Berobbant a fűtési szezon, ami azzal jár, hogy alaposan megemelkednek a költségeink. Bár napközben még viszonylag jó idő van, azonban a reggelek és az esték már kifejezetten fagyosak lehetnek – a fűtés elengedhetetlen.
Sokszor azonban a nem megfelelő szigetelés vagy a rosszul záródó ablakok miatt a hő egy része elvész, ami a költségeken is meglátszik. Szerencsére létezik néhány olyan nagyszerű és olcsó praktika arra, hogy a meleg a lakáson belül maradjon – írja a 168.hu a Hóvége cikke alapján.
Kis odafigyeléssel csökkenthetjük a kiadásainkat – fotó: pixabay.com
Használjunk ablaktömítő szalagot
Az ablaktömítő szalag bevetése az egyik legpraktikusabb megoldásnak számít. Az anyaga nagyon rugalmas, habszerű, amit ollóval is nagyon könnyen és egyszerűen lehet vágni. Verhetetlen előnye, hogy a nagyobb réseket is hatékonyan képes lezárni és tökéletesen funkcionál fa, valamint műanyag nyílászárók esetén is.
Öntapadós verziójának a felhelyezése is nagyon könnyű, használható az ajtókon is, ami a zajt is képes csökkenteni. Az ára 10 méterenként körülbelül 1400-1500 forint, az élettartamát tekintve pedig nagyjából 2-3 évet is bír.
Az ablakfólia is jó megoldás lehet
Jó megoldásnak számít az ablakfólia is, ami szintén pénztárcabarát alternatíva. Többféle típusban és méretben kapható, az árak ennek függvényében alakulhatnak. Egy egyszerűbb ablakfólia ára 3000 forint körül mozog, de 8000 forintért már olyat is lehet vásárolni, ami a páralecsapódást is csökkenti.
Alkalmazzunk kibélelős módszert
Egyértelműen ez a legolcsóbb módszer: ilyenkor egy takarót teszünk az ablakrésekhez. Fontos kiemelni, ez a legkevésbé hatékony megoldás. A társasházaknál még mindig gyakran látni a régi típusú, dupla ablakokat, amelyeknél alapvetően jól beválhat ez a kibélelős módszer, de a megfelelő szigetelést nem képes pótolni.
A hőtükör fólia haszna
A hőtükör fólia használatával fokozni lehet a helyiségek hőmegtartó képességét – így akár 15-20 %-kal is csökkenthetők a fűtéshez kapcsolódó költségek. Radiátorok, konvektorok mögé felhelyezve megakadályozza, hogy a fal irányába leadott hő elvesszen.