Nem szükséges különösebb élelmiszer-kémiai jártasság annak belátásához, hogy az élelmiszerekbe kerülő bármilyen mérgező anyag – még a legkisebb mennyiségben is – komoly veszélyt rejt magában.

paradicsom

A színanyag kivonása után a paradicsomból visszamaradó rostot textúrajavító anyagként árusítják – fotó: pixabay.com

Az utóbbi időben egyre több szintetikus élelmiszer-színezékről mutatják ki annak egészségkárosító hatását. Az USA egyes államaiban egy vörös színezék betiltását tervezik, ami egyes nagyvállalatok számára milliárdos veszteséget jelenthet.

Az élelmiszergyártó vállalatok ugyanakkor világszerte az emberi egészségre ártalmatlan, természetes alapú színezékeket keresnek.

A Lycored vállalat ResilientRed BF néven a közelmúltban mutatott be egy ilyen növényi színezéket, amely paradicsomból vonható ki. Ezt az alacsony fényesség-dózisú színezéket cukorészterek vagy pálmaolaj használata nélkül lehet előállítani, és emiatt költséghatékony megoldást jelenthet.


Amint Caroline Schroeder, a Lycored marketing igazgatója kijelentette, a cég már olyan természetes színezékek gyűjteményével rendelkezik, amelyek sokféle felhasználási terület igényeit kielégítik, és az italoktól, az UHT tejtől és édességtől a növényi alapú húsokig, illetve a surimi tenger gyümölcséig,  a teljes skálát le tudják fedni.

A növényi alapanyagok nagy részét Izraelben termeltetik, és kínosan vigyáznak arra, hogy a paradicsompép 3 ezreléknél kevesebb peszticid maradványt tartalmazzon. A gazdaságosság javítása érdekében, a színanyag kivonása után visszamaradó rostot textúrajavító anyagként árusítják.

Forrás: foodingredientsfirst.com