A világ legcsapadékosabb helyén, az indiai Mawsynram-ban évente körülbelül 11.680 milliméter eső esik. A Guiness-rekordok könyve szerint itt mérték a legtöbb csapadékot 1985-ben.

Ebben az évben a 365 napból 361 napon regisztráltak csapadékot, amikor elképesztő mennyiségű, összesen 26 ezer milliméternyi eső hullott. Csak viszonyításképpen: hazánkban az évi átlagos csapadékmennyiség 600-650 milliméter körül lehet.

India

Az esőzéssel szemben védelmet nyújt a testet befedő, bambuszból és banánlevelekből készült esőpáncél – fotó: Amos Chapple

A településen a sok eső miatt a helyiek nem is tudnak fából építkezni, mert az hamar elrohadna, így inkább az úgynevezett gumifát használják fel alapanyagként. Ha a gyerekek a szabadban vannak, akkor a teljes testüket befedő, bambuszból és banánlevelekből készült esőpáncélt hordanak. A rengeteg esőért azok a szelek okolhatók, amelyek szinte egész Banglades fölül ide hozzák a nedves légtömegeket. Ezek aztán összesűrűsödnek a környéket övező hegyvonulatok miatt és nagy részük ki is csapódik ott helyben.