Termőföld, legelő, szántóföld hírek
Növényvédelmi előrejelzés: Megjött az eső, most kell felkötni a gatyát!
Lehet, hogy kissé meglepő ez a felszólítás, de most gyorsan változik a növényvédelmi helyzet, s a szakemberektől figyelmet, gyorsaságot kíván. Az Agroinform.hu 2019. 18. heti növényvédelmi előrejelzése.
Dr. Nagy István: Bajok vannak talajaink termőképességével! – VIDEÓ!
Akkor, amikor a klímaváltozás fenyeget, akkor amikor a földnek mint korlátos jószágnak a jövőjéről beszélünk és amikor 50 év alatt 10%-ra esett vissza a talajmikroorganizmusok száma – komoly...
A tavaszi teendőket a súlyos szárazság is nehezítette – ezt idén megtapasztaltuk
A szárazság nem kedvezett a károsítóknak, mégis megjelentek; hogyan védekezzünk az aszálykár ellen; hogyan műtrágyázzunk jól; újabb kihívás előtt állnak a kukoricatermesztők; segítünk védekezni a lisztharmat ellen. Az Agroinform.hu áprilisi szakcikkeinek összefoglalója.
Hogyan éri meg takarni a kazlakat, hogy ne fizessünk rá?
A kazaltakarásról gyakorlatiasan!
A talajaink állapota egyre romlik, szükség van a beavatkozásra
A klímaváltozás hatására a környezeti tényezők egyre szélsőségesebb értékeket mutatnak, és ezek a negatív hatások csökkentik a termesztett növényeink termését.
Körkérdés: hogyan válasszunk kaszát és milyen karbantartást igényel gépünk?
Nyakunkon a szálastakarmány-betakarítás, ilyenkor nagy segítség a kaszálógépek kiválasztásáról és meglévő gépünk karbantartásáról beszélni. Megkérdeztük hát a témában jártas szakértőket.
A méhekre nem veszélyes szerek is felelhetnek a méhpusztulásért?
A nem mézelő méhek száma világszerte megtizedelődött. Hazánkban a tavaly nyári méhpusztulás borzolta a kedélyeket, amelyet az OMME elnöke szerint a külön-külön méhekre nem veszélyes vegyszerek...
Használt elemekből cink- és mangánműtrágya-alapanyag
Mit ki nem találnak ezek a finnek?
Bálaszállító pótkocsit vennél? Akkor az Agroinform piacterén kell keresned!
Hamarosan indul az idei szálastakarmánybetakarítási szezon. Piacterünk új kaszakínálata után ezúttal a bálaszállító kocsikat vettük górcső alá apróhirdetéseink között.
Nagyon bizonytalan idén a gabonatermesztés jövedelmezősége
Az aszály miatt bizonytalanná vált a gabonatermesztés jövedelmezősége idén, a várható, 15 százalékos terméskiesés mellett az Alföldön megkezdték a búzatáblák öntözését, ami a költségeket növeli –...
Keress piacterünkön ideális gépet a kaszáláshoz – segítünk
Heteken, de inkább már napokon belül indul az idei szálastakarmánybetakarítási szezon. Áttekintettük piacterünk új kaszakínálatát a függesztett típusokra fókuszálva és adunk pár hasznos tanácsot a megfelelő hirdetés kiválasztásához.
Nagyon fontos az időzítés a napraforgó legveszélyesebb korókozói ellen
A napraforgó-termesztés térhódítása a vetésforgóban nagyban hozzájárul a járványt okozó kórokozók felszaporodásához és szerepük növekedéséhez.
Villámgyorsan megépülő acélmagtárak a „jó élethez”
Bár ünnepelni az aratást szokás, a gazdálkodás folytonosságát a learatott termény megfelelő tárolása biztosítja. Hol találjon jó otthonra a learatott gabona, hogy még hónapok múlva is megőrizze...
A jó termés is odaveszhet – így akadályozzuk meg a gabona elfekvését!
Az intenzív, nagy termőképességű, napjainkban köztermesztésben álló kalászosgabona-fajták és hibridek (árpa, búza) termesztéstechnológiájában elkerülhetetlen technológiai elem a...
A vízhiány okozta stressz megelőzése lombtrágyákkal
A szárazság sokkoló hatása az egyik fő stresszfaktor, mely a világ minden táján drasztikusan befolyásolja a növénytermesztést. A súlyos szárazság komoly kihívásokat jelent a növények túlélése szempontjából, és mivel hatással van a növekedésre, csökkenti a betakarítható termés mennyiségét, minőségét.
Farkas Sándor: a gyepgazdálkodásban a cél az intenzifikáció és a széna értékesítése
A magyar agrárium egyik célja, hogy tápanyag-utánpótlás és öntözés segítségével intenzívvé váljon a gyepgazdálkodás – mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára.
Körkérdés: Mire figyeljünk a gazdaságunknak megfelelő bálázó kiválasztásakor?
Lassan itt az ideje a szálastakarmány és a szalma betakarításának. Cikkünkben a bálázás hatékony kivitelezésében segítünk több szakember tanácsát is kikérve.
Növényvédelmi előrejelzés: a szárazság nem kedvezett a károsítóknak, mégis megjelentek
A múlt hét sem segített a növényvédelmi helyzeten. Az Agroinform.hu 2019. 17. heti növényvédelmi előrejelzése.
Továbbra is a szárazság jelenti a legfőbb gondot – a kártevők kevésbé sínylették meg a csapadékhiányt
A fák kiheverik a támadást, de ahol az előző években visszatérően és súlyos kártételt okoztak, ott védekezni kell.
Ezeknek a követelményeknek kell megfelelni az öntözésnél
Környezeti hatás feltételezése vagy küszöbértéket meghaladó tevékenység esetén előzetes vizsgálati dokumentációt kell benyújtani az illetékes környezetvédelmi és természetvédelmi hatóság felé, ha...
Ezért képes óriási kártételre a molytetű
Kínai kutatók a világ legveszélyesebb kártevőjének tartják.
Az európai termőföld naponta 275 futballpályányi területtel zsugorodik
Az EU Bizottság becslése szerint a talajerózió révén Európa évi 9 millió tonna termőtalajat veszít el.
A gombák „pároztatása” fegyver lehet a veszélyes az aflatoxin elleni védekezésben
Amerikai tudósok kísérleteikben az aflatoxin fertőzést egyharmadára voltak képesek csökkenteni.
Vízhiány van, de az aszály még elkerülhető
Jelenleg vízhiányos időszak van a mezőgazdaságban. Amennyiben hosszú időn át nem esik kellő mennyiségű csapadék, aszály alakulhat ki, ami viszont mesterséges vízpótlással még elkerülhető. Az egész mezőgazdasági év aszályosságát döntően a három nyári hónap csapadékossága fogja meghatározni.
A cirok kivonata rovarok elriasztására is használható
A jövőben talán a környezetre ártalmatlan növényvédő szer alapanyagául szolgálhat a cirokban található rovarriasztó vegyület.
Magyarországon is múlik a glifozát jövője
Az EU tagállamok megegyeztek, hogy Franciaország, Hollandia, Magyarország és Svédország közösen felelnek a glifozát – növényvédő szer hatóanyag – következő értékeléséért. Az EU-ban a glifozát soron...
Növényvédelmi előrejelzés: Az ország kettészakadt
Arra vártunk, hogy az elmúlt 2 hét időjárása többször bőséges csapadékkal ajándékoz meg bennünket, s jelentősen javul a növénytermesztés kilátása, míg a növényvédelem kicsit több feladattal kerül szembe. Az Agroinform.hu 2019. évi 16. heti növényvédelmi előrejelzése.
Az öntözésre most nagyobb szükség van, mint valaha – mire figyeljünk?
Az őszi vetésű növények úgy szenvednek a nedvességhiánytól, hogy jelentős terméscsökkenéssel kell már számolni. A tavasziak is veszélyben vannak, a szárazság miatt nem alakul ki egységes állomány, ez pedig szintén a termést veszélyezteti.
Megtudhatja, hogyan lehet csökkenteni az aszálykárokat
Szakmai országjárásba kezd a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK), hogy átadják a gazdáknak azokat az új ismereteket, amelyekkel hatékonyan lehet csökkenteni az aszálykárokat.
A gyümölcsfáknak több csapadékra lenne szükségük
Az elvetett zöldségmagok kikelését és a gyümölcsök virágzását segítette a hétvégén esett csapadék, ugyanakkor az közel sem biztosította a szükséges mennyiséget – közölte Ledó Ferenc, a FruitVeB Magyar...
Hígtrágya, egyenesen a talajba! Semmi bosszúság, semmi csöpögés az utakon! – VIDEÓ!
A Fliegl hígtrágya-kijuttatási technológia leleményes használatával ilyen kíméletesen és tisztán lehet dolgozni!
Segíthetünk a növényeknek elviselni a szélsőséges időjárást
Ellenállóbbá tehetjük a kultúrnövényt, mennyiségi és minőségi növekedés mellett, biológiai alapokon és mindez méhveszélyesség nélkül. Mutatjuk a megoldást.
Szakmai előadások az élelmezési és takarmányozási célú magok szennyezettségéről
2019 tavaszán a CHH Műszaki KFT második alkalommal szervezett teltházas tanácskozást, ahol a takarmány- és az élelmiszeripar jeles szereplőit látta vendégül egy tartalmas szakmai napra.
Ilyenkor szokott jelentkezni a fejes saláta rettegett betegsége, a levélszélbarnulás
Néhány élettani betegségre ellenálló fajtát még nem sikerült kiszelektálni, a levélszél-barnulásos betegségek továbbra is gondot okoznak.
Kiemelt témáink
- AKG
- baromfi
- gazdálkodási napló
- búza
- fiatal gazda
- PREGA
- gazdaságátadás
- AÖP
- gyümölcstermesztés
- jogszabály
- kukorica
- közös agrárpolitika
- legeltetés
- madárinfluenza
- napraforgó
- no-till
- növényvédő szer
- ökológiai gazdálkodás
- repce
- sertés
- sertéspestis
- szarvasmarha
- szőlő
- talaj
- termőföld
- TMR
- ukrajna
- zöldségtermesztés
- drón
![Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt. Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/8709/cikk_78709/_KITE2ind_fill_540x300_0.jpg)
Ismét megrendezi 37. Növényvédelmi szakemberek továbbképzését a KITE Zrt.
A résztvevők fórumokon kérdezhetnek és izgalmas kerekasztal-beszélgetéseken...![Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium](https://static.agroinform.net/data/cikk/7/9035/cikk_79035/tapanyaggazdalkodas_750x417_no_text_fill_540x300_0.jpg)
Tápanyag-gazdálkodás hatékonyan Agroinform webinárium
Milyen műtrágyát és mikor érdemes kijuttatni?Kiemelt partnerhírek
![](https://static.agroinform.hu/static/site/idojaras/design/images/box_bg.jpg)