Termőföld, legelő, szántóföld hírek
Gyakorlatorientált nemesítés a válasz a hétköznapok kihívásaira
120 éves alapokkal.
A jótékony bór – a kiváló termékenyülés záloga
Deformálódott napraforgó tányérok, töredező, kagylós levelek, lehulló virágok, rövid ízközök, alacsony megporzási hatékonyság, virágelrúgás…nem is gondolnánk, hogy a bór megfelelő mennyiségű és...
Mit vessünk és mikor?
Csak úgy, mint három éve márciusban, idén is nagyon korán megindult a repcék fejlődése, a főhajtásokon a korai felmelegedés kicsalta az első virágokat is.
A fenntartható kukorica-gyomirtás
A kukorica-gyomirtás legnagyobb kihívása az egyszikűek irtása, mivel morfológiailag (levélállás, viaszosság stb.) minimális közöttük a különbség.
Sok veszély leselkedik még a repcére
A hideg tél utáni hosszú, száraz kora tavaszi időjárás nem túlságosan kedvezett az őszi vetésű kultúráknak. Ez meglátszik a növényeinken is, mert mind a kalászosok, mind a repce fejlettsége messze...
A burgonya védelme, tápanyag-utánpótlása és öntözése kikeléstől a betakarításig
Milyen aktuális tennivalók várnak ránk a burgonyaültetvényen? Hogyan permetezzünk? Öntözzünk vagy ne öntözzünk? Polgár Zsolt egyetemi tanárt, a Pannon Egyetem keszthelyi Burgonyakutatási Központjának igazgatóját kérdeztük, aki egyben az intézet nemesítője is.
Ha nagy a hideg, melegítsen IGEPA fátyolfóliával
A fátyolfólia felhasználása nemcsak közvetlenül a vetés, palántázás után nyújt segítséget, hanem a váratlanul bekövetkezett nagymértékű lehűlés esetében is megóvhatjuk növényeinket a károsodástól,...
Az EU mezőgazdasági biztosa kiállt a glifozát mellett
Az Európai Bizottság még nem döntött a növényvédő szer hatóanyag engedélyének megújításáról, ugyanakkor a mezőgazdasági biztos a glifozát 10 évre szóló engedélyezését vetette fel.
Ideje védekezni a kalászosok gombabetegségei ellen
A kora tavaszi szárazság nyomot hagyott a kalászos gabonaállományokon az ország minden részén.
Fajtabemutatók és csúcsgépek az I. NAK Szántóföldi Napokon
Az I. NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva az ország legnagyobb szántóföldi szakmai rendezvénye lesz, amit a NAK és a Megfosz közösen szervez, a Fejér megyei Mezőfalván, 2017. május 31. és...
A Föld Napja van – a gazdák számára különösképpen!
Földművesként csak széttárjuk a karunkat és annyit mondunk: "Számunkra minden nap Föld Napja van" – De vajon tényleg tudjuk, hogy mit jelent ez?
Milyen hatással van a rendkívüli időjárás a repcevirágzásra?
A természet sok mindent kiegyenlít: a március túl meleg és száraz volt, az április viszont eddig hűvös és szeszélyes. Milyen hatással van ez a repcevirágzásra?
Napsütésben, esőben vagy hóesésben – vajon az Ön repcéje a legszebb a vidéken?
Itt az ideje, hogy megmutassa mindenkinek!
Hogyan hasznosíthatom a vegetációs index képeket? + DEMÓ
A műholdképek a tábláink folyamatos monitorozásának legjobb eszközei: összehasonlítjuk a területek állapotát és a parcellákon belüli eltéréseket is kiszúrhatjuk. Hogyan hasznosíthatjuk őket anélkül,...
Hogyan alakul a biogazdálkodás hazánkban és az EU-ban?
A „bio” megjelölésű élelmiszerek fokozódó mennyiségben jelennek meg az EU-ban, újabban pedig egyre nagyobb mennyiségben a hazai élelmiszerüzletek pultjain is.
Forthial – A kalászosok biostimulátora
A tél elmúltával végzett határszemlék alkalmával sok esetben láthattuk, hogy a késői vetésidő a téli fagyokkal és a kevés csapadékkal párosulva fejletlen állományokat és gyökérzetet eredményezett...
Új-zélandi gazdák Guinness-rekordot döntöttek a hektáronkénti búzatermésben
Új agrárrekorddal bővült a Guinness Rekordok Könyve.
Egy tápelem, melyről tudni sem akarunk
A közelmúltban került forgalomba az a talajbaktérium-készítmény, mely összetételénél figyelembe vették a talajok kémhatását. Ennek alkalmazásával jelentősen megnövelték a hatékonyságot, mind a növényekre, mind a talajra gyakorolt hatás tekintetében.
Így lesz hatékony a kalászosok fejtrágyázása
A mostanában jellemző szárazság miatt a legjobb megoldás a levélen keresztül alkalmazható fejtrágya, melyet permetlé-technológiával kell kijuttatnunk.
Miért érdemes a DuPont™ Principal® Plus Gold kukorica gyomirtó csomagot választani?
Komplett kukorica gyomirtószer-csomag, öt hatóanyaggal a kukorica tökéletes posztemergens gyommentesítésére, az összes fontos évelő és magról kelő, egy- és kétszikű gyomnövény irtására áru- és...
RAPOOL: A repce a hivatásunk
A RAPOOL-repcék alapjaiban változtatták meg a repcetermesztést és jelentős mértékben járultak hozzá a repcetermesztés fejlődéséhez. A RAPOOL közreműködésével a repce ökonómiai és ökológiai szempontból...
Szigorítások jönnek a vadkárokkal kapcsolatos eljárásokban
A jogalkotók a földhasználók és a vadászok hatékony együttműködését kívánják kikényszeríteni, hogy a megelőzésre sokkal nagyobb figyelmet fordítsanak. A felek kötelezettségei növekszenek, mulasztásaik pedig súlyosabb következményekkel járnak.
Új államilag elismert napraforgó- és őszi káposztarepce-fajták
Néhány államilag elismert fajta meghosszabbításra, néhány azonban visszavonásra került.
Haszonnövényeket vetne, palántázna nitrátérzékeny területen és megfelelő precíziós műtrágyát keres?
Sokszor szembesülünk azzal a betakarítás utáni számolgatásnál, hogy én ugyan kiadtam a nitrogént, kiadtam minden mást is amit kellett, eső is esett elég, de még sincs hasznom? Vajon miért?
Nufarmer magazin – Ingyenesen letölthető szakmai kiadvány
Felszaporodó kártevők, növényvédelmi teendők, szakmai tanácsok, érdekességek, akciós ajánlatok.
Starterhatás másképpen
A mikrogranulált starter műtrágyák elterjedésével nagyon sok szakmai cikk megjelent, hogy a bennük lévő cink és foszfornak köszönhetően a kukorica kezdeti fejlődése serkenthető, egyenletesebb és...
Körkérdés: Ön is elköveti ezeket a hibákat gyomirtáskor?
Az ilyen szerek használata nagy figyelmet és gondosságot, megfelelő szakmai felkészültséget igényel, mert lényegében növénypusztító mérgekről beszélünk.
Korlátok nélkül a kalászos betegségek ellen
A kalászos növényvédelmi stratégiát meghatározza a termesztési cél, az évjárat a helyi sajátosságok és a fajtaválasztás. A gombabetegségre fogékony fajták esetében sokkal nagyobb hangsúlyt kell...
Így készüljünk fel a tavaszi gyomirtásokra!
Március hónap elteltével aktuálissá válnak a tavaszi gyomirtások, így a határt járó gazdálkodók folyamatosan követik a gyomnövények csírázását, kelését, tervezik a védekezéseket.
100 éves fejlesztésnek ilyen bálázó az eredménye
A szálastakarmány-betakarításkor nagyon fontos, hogy az a lehető legkisebb tápanyagveszteséggel, a lehető legoptimálisabb időben és minőségben történjen.
MAVRIK DUO, a virágzó kultúrák és a méhek őre
A növénytermesztés sikerességének egyik meghatározó tényezője a virágzás-termékenyülés időszaka. Ebben a termés szempontjából kulcsfontosságú folyamatban olyan külső tényezők vesznek részt, mint a...
Fenoxiherbicidek a növényvédelemben
A fenoxiherbicidek elsősorban a magról kelő és évelő kétszikű gyomnövények elpusztítására alkalmasak.
Növénykondicionálás lombtrágyákkal
A lombtrágyák kiválasztásakor nem elég csak az árat figyelembe venni, fontos a megfelelő hatékonyság és a jó ár-érték arány is.
Mit vetnek idén tavasszal a gazdák?
Az idei szezon fő kérdései, hogy folytatódik-e a kukorica termőterületének lassú csökkenése, emellett, hogy a napraforgó termőterület tud-e növekedni.
Kiemelt témáink
- AKG
- baromfi
- gazdálkodási napló
- búza
- fiatal gazda
- PREGA
- gazdaságátadás
- AÖP
- gyümölcstermesztés
- jogszabály
- kukorica
- közös agrárpolitika
- legeltetés
- madárinfluenza
- napraforgó
- no-till
- növényvédő szer
- ökológiai gazdálkodás
- repce
- sertés
- sertéspestis
- szarvasmarha
- szőlő
- talaj
- termőföld
- TMR
- ukrajna
- zöldségtermesztés
- drón
![Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt. Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/8709/cikk_78709/_KITE2ind_fill_540x300_0.jpg)
Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.
A résztvevők fórumokon kérdezhetnek és izgalmas kerekasztal-beszélgetéseken...![Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9035/cikk_79035/tapanyaggazdalkodas_750x417_no_text_fill_540x300_0.jpg)
Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium
Milyen műtrágyát és mikor érdemes kijuttatni?Kiemelt partnerhírek
![](https://static.agroinform.hu/static/site/idojaras/design/images/box_bg.jpg)