A felhívás (VP3-14.1.4 - 22) az állattartás fejlesztését célozza meg azáltal, hogy az állatok javát szolgáló szigorú higiéniai és takarmányozási előírásokat teljesítsék a gazdálkodók. Ezért az Európai Unió vissza nem térítendő forrást biztosít a gazdálkodóknak, kompenzálva a növekvő kiadásokat.
A támogatást igénylő vállalja a tyúk, gyöngytyúk, pulyka, liba, kacsa (továbbiakban: baromfi) állományok tartását – fotó: pxhere.com
A projekt keretében megvalósítandó tevékenységek
Kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek
A támogatást igénylő vállalja a tyúk, gyöngytyúk, pulyka, liba, kacsa (továbbiakban: baromfi) állományok tartását. Ezen egyedek után állategységenként a kötelezettségvállalási időszak végéig meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó ezen Felhívásban meghatározott kötelezettségeket vállalja és azoknak eleget tesz.
Támogatott tevékenységek:
a.) Célterület: Állatsűrűségre vonatkozó kötelezettség
- A kötelezettség betartása érdekében a kedvezményezett köteles a támogatásba bevont állományok esetében - az alkalmazott technológiai sajátosságok figyelembevételével – a jogszabályban előírtnál 10%-kal nagyobb férőhelyet biztosítani.
- A kedvezményezett köteles a jogszabályi előírásokon túlmutató fajspecifikus követelmények biztosításával (pl.: több etető és itatóhely biztosítása, hosszabb ülőrúd, hőmérséklet, páratartalom, fény-előírások stb.) megelőzni a mechanikai sérülések kialakulását.
- A kedvezményezett köteles a jogszabályban foglalt előírásokon túlmutató vállalásokat teljesíteni.
- A kedvezményezett köteles gondoskodni az alacsony mikotoxintartalmú, összetett takarmányok beszerzéséről és azok etetéséről a támogatott tenyészetben.
- A kedvezményezett köteles gondoskodni az alacsony mikotoxintartalmú, összetett takarmányok beszerzéséről és azok etetéséről a támogatott tenyészetben.
Állategységenként a kötelezettségvállalási időszak végéig meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe – fotó: pxhere.com
Támogatást igénylők köre
Jelen Felhívásra támogatási kérelmet nyújthat be az a termelő, aki/amely rendelkezik a Támogatási tv. 9. § (2) bekezdés b) pontja szerinti ügyfél-azonosítóval.
Az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 50.§ (1) bekezdés c) pontja értelmében költségvetési támogatás annak nyújtható, aki átlátható szervezetnek minősül. Figyelemmel az Áht. 55.§-ában foglaltakra, a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 3.§ (19) bekezdés 1. pontja, valamint az Áht. törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII.31.) Kormányrendelet 50.§-a alapján a támogatást igénylő átláthatósági nyilatkozatot tesz.
Jelen Felhívásra támogatási kérelmet nyújthat be az a mezőgazdasági termelő, aki a nyilvántartási rendszerekben az állatok tartójaként szerepel, valamint a támogatási évben valamennyi állategészségügyi nyilvántartási és nyomonkövetési kötelezettségének eleget tesz, és betartja az állategészségügyi és állatvédelmi szabályokat.
Jelen Felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség.
A támogatási kérelem benyújtásának határideje
A támogatási kérelmet kizárólag az ügyfél-nyilvántartási rendszerben kérelemre nyilvántartásba
vett ügyfél ügyfélkapus azonosítással elérhető elektronikus felületen keresztül lehet benyújtani a Kincstár honlapján keresztül elérhető elektronikus űrlapkitöltő felületen az alábbi ütemezés szerint:
-
2022. november 01. és 2022. november 30. között
-
2023. október 01. és 2023. október 31. között
A támogatás mértéke, összege
A vállalt kötelezettségek következtében felmerülő többletköltségek és elmaradt bevétel ellentételezése.
A támogatás Állategység (ÁE = livestock unit LU) alapon kerül kifizetésre. A kifizetés összegének megállapítása során az állategység átváltása a felhívás 12. számú mellékletében foglaltak alapján történik.
|
Ha felkeltette érdeklődését a felhívás, éljen az előminősítés lehetőségével!
A Pro-Futura Nonprofit Kft. áttekinti, hogy milyen eséllyel indulhat az Ön vállalkozása a támogatás elnyeréséért.
ELŐMINŐSÍTÉS
Ez a megjelenés a Pro-Futura Nonprofit Kft-vel történt együttműködés keretében jött létre.