kérdem, hogy egy készülékbe több kértyát beletenni, hanem egy készülékbe egy kártyát, csak az mindhrom hálóüzatot használja. szolgáltató független adat sim kártyának hívják, vagy minek. hol lehet ilyet szerezni, mibe kerül?
Válasz Selvin #492. hozzászólására
Akinek esetleg kellene RTK képes sorvezető annak itt egy videó:
https://www.youtube.com/watch?v=mAtRnLm70NM
Árban olyan 130-160 ezer forintokat mondtak az emberek a windowsos tablettől függően.