Különleges vaddisznókat fotózott le Jakabházy Miklós erdészmérnök és természetfotós a közelmúltban. Ezek a különleges egyedek a házi és a vaddisznók genetikai keveredéséből születtek.

Korábban, amíg az erdőkben a jó makktermés alkalmával kiterelve tartották a házi sertést, gyakran megesett (még ma is előfordul), hogy a házi és a vaddisznó találkozásából fehér-fekete foltos malacok születtek.

Az alábbi képek a Dunántúli-középhegységben készültek.

"Besüppedtünk a magas fűbe, és hasaltunk három órát. A disznók kerülgettek minket, egy dámtehén majdnem ránk lépett, de a foltosok nem mutatták magukat. De nem is lenne igazi az élmény, ha az ember évek óta vágyik egy virágra, majd odasétál és letépi elsőre" – meséli Miklós.

Másfél hét múlva tértek újra vissza fotóstársával, lefeküdtek a fűbe, és várták az állatsereget. Az üres rét szinte egyik pillanatról a másikra telt meg vaddisznókkal.

"A szívverésem élénken pumpálja mindkét mandulámat, de foltost nem látok. Aztán komótosan, méltóságteljesen előtolja magát egy babos koca. Pár perc és jobbról balra átszalad egy kis fehér folt, és tudom, hogy ma este elcsíptük őket, a szemem fókuszál, és már látom a kis fehér testen a fekete foltokat. Mérnöki precizitással pont úgy jön-megy a horizonton, hogy az nekem a fényképezéshez ideális legyen. Megjön a tesó is, a csíkosok között már két foltoska teszi-veszi magát előttünk" – folytatja a történetet.

A fotósok közel tíz percig élvezhették a látványt.


Ezeknek a foltos egyedeknek a túlélési esélye ugyanolyan, mint az átlagos vaddisznóké, viszont mivel genetikailag rontják a vadon élő állományt, a vadásztársaságok úgynevezett állományszabályzó vadászat során lövik ki folyamatosan ezeket a babos disznókat, ezért is ritka, hogy sikerül lencsevégre kapni egy-egy példányt.

Forrás: 24.hu

Indexkép: Facebook-bejegyzés