Kertészet, növény, növényvédelem hírek
Ha gond van a zöldséggel, rávágjuk, mikroelemhiány! De ez egészen más!
Bár a növény által hasznosított mennyiségük alapján nem számítanak mikroelemeknek – gyakran nevezik őket mezoelemeknek is –, mégis a növényen belüli mozgásuk, biokémiai reakcióik, valamint a hiánytüneteiknek hasonlósága miatt sokszor a mikroelemekkel együtt emlegetik.
Kertészeti, állattartó telepi és kommunális traktorok az Odisys-től – VIDEÓ
3 márka egy kézben. 10 értékesítési és szerviz-partnerrel az ODISYS-től!
Elpusztíthatatlan növények a kertbe és a lakásba
Nagyon alacsony gondozási igényű növények feledékenyebb és elfoglalt növénytartóknak.
Lassan mi is fügekaktuszt fogunk termeszteni?
A fügekaktusz korábban többnyire csak vadon növő, periferikus növénynek számított. A Nevadai Egyetem kutatói viszont meg vannak győződve arról, hogy ez a növény a jövőben kiemelt szerepet kaphat a...
6 hatásos tipp a meztelen csigák ellen
Több alternatív védekezési módszer is létezik a mesztelencsigák ellen.
Nem érdemes kockáztatni az olcsó, ellenőrizetlen vetőburgonyával
A megspórolt költségnél jóval többet is veszíthet a termelő, hiszen a fennálló fertőzés veszélye és az azzal járó terméskiesés mellett egyéb kockázat is várható.
Tudtad, hogy Magyarország igazi torma nagyhatalom?
Magyarország az Európai Unió legnagyobb tormatermelője; a húsvéti ünnepi asztalra tormából is bátran válasszuk a hazait – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Frissítette a Nébih a szőlővel kapcsolatos adatbáziasait
A beérkezett szőlőiskolai leltárjelentések, valamint a törzsültetvények, standard ültetvények szemléin felvett információk alapján a Nébih frissítette a „Szőlőiskolai szaporítások” és a „Szőlő...
Mit tehetünk a szőlőért?
A visszatekintés a tavalyi év szőlészeti teendőire segíthet abban, hogy idén meg tudjuk védeni a szőlőt.
Ezzel a módszerrel szinte ingyen kerülhetjük el a milliós károkat!
A vetéssel a bankbetétet helyezzük ki a földekre ősszel, illetve tavasszal. De vajon bíznánk a pénzünket olyan bankra, ahol se biztonsági őr, se riasztó, se páncélkazetta?
A spanyol termelők jó termésre számítanak
A spanyolországi régiókat képviselő termelők és más piaci szereplők megerősítették, hogy a korai érésű régiókban a virágzás jól alakul, különösebb problémák eddig nem jelentkeztek, jó termésre lehet...
Változik az időjárásunk, alkalmazkodnak a károsítók is – mit tehetünk?
Nem árt tudni, hogy több nyári permetezést is kiválthatunk azzal, ha tápelemekben, mikroorganizmusokban gazdag talajba vetünk, palántázunk.
Milyen káliumtrágyát válasszunk a zöldségféléknek – mikor, milyen megosztásban és hogyan?
A felvett kálium mennyiségéből, a tenyészidő hosszából és a termesztési körülményekből adódóan más a trágyák kijuttatásának időzítése és ütemezése.
Hogy alakult a tavalyi almaszezon?
Egy átlagos évben 600 ezer tonna, egy jó évjáratban pedig 800-900 ezer tonna alma terem Magyarországon. Mi volt a helyzet tavaly?
Hogyan válassz kapálógépet? Milyen felszereltséget kapsz a pénzedért? – Videó
Az Agrokomax csapata mindent elárul és munka közben is bemutatja a legnépszerűbb kapálógépét. Kezdjük együtt a tavaszi kerti munkákat!
Veszélyben a gyümölcsös?! Hogyan hatnak a kései fagyok a gyümölcsfáinkra?
A tavaszi fagyok komoly veszélyforrást jelenthetnek gyümölcsfáinkra és ezáltal az az évi termésünkre is. Lássuk, mely gyümölcsfajok a legveszélyeztetettebbek, és mekkora az esélye a fagykárnak a különböző gyümölcsfajok esetében!
Vajon idén is fújhatjuk a gyümölcstermést?
Már szinte megszokott – de nem szabad elfogadni –, hogy a gyümölcsösökben az időjárási anomáliák komoly kárt okoznak (késői fagy, jégverés, felhőszakadás), majd a termés érése szakaszban egyre több károsító próbálja megdézsmálni a verejtékes munkánk eredményét. Valahol ez lehetne talán az elmúlt évi visszatekintésünk esszenciája, de...
Hiánypótló szabadföldi kertészeti öntözőrendszert fejleszt a MATE hallgatója
Miskolczi Dániel, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) hallgatója csapatával egy olyan mobil automata öntözőrendszeren munkálkodik, amely a szabadföldi intenzív kertészetek precíziós...
Borászati gépberuházások támogatása indul április 1-től!
Megjelent a rendelet: akár 100 millió forintos gépbeszerzési támogatás is elnyerhető.
Konyhakertet szeretnél? Ezek a fontos teendők vetés előtt
Itt a tavasz, megkezdhetjük konyhakertünk „berendezését”. De mire érdemes figyelnünk, mielőtt a földbe kerülnek a vetőmagok és a palánták? Íme, néhány aranyszabály kezdő kertészeknek, amelyeket érdemes megfogadni!
Ezt sokan elrontják: így védd meg a növényeidet a napégéstől
A szélsőséges időjárási viszonyok között egyre nagyobb problémát jelent a növényeket érő hőstressz és intenzív besugárzás, ami napégést, valamint a termés mennyiségének és minőségének csökkenését...
Káposzta: a növényvédelemre is használható szuperzöldség
Új robotfűnyíró a magyar piacon – távirányítható, lejtőn is jól dolgozik
A robotfűnyírók világszerte több, mint 20 éves múltra tekintenek vissza, a magyar piacra 2004-ben érkeztek meg. Megjelenésük óta a robotfűnyírók piaca dinamikusan nő, a termékek a folyamatos...
Így védd meg a növényeket a tavaszi fagyoktól! – VIDEÓK
A korai felmelegedés nagyon veszélyes a növényekre. Márciusban nagy az esélye az éjszakai fagyok visszatérésének, amelyek komoly károkat okozhatnak a termelőknek.
Most kell megvédeni a kajszit a moníliától! Még megelőzhetjük a bajt!
Vannak, akik a kezelések helyett taktikáznak, figyelik az időjárást, a fák virágzását és közben remélik, hogy megússzák virágfertőzés nélkül. Való igaz, a monília fertőzését nagymértékben befolyásolja az időjárás, s vannak évek, amikor kisebb mértékű a betegség károsítása. De olyan év még nem volt, amikor a fertőzés teljesen elmaradt...
Sugárkezelés állíthatja meg a gyümölcsösök rettegett kártevőjét?
Egy új eljárással vették fel a harcot a pettyesszárnyú muslica ellen.
Kertébresztő! Ezek a feladatok várnak rád!
A tavasz első szakaszában időszerűek azok a prevenciós munkálatok, melyek biztosíthatják, hogy a haszon- és dísznövények minél kevesebb ellenséggel nézzenek szembe az intenzív növekedési fázis során.
Fontosabb, mint gondolnád: A szén-dioxid-pótlás gyakorlata
Főleg a napsütésben gazdag tavaszi és őszi hónapokban jelentős termésnövekedést érhetünk el mesterséges szén-dioxid bevezetésével, azaz a szén-dioxid-trágyázással.
Sárgul a növény! Mit tegyek?
Nem csak a rossz talaj, a kedvezőtlen klímaviszony is oka lehet a növény sárgulásának!
A hasznos rovarok segítséget is kapnak a szentesi üvegházakban – Képek
A kártevők elleni védekezés folyamatosan kihívások elé állítja a mezőgazdasági ágazatokat – ám ez a munka felkészülten és megfelelő szakmai háttérrel garantáltan sikeres lesz! Bemutatunk egy bevált...
Hogyan kezdjem az indítótrágyázást? Starterezés kertészeknek – palántázáshoz is!
Mennyi műtrágyát juttassunk ki a starterezés alkalmával? Hogyan juttassuk ki és mikor adjuk a startertrágyát? Mely tápelemeket kell az indítótrágyázással pótolni? Cikkünkből választ kaphattok ezekre a kérdésekre.
A metszés és nyesedékkezelés gépei a kertészetben
Melyiket válasszuk?
Veszélyben a kajszibarack és a meggy – permetezni kell!
A szomjazó kerteknek jó hír, hogy a hétvégén némi csapadék érkezik. Azonban, aki nemakar kockáztatni, annak a kajszit, majd a meggyet is meg kell permeteznie a virágfertőző monília ellen – figyelmeztet Zsigó György növényorvos.
Görögdinnyét termesztenek a sivatag közepén
Kiemelt témáink
- AKG
- baromfi
- gazdálkodási napló
- búza
- fiatal gazda
- PREGA
- gazdaságátadás
- AÖP
- gyümölcstermesztés
- jogszabály
- kukorica
- közös agrárpolitika
- legeltetés
- madárinfluenza
- napraforgó
- no-till
- növényvédő szer
- ökológiai gazdálkodás
- repce
- sertés
- sertéspestis
- szarvasmarha
- szőlő
- talaj
- termőföld
- TMR
- ukrajna
- zöldségtermesztés
- drón