Termőföld, legelő, szántóföld hírek
Több termés, nagyobb biztonság a SAATEN-UNION napraforgóhibridjeivel
A hazai napraforgó-termesztés sokat változott az elmúlt másfél évtizedben. Napjaink gazdálkodóinak szemében a napraforgó biztonsággal és tisztességes jövedelmezőséggel megtermelhető szántóföldi...
Egyenletesebb napraforgó-állomány, magasabb jövedelmezőség
A DuPont Pioneer 2017-től a rés- és körrostaméret növelésével (aljazó rosta) új vetőmag méretezési rendszert vezet be a napraforgó vetőmag feldolgozásban.
Új államilag elismert fajtákkal bővült a szójakínálat
A Fajtaminősítő Bizottság Szántóföldi Szekciójának 2017. március 8-ai ülésén a Fajtaminősítő Bizottság Szántóföldi Növények Szekciójának állásfoglalása alapján a Nébih a következő szójafajtákat...
Elég egy kis szilícium a kártevők ellen
A Nyugat Sidney Egyetem kutatói felfedezték, hogy a növények szilíciumtartalmának növelése riasztólag hat a táplálékot kereső rovarokra.
Sikerült semlegesíteni a kukoricában található hihetetlenül mérgező toxint
Nem jó hír azoknak, akik viszont a GMO élelmiszerektől tartanak, hogy génmódosított kukoricáról van szó.
Hatékony védekezés a repcefénybogár ellen DuPont technológiával
Herczeg Norbert ágazatvezető agronómusként dolgozik Vác térségében. A 2200 hektárnyi terület nagyobb része szántó, 185 ha intenzív gyümölcsös, míg a fennmaradó rész rét, legelő, erdő művelés alatt...
Cirok: hatalmas lehetőség egy apró szemben
A cirok több mint kukoricapótló növény, felhasználása rendkívül sokrétű lehet, a termőhelyigénye pedig jóval szerényebb a kukoricáénál.
Precíziós gazdálkodás kis hazánkban – tegyünk rendet a fejekben!
Divatos, gyakran használt kifejezés manapság a „precíziós mezőgazdaság” mint hőn áhított, hazai körülményeink között is megvalósítandó célkitűzés. Nem kérdéses, hogy a precíziós megoldások...
Mégsem rákkeltő a glifozát
Legalább is ezt mondta ki az Európai Vegyianyag Ügynökség (ECHA) Kockázatértékelési Bizottságának (RAC) értékelése. Ez még mindig nem jelenti a növényvédőszer-hatóanyag azonnali engedélyezését.
Ilyen szántóföldi bemutatót még biztosan nem látott
30 hektár, legalább 30 gépforgalmazó, növénybemutatók, családi programok. Kétségkívül ez lesz a mezőgazdasági rendezvények Woodstock fesztiválja.
Még többet adunk! Kalászos gyomirtás DuPont technológiával
Alapfeltétel a gyommentes gabonaállomány biztosítása, ezért célszerű olyan készítményeket választani, amelyek jó minőségben és kockázatok nélkül valósítják meg a hatékony gyomirtást. A DuPont...
RAPOOL aktuális: a repcemag árának várható változása és értékesítési stratégiák
Hogyan alakulnak az idei repcemagárak? Milyen értékesítési stratégiát érdemes kialakítanunk annak érdekében, hogy az árváltozásokat a magunk javára tudjuk fordítani?
Bevált a Huminisz technológia kalászosban is!
A zord tél miatt idén tavasszal a kalászosoknak igazán szükségük van a segítségre.
SAATEN-UNION: Új távlatok a szójatermesztésben
A zöldítési és a fehérjeprogramokhoz illeszkedő, jövedelmező szójatermesztés csak a termőhelyi adottságoknak megfelelő fajták használatával valósítható meg. A köztermesztésben alkalmazott korszerű...
Kezdődhet a baktériumoltás – de hogyan és milyen eszközzel?
"Január elöl jár..., március szántó-vető" – tartja a hónapsoroló versike. Valóban, a március a talaj-előkészítés és a kora tavasziak vetésének a hónapja. Utána persze az április nagy része a kapások...
Kalcium- és nitrogén-kijuttatás egyszerre
Az elmúlt évek, évtizedek termelői tapasztalatai egybeesnek a Yara törekvéseivel, melynek szellemében egyre nagyobb figyelmet, és egyre több energiát fordítunk a kalcium különböző formában való...
Újragondolták és átalakították a növényvédelmi technológiákat
Hogyan lehet a tavasszal jelentkező növényvédelmi problémákat már ősszel megoldani? Mi módon lehet kivédeni és gyógyítani a gabonabetegségeket? Miképp lehet a szőlőlisztharmattal már akkor leszámolni,...
SAATEN-UNION: Magasan az átlag felett
A tavaszi vetésű kalászos fajok között a SAATEN-UNION fajtái már évek óta meghatározó, számos esetben piacvezető pozícióval rendelkeznek.
RAPOOL: tavaszi repce technológiai javaslatok
A tél végéhez érve egyre heterogénebb képet mutatnak az őszi káposztarepce-állományok az egyes országrészekben. Azokon a termőhelyeken, ahol a termelők az őszi vetések részleges újravetése mellett...
Körkérdés: hogyan védekezzünk tavasszal a gombás fertőzések ellen?
A gombák a kórokozók elit alakulata, megbújnak, befészkelnek, titokban terjednek, majd elemi erővel támadnak a termésre! Nagyon észnél kell lenni a védekezésnél!
Ezekkel a napraforgó hibridekkel maximális a nyereség és minimális a kockázat
Az elmúlt évek szélsőséges időjárása ellenére a napraforgó biztosan tartja a helyét a magyar mezőgazdaságban.
Szántóföldi aktualitások
Komoly lemaradásban vannak az őszi vetésű növények az előző évekhez képest. Fontos, hogy NPK, fejtrágyázás, lombtrágyázás formájában is támogassuk őket a fejlődésben.
A sokarcú réz – nélkülözhetetlen mikroelem, szennyező nehézfém, fontos hatóanyag
Itt az ideje a lemosó permetezéseknek. Erre a célra leggyakrabban réztartalmú készítményeket használnak a növényvédősök. Érdemes ezért a rézről ismert tudnivalóinkat felújítani, újra áttekinteni dr....
Repce kártevők és tápanyaghiányok!
Országosan kedvezően alakult a repce vetési és őszi fejlődési időszaka, ezért olyan technológiát válasszunk, amivel maximalizálni tudjuk a lehetséges termést és a nyereséget!
NUFARM növényvédelmi megoldások – letölthetők az idei kiadványok
Letölthetők a Nufarm idei kiadványai, melyek a növényvédelmi gyakorlat során felmerülő kérdések megválaszolásához nyújtanak segítséget Önnek.
Hozzuk ki a maximumot a kalászos gabonánkból!
A 2015-16 évre a kalászos termesztők vegyes érzelmekkel fognak visszaemlékezni. A szezon során számos pozitív és negatív hatást figyeltünk meg, melyek befolyásolták a végeredményt.
Tudja, mivel járnak a foszforgondok a zöldségtermesztésben?
A növény visszamarad a fejlődésben, a levelei lehullanak, nem fejlődik ki a gyökérzete. Az alábbiakból megtudhatja, hogyan óvhatja meg a zöldségféléket ettől.
Tavaszi teendők őszi kalászosokban
Az idei tél nem kedvezett a gabonavetéseknek. A száraz, sokáig nappal is fagypont alatti hőmérséklet erősen megviselte az őszi vetésű kalászosokat.
Hiába a korszerű gép – savanyú talajon nincs profit! (+Videó!)
A precíziós mezőgazdaság korában körbevesznek minket a korszerű technikai eszközök... – nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy csak megfelelő állapotú talajokon tudunk eredményesen termelni.
Körkérdés: ön szerint mennyi műtrágyát szórunk hektáronként?
Az '80-as években volt a csúcs, majd jött a visszaesés. Azóta belehúztunk, de az EU-ban még csak sereghajtók vagyunk, persze lehet, hogy ezzel mi csináljuk jól.
Szuper rövid tenyészidejű zöldséget fejlesztettek ki
Angol kutatók egy olyan, különlegesen rövid tenyészidejű brokkolit nemesítettek ki, amelynek termesztése a vetéstől a betakarításig mindössze 8-10 hetet vesz igénybe.
Nincs többé műtrágya- vagy vetőmagveszteség a BIG BAG csappal
Egy egyszerű, de annál megbízhatóbb szerszámmal szóródás- és veszteségmentesen adagolhatja a BIG BAG zsák tartalmát.
A foszforkijuttatás új eszköze
Az elmúlt évtizedek során az őszi vetésűek alaptrágyázásának bevett módszere az alacsony nitrogéntartalommal rendelkező NPK műtrágyák vetés előtt történő kijuttatása volt, amit tavasszal követett a...
Hogyan hozzuk ki a búzából a legtöbbet?
Nem egyszerű minden évjáratban jó búzát termelni, méghozzá jövedelmezően.
Kiemelt témáink
- AKG
- baromfi
- gazdálkodási napló
- búza
- fiatal gazda
- PREGA
- gazdaságátadás
- AÖP
- gyümölcstermesztés
- jogszabály
- kukorica
- közös agrárpolitika
- legeltetés
- madárinfluenza
- napraforgó
- no-till
- növényvédő szer
- ökológiai gazdálkodás
- repce
- sertés
- sertéspestis
- szarvasmarha
- szőlő
- talaj
- termőföld
- TMR
- ukrajna
- zöldségtermesztés
- drón
![Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt. Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/8709/cikk_78709/_KITE2ind_fill_540x300_0.jpg)
Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.
A résztvevők fórumokon kérdezhetnek és izgalmas kerekasztal-beszélgetéseken...![Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9035/cikk_79035/tapanyaggazdalkodas_750x417_no_text_fill_540x300_0.jpg)
Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium
Milyen műtrágyát és mikor érdemes kijuttatni?Kiemelt partnerhírek
![](https://static.agroinform.hu/static/site/idojaras/design/images/box_bg.jpg)